jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kostek    4

mój dzidek mił kiedyś załozone koła od zetora 7211 do u-c355 i prawie o kabine ocierały  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie koles ma 480/65-28 żeby się zmieściły to błotniki uciął  :D z tyłu to mały potwór z niej ;D uzywa ją tylko do tura.co do zwolnic to zetory mają 16,9-34 i dają rade a tylny most ten sam.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

gdyby był taki sam most  to 360 nie wyła by tak  tylko byłaby cichutka jak zetor  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a u mnie na UTP pewien doktor cały czas nam tłumaczy że to wszystko to samo co zetor a wyje dlatego że ma proste żęby na kole zębatym od ataku


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Hej M. No mój C 4011 to na tej podkręconej pompie właśnie jeździ tak ok 40-42 km/h (sprawdzałem ścigając się z znajomym z okolicy, który ma JD z prędkościomierzem). Mój C 4011 nie osiągał seryjnie 40 km/h (pamiętam, że robił jakieś 35-36 km/h)... Może w Twojej okolicy sa jakieś szybkie wersje ;).

 

 

sorki za ot - ale przypomnieliscie mi o czyms - u nas taki jeden trochę podtuningowal chyba wlasnie tego zetorka - wymiana silnika ale musialbym zapytac co wstawil. ogolnie najlepiej wyszedl na tuningu nazwy bo każdy mowi na to "strzała polnocy") - objawia się to tym ze slyszysz huk/loskot/halas ale nie widzisz niczego a zaraz mija Ciebie cos nieoswietlonego (gosci jezdzi tym wieczorami i w nocy), ciągnące dwie przyczepny latające po drodze i goni tak z 40-50, znika w pare sekund - ci co widzą pierwszy raz to szczena im opada.ja raz w zyciu go widzialem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
a u mnie na UTP pewien doktor cały czas nam tłumaczy że to wszystko to samo co zetor a wyje dlatego że ma proste żęby na kole zębatym od ataku

 

 

Mają proste zęby w ataku i kole ale ja założyłęm zetoroskie i nie obyło się  bez przeróbek trzeba dorabiać podkładke pod obydowe ataku  a wycie w 360 jest nie tylko  z mechanizmu ale i ze zwolnic a najgorzej to wyją 3p  w zetorze jest też inaczej napęd pompy bo można włączyć pompe bez WOMu

 

Jedna rzecz mnie wk..wia  co za głąb  wymyśł skrzynie w bizonie  i wsadził do niej mechanizm różnicowy od 360  chyba tylko poto żeby chłopom utrudnić życie  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja to powiem ze za skrzynie w bizonie to trzeba by  powiesic tego gościa pułosie urywają sie  krzyzaki zcina na satelitach i  tak dalej u mnie nie sie nie psuje mamy go od 89 roku i tylko raz poszła skrzynia  i pół oś krzyzak zcieło ale  wiecej rozbierania niz  tego  zepsutego i jeszcze ten dostep do niej dwie noce i dwa dni lezałem z ojcem i kombajnista pod  kombajnem i to w te zniwa i jeszcze jak  pjechaliśmy kosic chodził i potem kosiliśmy na drugim gospodarstwie  ba mam swa ossalone  20 Km  od siebie na tym gospodarstwie co mieszkam sprzegło poszło sie walic przez jedno głupie łozysko zruty poleciały do srodka i rozwaliło sie wszystko .  i za te hamulce to tez taka masa maszyny i zeby pompki wspomagającej nie było jejjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Macie coś na podładze w swojej 60 ???

Ja teraz myśle nad jakąś gumą lub gumolitem.

Ojca zapytałem to mi powiedział, że lepsza chyba będzie guma.

Co o tym myślicie???


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

ja mam po bokach tam gdzie się nogi trzyma, taką grubą gume a na skrzyni mam dociętą taką wykładzine. Jest coś co można położyć na skrzyne żeby troche tłumiło jej odgłos?? Jak myślice, czy tapicerowane błotniki coś dają?? Bo ja w kabinie mam taki pogłos, jakby echo i zastanawiam się czy nie wybić czymś błotników czy to coś da ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Czy jakies czesci np rozrusznik nada sie do c-360 no i jeszcze zapytam o akomulatory czy 2 z np poloneza wystarcza do 60??

o rozruszniku zapomnij akumulatory zależy jak podłączysz uważaj żeby instalacji nie popalić jak 2 będziesz podłączał a tak to można alternator wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacje kładłem wczoraj teras tylko popodłańczac wsztstko bo w tamtej instalacji to + poszedł na mase i popaliło.Jak zdjołem obudowe to fajne bezpieczniki siedziały hehe.A jak podłaczyc 2 samochodowe chyba tak jak i ciagnikowe co??Bo mam 2 kieszenie w 60 .Kiedys tam były 2 akomulatory po 6volt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

akumulatory musisz podpiąć równolegle a nie szeregowo. jak podepniesz szeregowo to będziesz mieć 24 V


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3
akumulatory musisz podpiąć równolegle a nie szeregowo. jak podepniesz szeregowo to będziesz mieć 24 V

 

 

hehe nawet tak nie próbuj, jak masz 12V akumulatory to troche bedzie zabawy, jeżeli chcesz 2 założyć. Musisz połączyć: "+" 1 aku. z "+" 2 aku. i "-" 1 aku z "-" 2 aku, no i masz podpięte równolegle. i teraz musisz jeszcze je wpiąć pod masę i na rozrusznik. Troche z tym problemu moze być, bo musisz mieć do klem podłączone 2 kable, jeden od równoległego połączenia akumulatorów a drugi od podłączenia zasilania., oczywiście bedziesz musiał wymienić kable łączące akumulatory, bo bedzie ich troche wiecej. Troche pracy ale do zrobienia, tylko czy gra jest warta świeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Qrcze chyba ja sie troche zamotalem a w c-360 ile jest potrzebne napiecia????

12V

 

dwa 6V szeregowo

dwa 12V równolegle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj