jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zetor też ma tak podłogę zrobioną i jakos nie słyszałem zeby ktos narzekal, żeby zobić skrzynie to trzeba kabine podnosić tylko ze zetor jest mniej awaryjny , a tu koles wykazał sie umiejetnosciami i wyobraznia chciał to zrobił chociaz ja na takie ,,udoskonalenia'' nie miał bym czasu ciągnik ma robić a nie wygladac :blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

"ciągnik ma robić a nie wygladac :blush:"

Zapomniałeś dopisać że to twoje zdanie,bo pewnie większości forumowiczów jest inne.

Osobiście nie lubię jeździć "obszarpanymi strupami".Mogę jeździć 60'tką ale ma jako tako wyglądać.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Każdy posiadacz starego ciągnika robił pewne udoskonalenia,tutaj wiele pracy poszło w stylistykę a mniej w rzeczy praktyczne to ciągnik prosty więc poco bo tak komplikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek8989    0

witam

mam do pytanie

mógł by mi ktoś dać jakiś konkretny opis przerobienia biegów w c-360??

chodzi mi o jakieś konkretne zdjęcia lub dokładny opis

szukam tej przystawki i nie mogę nigdzie znaleźć

z góry dziękuje

Pozdrawiam Sebek8989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2059

Podczas operowania turem jest dużo wygodniej.Osobiście tura nie mam ale posiadam pług do śniegu,ziemi i czasem jak trzeba jednocześnie podnieść pług i zmienić bieg to brakuje rąkwink.gif Po takiej przeróbce biegi można zmieniać lewą ręką a prawa w tym czasie robi co innego(np operuje dźwigniami od tura)wink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Miałem pług w 4011 i nie było problemu żeby prawą podnieść a lewą zmienić bieg na wsteczny. Najmniejszego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek8989    0

dlatego chce przerobić że wygodniej by sie turem operowało

dlatego bym prosił o jakiś opis lub zdjecia jeżeli to nie sprawia problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

a czy ta dzwignia nie podejdzie od ostrowka?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek8989    0

też słyszałem że pasuje od zetora od ostrówka także tylko gdzie można dostać od ostrówka,ni moge nigdzie spotkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Szukaj a znajdziesz, ja szukałem i znalazłem takie co.

 

Szukaj na allegro, dzwon do ludzi którzy mają ostrówka do sprzedania na częsci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ja bym tego nie robił zmiana biegu trwa 2 sekundy nie ważne czy prawą czy lewą a jak wsadzisz te dzwignie w podłogo to bedzie raczej przeszkadzać, trzeba będzie też << kokpit pilota>> zmienić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jak sie nie znasz to przesań głupoty pisać, kto ci każe kokpit zmieniać ?

Myślisz ze lewą reka jest fajnie zmieniać biegi ? Powodzenia !

Ja wolałem mieć troche wygodniej i se zmieniłem, a ty jak nie masz pojecia o czyms to sie nie wcinaj

 

Do tego jak biegi są w podłodze to moge sobie swobodnie dwoma palcami 5 wrzucuć, co normalnie było nie mozliwe

 

Jakby ktos chciał moge filmik nagrać, jak sie zmienia takie biegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie rozumiem w czym problem. Przystawka 60 + dzwignia 20 + obudowa 15 zeta. Jak nie będzie wygodne to to wywali i tyle.

 

A tak na marginesie to jezdziłem 4011 z pługiem i nie było problemu ze zmianą biegów lewą ręką.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak sie nie znasz to przesań głupoty pisać, kto ci każe kokpit zmieniać ?

Myślisz ze lewą reka jest fajnie zmieniać biegi ? Powodzenia !

Ja wolałem mieć troche wygodniej i se zmieniłem, a ty jak nie masz pojecia o czyms to sie nie wcinaj

 

Do tego jak biegi są w podłodze to moge sobie swobodnie dwoma palcami 5 wrzucuć, co normalnie było nie mozliwe

 

Jakby ktos chciał moge filmik nagrać, jak sie zmienia takie biegi

weź się opanuj bo sie zbulwersowałeś jak dzieciak któremu ktoś lizaka podprowadził.(w ogóle dziwi mnie twoja agresywna odpowiedz w tak błachym temacie ale widać niektórzy tak mają brak treści wypowiedzi nadrabiaja formą) a o wymianie ,,kokpitu'' wspomniałem bo uważam że każda przeróbka powinna byc zrobiona od początku do końca, poza tym jak sie założy krótszy to jest łatwiej wsiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie bulwersuje się tylko poprostu znaki stawiam "?,!" każdy to inaczej odbiera ;)

 

Chyba musze zacząc buśki stawiać :unsure:

 

Kokpitu wymieniać nie trzeba, chyba że ktoś naprawde chce, ja jeździem rok ze starym kokpitem i było wszystko ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

fakt powinienem napisać że można by było jeszcze dodatkowo wymienic kokpit żeby była cała przeróbka dokonczona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Ale w c 360 jest sprzęgło dwu stopniowe i w ciskasz pół sprzęgła i zmieniasz biega a następnie podnosisz pług. Puszczasz sprzęgło i jedziesz dalej.


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Za takie pieniądze można zrobić remont kapitalny oryginalnego silnika tylko wstawić większe tuleje czeskie,moc będzie podobna jak tych silników i przy okazji będzie wyremontowany.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraVco    0

przy okazji przerabiania układu kierowniczego z 40stki na 60tkę, to przy okazji przerobiłem dźwignię zmiany biegów jaka jest w Zetorach...

 

przystawkę zrobił mi kolega, wieżyczkę kupiłem od 30stki, lewarek też od 30stki.

 

a wygląda to tak:

 

dscf0933d.jpg

 

powiem, że teraz lepiej biegi wchodzą i nie ma tego efektu jak jest w 60tkach tadeusz wajchę przełóż, bo biegi bardziej precyzyjnie wchodzą.


nigdy nie będzie tak samo
www.grupalubelska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj