jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prorok    2050

Moje udoskonalenia;

 

1.Przerobiona dźwignia hydrauliki zewnętrznej(na chwilę obecną troszkę inaczej wygląda)

http://www.agrofoto....mage&img=223593

 

2.Dotoczony dodatkowy pierścień na tłoku od podnośnika

http://www.agrofoto....mage&img=224760

 

3.Zrobione mocowanie pługa do śniegu(w nie dalekiej przyszłości będzie ono służyć jako przedni Tuz)(foto tylko poglądowe projekt jeszcze nie skończony)

http://www.agrofoto....mage&img=199451

 

W niedalekiej przyszłości(jak założę kabinę) mam zamiar zrobić elektryczne sterowanie tylnym Tuz-em i kilka innych przeróbek.Zobaczymy co z tego wyjdziesmile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

siema. moja przeróbke mozna by nazwać udoskonaleniem chociaz nie dotyczy ona c-360 a zetora 3011 ale to to samo tyle ze bez jednego gara :Dwiec na tłokach (silnika) został wytoczony jeszcze jeden rowek tak ze na tłokach mam po jednm pierścieniu więcej:) początkowo róznicy w sile nie czułem. ale po paru miesiącach tą róznice czuć i słychać:D (mysle ze duzej niespodzianki nie bedzie jak ściągnę głowice licze się z tym ze mogły się lekko tłoki wypalić) po złozeniu tzn po kapitalce cisnienie było tak od 26 do 28(nie całe) ale w robocie coś słabo szedł nie grzebał bym ale mielismy wczesniej innego majorka i lepiej chodził wiec coś było trzeba zrobić ina pompa wtryskowa nie pomagała przestwianie kątu zapłonu nie pomogło juz i tak mam max (słychas stukot)ale i tez jak robilismy tego pierwszego majorka wydawało mi się ze miał tez jeden pierścien wiecej i to mi podsuneło pomysł i jak narazie podajze rok po przeróbce nic nie było tykane a troche po d*pie dostaje:)

ps. z tym dodatkowym pierścieniem na tłoku podnosnika tez dobry pomysł ale lepiej podkrecic cisnienie :D mysle ze to i to na jedno wyjdzie i w rezultacie tak jak u mnie jedno szarpniecie z obciązenie na podnosniku i plecak leci mi pekł przy majorku a tak fajnie podnosił ze na 1tys obr pompa potrafiła go zadusić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FNMK    0

Mam pytanie jak przerobić zapczep

taki jak ten

http://www.farmexpert.pl/hak_zaczep_kompletny_transportowy_c_360_produkt2044.aspx

Bo wnerwia mnie to zakładanie i ściąganie zaczepu (np do pająka)jescze nic jakby sie łatwo zakładał

ale gdzie tam najtrudniej trafić tym grubym bolcem.

A i jak jescze udoskonalić wom żeby go nie trzeba było włączać do podnoszenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam trochę inne pytanie chodzi o udoskonalenie sprzęgła, gdyż mechanik naprawił mi sprzęgło w C-360 i teraz strasznie ciężko wciska się pedał sprzęgła (podobno tak ma być). Czy są jakieś przekładnie czy coś w tym stylu montowane na pedał sprzęgła aby chodził lekko?

Ps. Skróciłem "łańcuch" pod pedałem sprzęgła ale nic nie dało poza tym że pedał nie ma teraz luzu.

 

Czasem warto przeglądnąć cały temat :)

 

Trochę o tym masz pod linkiem http://jarekstryszawa13.w.interia.pl/c3603p.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam pytanie jak przerobić zapczep

taki jak ten

http://www.farmexpert.pl/hak_zaczep_kompletny_transportowy_c_360_produkt2044.aspx

Bo wnerwia mnie to zakładanie i ściąganie zaczepu (np do pająka)jescze nic jakby sie łatwo zakładał

ale gdzie tam najtrudniej trafić tym grubym bolcem.

A i jak jescze udoskonalić wom żeby go nie trzeba było włączać do podnoszenia .

A po co ściągać zaczep? U siebie tam mam że pająk w zaczepie ma mały otwór, śrubę się wsadza i jest ok. Mogę pod każdy zaczep podpiąć :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

Daloby rade zalozyc do c-360 kabinke od zetorka 6718? Mialby ktos foty mocowan kabiny przy takim zetorze, bo ja nie mam nigdzie dostepu do takiego sprzetu (w moich okolicach jakos kariery nie zrobily i to przez to). A i jeszcze trzeba by bylo cos zrobic z pedalami, bo o ile sie nie myle to ta kabina ma wyzsza podloge niz org. skorupka. Moze foty jakies jak to rozwiazano w zetorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Tak robili jaka była wtedy technologia.

Trudno by im było w tamtych czasach zrobić coś na EDC z ABS i ASR.

Samochodów produkowanych w tamtych czasach juz dawno nie widać na drogach a C-360 są i jeszcze długo będą.

Moim zdaniem to dobry i niedrogi ciągnik za niską cenę i niskie koszty explatacji.

Z tego co mi wiadomo to do dziś są produkowane w Indiach po zmienioną nazwą.

No tak jaka technologia tak robili... Ale czemu jak za granice wysyłany był sprzęt to nie był od porównania z krajowym?? :) Raptem inna technologia?? :) Polski rolnik nie jest wymagający i robili aby tanio i koła się kręciły, no i nadal tak trochę jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Lepsze wykonanie to wiadomo wyższa cena.

Na zachodzie było stać rolników na zakup drogiego sprzętu wiec robili porządne ale drogie.

Robili tanie na kraj żeby ciągniki było powszechnie dostępne.

Dziś jest już duży wybór sprzętu a większość w kraju kupuje używane sprzęty z zachodu

bo dalej polskich rolników nie stać na nowy nawet ten za skromne 60k.

Taką mamy politykę rolną w kraju i chyba szybko to się nie zmieni.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki1996    0

Witam.

Mam prośbę o informację dotyczące zmiany silnika do c 360 z tarpana perkins 3 cylindry lub wózek widłowy bułgar także silnik 3 cylindry na licencji perkinsa.

czy ktoś może mi powiedzieć czy można jeszcze gdzieś dostać przejściówki miedzy skrzynię a silnik i między silnik a oś przednią, koło zamachowe czy sprzęgło pasuje od c-360 i ewentualne koszty. Silnik od wózka widłowego mam w garażu a tarpan stoi u sąsiada.

Z góry dziękuje za rzeczowe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Witam.

Mam prośbę o informację dotyczące zmiany silnika do c 360 z tarpana perkins 3 cylindry lub wózek widłowy bułgar także silnik 3 cylindry na licencji perkinsa.

czy ktoś może mi powiedzieć czy można jeszcze gdzieś dostać przejściówki miedzy skrzynię a silnik i między silnik a oś przednią, koło zamachowe czy sprzęgło pasuje od c-360 i ewentualne koszty. Silnik od wózka widłowego mam w garażu a tarpan stoi u sąsiada.

Z góry dziękuje za rzeczowe informacje.

[/quo

Hej. Jest teraz taka przystawka na allegro.

 

Te ciągniki przerabiam tylko dla klientów i wg ich wymagań. Sam nie posiadam ciągnika bo i po co jeśli sie ma domek na 10arowej działce ;) A przerobiłem już kilka ciągników. Właśnie od dziś zaczynam prace nad następnym ciągnikiem i postaram sie rozwiązać problem rozdziały funkcji womu od pompy . Zobaczymy jak mi to pójdzie.

Hej mam pytanko, jak Ci poszło z tym rozdziałem wom-u od pompy? Dało radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Po nowym roku będzie przeprowadzany remont tylniego mostu i skrzyni biegów w C360. Przy okazji tego chciałbym troche zmodernizowac te elementy jeśli sie da. Czy któreś z nich da sie zastąpic Zetorowskimi lub coś podobnego? Jeśli tak to od jakiego modelu i czy jest to wogóle opłacalne. Z tego co wyczytałem w tym temacie to żeby nie wyła można wstawic przekładnie główną od 7211. Co jeszcze można zrobic by ją ulepszyc?

Od którego modelu zetora pasuje przedni napęd do C360 i jaki koszt takiego zabiegu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Przedni napęd przykładowy z allegro - http://otomoto.pl/przedni-naped-zetor-5748-5745-A2575.html

Oprócz założenia przekładni głównej od Zetora można by poprawić blokadę poprzez przyszlifowanie zębów na koszu mechanizmu różnicowego i na sprzęgiełku na wprost (są skośne i wysadza pedał), oraz ucięciu kawałka sprężyny, żeby blokada lżej się załączała. A w skrzyni to nie wiem czy tryby pasują jakieś od zetorów i czy warto coś tam zmieniać. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

orientuje się ktoś ile mogą kosztować felgi na balonówki same balony i dętka??wiecie kto sprzedaje komplety??szukałem na allegro ale nic nie znalazłem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

U mnie;

 

-Półka na radio+ 6 głośników

 

-Przedłużka tłumika

 

-Elektryczne Spryskiwacze przedniej szyby

 

-Siłowniki gazowe w tylnej szybie

 

-Dodatkowe halogeny z przodu

 

-Dodatkowe halogeny z tyłu

 

-Żarówki H4 w przednich lampach

 

-Nagrzewnica( już w ciągniku ale jeszcze nie podłączona)

 

-Zabudowa przedniej ściany

 

Zaplanowane;

 

-zabudowa tylnej ścinany ,mostu i wygłuszenie całości i nie wiadomo co jeszcze przyjdzie do głowywink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego moglbys powiedziec jak zamontowales h4 w lampy, bo widzialem ze mozna kupic element optyczny pod h4.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Czekaj bo może ja coś palnąłem...blink.gif Wziąłem żarówki z samochodu(Honda Civic 1995r) i wsadziłem w klosze od 60.Pasowały eleganckowink.gifMoże źle nazwałem.Jeśli tak to sorry za wprowadzenie w błądwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

wlasnie sam probowalem i jakos nie pasowaly, klosze sa pod R2

a czy nie trzeba wymieniac bezpiecznikow, bo h4 maja wwiekszy pobor pradu 60/55w a r2 45/40 ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Zastanawia mnie to dlaczego sporo osób chce miec biegi w C360 w podłodze tak jak w zetrorze. Według mnie biegi w 60 przy kierownicy są owiele wygodniejsze niż w zetorze w podłodze. Mam porównanie bo jeżdze w szkole zetorem (już nie pamietam jaki modelem, ale raczej 5211) który ma biegi w podłodze i one sa mniej wygodne bo trzeba sie chylac by przełączyc bieg. Z resztą znajomy ma nowszego zetora rok 2004-2005 lub coś takiego wersja eko z przednim napędem i tam również są biegi w podłodze. Jak dla mnie to niezbyt wygodne rozwiązanie

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

To Ty chyba nigdy z turem nie robiłeś :blink: Tak sie składa ze przy turze dość często trzeba zmieniać biegi lewą ręką co oryginalnie w c-360 jest uciążliwe...

Ja się do biegów schylać nie musze bo mam na odpowiedniej wysokości wajche zrobioną, i biegi wbijam 2 palcami bardzo lekko chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Ja osobiscie tez przerobiłem na podłoge i jest teraz o wiele wygodniej pytanie jak długą wykonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj