jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

michal1993    458

Mahle ma dwa zestawy naprawcze do C-360. Jeden za ok. 180zł i tak jak mówisz tuleja krotoszyn pierścienie prima a tłok indie a drugi kosztuje coś ok. 300zł i tam jest tuleja krotoszyn pierścienie prima a tłok gorzycki.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Jestem zainteresowany wstawieniem zestawów naprawczych od zetora fi 100 w ursusie c 360 zależało by mi na wymiarach zewnętrznych gdyż ktoś kiedyś próbował mi wmówić że można ten zabieg wykonać bez wytaczania bloku ....czekam na info :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

do podniesienia mocy ? Blok musisz roztoczyć ;) I najlepiej jeśli jeszcze wałek rozrządu dasz z Zetora ;) Przyrost mocy będzie odczuwalny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

ogólnie nie chodzi o moc tylko mam trefny już blok silnika ostatnie tuleje byly już wklejane i po prostu cieknie płyn do oleju ... i coś z tym trzeba zrobić ... jeśli możecie to niech ktoś poda jakiś zakład w którym by taki zabieg wykonali najlepiej w łódzkim/ wielkopolskim.... bo ciągnik potrzebny do paszowozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

takie rzeczy to trzeba napawać i obrobić.Możesz samemu napawać i zawieźć tam gdzie mają honownice, albo rozwiercić i wstawić jakieś tuleje...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

@damo się sinik ,regeneracja polega na rozwierceniu pod orgii rdzy wżerów żeliwa , wklejeniu nowego pierścienia ,opuszczeniu tulei i poziomowanie tłoków jak w MF Robi to zakład w Głownie Rynkowski tel427193106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26
Napisano (edytowany)

"albo rozwiercić i wstawić jakieś tuleje..." na pewno nie rozwiercić :)) jeśli już to wytoczyć :)) przy użyciu takiego czegoś jak np. wytaczadło mikrometrycznego

Janczak 1176 dzięki za informacje zadzwonię to wszystkiego się dowiem...

Edytowano przez damo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Wiem zrozumiałem :) też jestem rolnikiem :)) tylko zostało takie zboczenie zawodowe z polibudy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

szczerze to u mnie tylko nowe maszyny są w ORGINALE... a stare to nie wolno patrzeć w katalog .. czy też kupować części przed remontem .. bo nigdy nie wiadomo co Dziadku zmajstrował..(Tokarz) mam 2 tokarki i frezarkę więc prze każdej naprawie aby zlikwidować luzy dorabial różne cuda :))) takrze czasem przy byle jakim remoncie ręce opadają jak trzeba wszystko od nowa dorabiać bo orginało nie podejdzie:)) nawet w pobliskim sklepie się przyzwyczaili że jak ja wchodzę to zawsze są problemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Najlepsza dmuchawa od jakiegoś auta ja mam od vwagena i rozprowadzone rurami po kabinie dmucha lepiej niż te wentylatorki a na szrocie dostaniesz coś takiego za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

do c-360 założyłem podobny, od fiata uno, wygląd bardzo podobny do tego z aukcji, do tego przełącznik 3-stopniowy od fiata cc, i mam wentylatorek z trzema siłami nadmuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mógłbym prosić o zdjęcia takich wentylatorków ? chcę zaoszczędzić ściągniecie orzecha / puszki itp.

Edytowano przez --U--R--S--U--S--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

http://allegro.pl/wentylator-powietrza-f-uno-oryginalny-tanio-i3314649537.html tutaj masz link do wentylatorka od Uno, u mnie został on zamontowany po lewej stronie w kabinie puszce na tej belce pod dachem z przodu, delikatnie skierowany w stronę kierowcy, wymusza obieg powietrza w całej kabinie (mam wszystkie szyby, łącznie z tylną), do tego spięty włącznik 3-stopniowy od Fiata CC, na pierwszym biegu jest lekki podmuch, na drugim jest wiatr wystarczający w nawet największe upały, włączając 3 bieg musisz wysiąść z ciągnika i szukać gdzieś z tyłu czapki :D

polecam wybrać się po części na pobliski szrot, za flaszkę kupisz wszystko czego będziesz potrzebował :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

tylko będziesz musiał metodą prób i błędów kable pospinać, bo z tego co pamiętam to kolorami się nie zgadzają, na silniku masz 1 kabel-masa, i 3 wyjścia plusowe z poszczególnymi prędkościami, na włączniku masz jedno wejście plus i trzy wyjścia plusowe do spięcia z silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A wiecie może czy uda się dopasować jakiś czujnik ilości paliwa z jakiegoś samochodu? Chodzi o to, żeby był łatwo dostępny, bo kupować gotowy zestaw za 120zł z przesyłką to mi się nie uśmiecha...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ten zestaw za 120 zł jest skonstruowany w oparciu o czujnik i wskaźnik MF 255 tylko ma inną tarczę.

A tak wogóle to takie urządzenie jest zbyteczne w C-360,wystarczy zrobić fajną miarkę z płaskownika nierdzewki.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

No taką miarkę mam tylko, że z drewnianej listewki, skala co 2 litry. Zamontowałem w swoim tablicę od 3p i zegar temperatury ten od Ciebie i zostało mi miejsce na jeden zegar a nie chcę żeby było puste więc chcę je czymś zagospodarować, ale skoro tak mówisz to wrócę do pierwotnego pomysłu czyli zegara od smarowania.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj