jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamyk514    2

c360 mam od niedawna a wcześniej miałem c4011 narazie nie będę sprzedawał chyba ze się okazja trafi i to będzie Zetor lub Ursus albo się poczeka dwa lata i będzie nowy ciągnik mi ogólnie to wycie wcale nie przeszkadza bardziej denerwuje mnie sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

a co masz ze sprzegłem ? ja to przez ten huk sprzedałem 3p tak to był spoko traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Poprostu ciężko chodzi ale ojciec będzie pracował nad tym bo narazie to jest tragedia wcisnąć sprzęgło do końca

Tobie 3P zwojnice wyją?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
Poprostu ciężko chodzi ale ojciec będzie pracował nad tym bo narazie to jest tragedia wcisnąć sprzęgło do końca

Tobie 3P zwojnice wyją?????

zwojnice mi nie wyją bo już nie mam tego ciagnika ale taz nigdy nie wyły ,wył tylko mechanizm różnicowy[wałek atakujący+koło tależowe] z tym się nida nic zrobić jedynie dokłednie wyregulować wlać do rzekładni pare [doktorów]to taki uleprzacz oleju to w tedy troche się wyciszy a co do sprzęgła to przedłurz ramie na sprzęgle jest to najprostrzy sposób żeby to lżej chodziło ja tak zrobiłem i 8 letni syn wysprzęglał bez problemu działa to tak samo jak im dłuższy klucz tym większa siła pozdrooo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

C360 mamy od kilku miesięcy i dopiero dochodzimy do jej wad i zalet ojciec mechanik to już nie jedno sprzęgło ustawiał w c4011 jak ustawił to było jak w Fergusonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

no ale jak działa to nie trzeba go ustawiać tylko wystarczy przedłużyć to ramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

Przedłużając ramie zwiększacie skok pedału a cały wic polega na tym aby przy tym samym skoku pedału zmniejszyć siłę potrzebną do wyciśnięcia sprzęgła. Ja ten problem rozwiązałem poprzez wykonanie całkowicie nowego układu pedałów. Teraz sprzęgło chodzi lżej niż w niejednym samochodzie . Cały stary układ idzie do złomu . Hamulce też są przerobione i działają o wiele lżej . Do tego stopnia że klient powiedział że musi sie na nowo uczyć jazdy ;) Niestety nie da sie tego wszystkiego wykonać w "stodole" a i też nie jest to tanie ale efekt jest naprawdę super . Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja słyszałem że w zwolnice to troczyny sypią i nie wyja wtedy az tak bardzo.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
Ja słyszałem że w zwolnice to troczyny sypią i nie wyja wtedy az tak bardzo.

jak słyszałes to nasyp sobie do swojego :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Czy Ty się zdenerwowałeś riki?? Bo tak to odebrałem. Ja już mam nasypane ;) Tobie też polecam. HAHAHA haha


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
Czy Ty się zdenerwowałeś riki?? Bo tak to odebrałem. Ja już mam nasypane ;) Tobie też polecam. HAHAHA haha

Tylko ciekawe jak długo na tym pojęździsz ja bym nigdy takiego czegos nie zrobił, moze do skrzyni sobie wsyp i do silnika będzie ciszej chodził napewno!!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

Sabo gratuluje, podobają mi sie przeróbki i to bardzo.A co do wyjących zwojnic w C-360 to koło zębate wałka atakującego, pisałem już kilka razy,luz usuwa się podkładką dystansową, lub w przypadku zużycia kół zębatych wymiana kompletu, i wycie z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mi na początku to przeszkadzało bo się odzwyczaiłem od c360 przez ostatnie 10lat nie jeździłem dłużej niż 2godziny ale już po kilku godzina orki na c360 przypomniałem sobie wycie i już mi znowu nie przeszkadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Riki, Rino już mam wszędzie wsypane. Nie martw się. Spko ;)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

ja tam sie nie martwie oto wycie przeczytaj sobie cały temat to będziesz wiedzał czemu a mam taką rade do ciebie LeF skoro tak rozwiązujesz problemy jak będziesz miał przecieki to nasyp pyłu kamiennego podobno uszczelnia wszystko ;) ;) ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Wesołych Świąt Riki. Nie denerwuj się tak. To były żarty. Nie bede robił takich numerów starej poczciwej C 360. Nic nie wlewam, nic nie wsypuje. Pisałem tylko że słyszalem, że takie rzeczy robią i to pewnie handlarze. Przecieki mam małe z hydrauliki. A temat przeczytałem ^_^ I wiem jak załatwiłes sprawe z wyciem ;) Zetorka kupiłeś.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Co do przecieków to narazie w mojej c360 nie widać ale pewnie niedługo może coś wystąpić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za maile oraz słowa uznania . Powiem szczerze że nie przypuszczałem że ta moja stronka wywoła taki odzew ;) Zapraszam do dalszej dyskusji na temat modyfikacji poczciwych "ursusków" ;)

A korzystając z okazji składam wszystkim serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe

 

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

Z barszczem, z grzybami, z karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt!

A w Święta,

Niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

Niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką! -

Pod świeczek łuną jasną

Życzcie sobie - najwięcej:

Zwykłego, ludzkiego szczęścia

 

Pozdrowionka dla wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

A powiedzcie mi która C-360 po dłuzszym uzytkowaniu nie ma przecieków z hydrauliki czy z podnośnika ??? Każda ma przynajmniej w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabo    0

A cóż tu sie dzieje ????? Kilka dni nie było mnie a tu wszyscy pomarli ;)

 

Z przeciekami to powiedziałbym że może nie dokończa wszystkie 360 ciekną ale może u na troszkę lepsze powietrze ???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj