jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

radek199321    11

lepsza chyba będzie świeca płomieniowa bo zużywa mniej prądu a daje lepszy efekt


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nio. A jeśli ciągnik zawsze ma gniazdko 220 koło siebie to grzała. Rewelacyjna sprawa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

O prąd to akurat nie chodzi bo grzeję starym prostownikiem, więc aku nie odczuje tego i właśnie się obawiam czy prostownik, taki mały bestera, nawet nie wiem ile ma amper, da radę odpalić płomieniówkę?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Płomieniówka mało pobiera prądu w stosunku do świecy żarowej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

No to może pomyślę nad montażem płomieniówki.... Świece żarowe miałem kupić od C-330, miały być ISKRy, a płomieniówkę dobrą jaką polecacie?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Płomieniowa też iskra. Koło 50 zeta zdaje się.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Ja za płomieniówkę Iskry dałem 30zł. Ja wziąłem tą od Mf tylko było troszkę kombinacji bo tam jest gwint calowy...Nie miałem czasu jeździć i sąsiad mi dorobił taką tulejkę :) Ktoś kiedyś pisał że praktycznie taka sama jest od Forda transita i tam nie trzeba kombinować nic z gwintem bo jest metryczny a taką nakrętkę można dostać w każdym sklepie:) kawałek wężyka, zbiorniczek na płyn i gotowe:)Trzeba uważać podczas spawania bo strasznie ściąga materiał.Ja spawałem tulejkę z wkręconą świecą i tak troszkę ściągnęło. Polecam takie udoskonalenie bo na prawdę bardzo ułatwia rozruch:)

 

Tak to u mnie wygląda;

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli mnie pamięć nie myli z transita świeca ma gwint M20x2. Trzeba uważać bo są na różne napięcia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bardzo możliwe że jest calowy. Ma taka nakrętka spasowała jak złoto. Pewnie temu że jest ledwo kilka zwojów i da się pocyganić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

ja założyłem od mf i kupiłem za grosze taką nakrętkę a zasilanie paliwem podłączyłem za filtrem na dole tą śrubę zmieniłem na śrubę z zaworkiem i do tego kawałek rurki od mf i pasuję idealnie i tak samo pracuję w c330 mam też płomieniówkę tylko nie w kolektorze ale dopiero na początku filtra i nie bawię się w żadne zbiorniczki bo to śmieszna zabawa jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak jest prościej, tylko tanie świece mają tendencję do puszczania paliwa przez zaworek, osobny zbiorniczek zabezpiecza przed przesączaniem paliwa do kolektora.

Ja na mrozie odpalam ciągnik sporadycznie, układ ze zbiorniczkiem w moim układzie jest OK. Zastanawiam się tylko nad dołożeniem za zbiorniczkiem prostej pompki gumowej z zaworem zwrotnym do diesla- coś w ten deseń http://allegro.pl/pompka-paliwa-gruszka-metalowogumowa-zawor-8-10-mm-i2992735412.html Przed odpaleniem można dodatkowo nabić ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Ja za płomieniówkę Iskry dałem 30zł. Ja wziąłem tą od Mf tylko było troszkę kombinacji bo tam jest gwint calowy...Nie miałem czasu jeździć i sąsiad mi dorobił taką tulejkę :) Ktoś kiedyś pisał że praktycznie taka sama jest od Forda transita i tam nie trzeba kombinować nic z gwintem bo jest metryczny a taką nakrętkę można dostać w każdym sklepie:) kawałek wężyka, zbiorniczek na płyn i gotowe:)Trzeba uważać podczas spawania bo strasznie ściąga materiał.Ja spawałem tulejkę z wkręconą świecą i tak troszkę ściągnęło. Polecam takie udoskonalenie bo na prawdę bardzo ułatwia rozruch:)

 

Tak to u mnie wygląda;

http://www.youtube.com/watch?v=kU2H2W3q-wA

 

świeca od transita ma taki sam gwint jak ta od MF (7/8 cala), tylko działa bodajże na 8V bo jest w układzie z bocznym oporem czy cuś :) ludzie przerabiają to na świece MF bo to rozwiązanie najprostsze i najmniej awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Z tego co mi wiadomo świeca od Forda Transit ma gwint metryczny M22X1,5. A to nie to samo co 7/8 cala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nakrętka pasuje ale skok nie 1,5 tylko 2mm. Są świece transita na 12V. Mam ją założoną a na zasilaniu zaworek kulowy zdaje się 3/8 cala.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Grzała lepsza pod warunkiem że skutecznie ogrzewa płyn. Ja tej bym akurat nie kupował.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A są nawet z gwintem M22X1,75.

Wychodzi że były 3 rodzaje gwintów i przynajmniej 2 napięcia znamionowe.

 

W którym wariancie lepiej odpali przy - temp . ??

Oba rodzaje wspomagania rozruchu zimą maja podobną skuteczność. Stojąc przed takim wyborem trzeba zastanowić się nad kilkoma aspektami.

A najlepiej mieć oba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Dobra grzałka jest przydatna na duże mrozy, natomiast świeca płomieniowa wystarcza przy niewielkich mrozach i jak chcesz szybko odpalić ciągnik, ponieważ grzanie grzałką trochę czasu zajmuje.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek406    1

witam wszystkich mam do was jako fachowców z tematu c 360 pytanie naprawiam silnik w takim ciągniku i nie wiem jaki zestaw naprawczy założyć mam do wyboru MAHLE , ZETOR , KOLBENSCHMIDT ,URSUS

kilka lat temu remontowałem zetora 7211 i montowałem tam zestaw ZETORA w opakowaniu orginału zrobił ponad 600mgh i super się sprawuje nie pobiera oleju nie dymi dobrze odpala a jak jest z częściami do 60ki? czy zestaw zetoroski też będzie się tak dobrze sprawował czy coś innego będzie lepsze czekam na podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek406    1

a przypadkiem niewiecie co jest pakowane do zetora kto to wszystko produkuje czy to nie jest jakiś import (indie chiny) i ładne pudełko do tego tak jak to z zestawem mahle (tuleja krotoszyn pierścienie prima a tłok indie ) ale mówią że wszystko mahle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj