jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

locke    293

pływak można dopasować od claasa mercatora i zegar też z kombajnu trzeba wsadzić w miejsce zegara i trzeba jeszcze przerobić gwint w kolektorze wodnym na inny czujnik.

 

A można też zrobić tak że na zewnątrz zrobi się taki wężyk na wysokość zbiornika :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zrobieniem czegoś takiego :

-odkręcić bak

-wywiercić na spodzie dziurę

-wspawać nakrętkę

-wkręcić w nakrętkę kranik

-to kranika zapiąć przezroczysty wężyk

-doprowadzić to środka kabiny na płaskowniku ten przezroczysty wężyk

tylko jeden problem czy da się wspawać nakrętkę to zbiornika po paliwie czy nie zapali się w środku . chciałbym taki wskaźnik który zastąpi kijek i będzie mało kosztowny ale na razie sobie daje spokój z tym może wymyśle coś innego

 

@mtracz - nie bolało, tylko początki są zawsze trudne

 

@ Marioboss

@mtracz

@locke

dziękuje wam za udzielenie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Ja mam wskaźnik temperatury z poloneza i świetnie się spisuje,póki co.Czujnik jest wkręcony na górze kolektora.Wspawałem nakrętkę i tam wkręciłem.Orginalne miejsce jest zaślepione,może się przydać kiedyś.Do paliwa tez może sobie dam z poldka,wystarczy tylko zmodyfikować odpowiednio pływak,żeby nie kłamał w zakresie 0-0.5-1 i wystarczy.

Żeby tu nie zakładać nowych tematów,to jeszcze tu wstawię fotkę tego zbiornika wyrównawczego chłodnicy,która obiecałem wstawić.

obraz024un.jpg

Zbiornik pochodzi z żuka,zresztą w starszych poldkach jest to samo.Idealnie mieści się obok chłodnicy.

A tu jeszcze takie coś.

obraz020ng.jpg

Zlikwidowałem całkowicie te cięgna od gazu i dałem linkę.Lepiej i wygodniej.gaz ręczny pozostał,tak samo jak orginalny pedał nożny.Ta druga linka,to gaszenie,jak w 3P.Obok separator wody z kombajnu.Tutaj zaznaczam,że zmodyfikowałem również sam ten osadnik czyli tą część,która powinna być przezroczysta i powinno być przez nią widać paliwo.Kupiłem to nowe i bardzo szybko zszarzało.Kupiłem więc osadnik od 3P i odciąłem samą dolną cześć tego plastikowego osadnika,wyrównałem to na tokarce i dopasowałem ten szklany z 3P.Spasował idealnie,wymiary są wszystkie takie same.Teraz ładnie widać,kiedy na dole zbierze się syf i woda.

Ogólnie mam tu jeszcze parę patentów,ale nie chce mi się wszystkiego pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

kolego @--U--R--S--U--S-- wystarczy dac trojnik na wyjsciu z kranika, a dalej do kabiny


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dam trójnik i wepnę w niego przezroczysty wężyk to wydaje mi się że pompka paliwowa będzie przez ten otwarty na końcu wężyk się zapowietrzać ponieważ będzie wysysać paliwo z wężyka co za ty idzie również powietrze

może źle myślę jak mi się to czasem zdarza poprawcie mnie w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

raczej nie,

widzialem taki patent u sasiada


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To zależy jaki się da.Nie za bardzo mogę sobie to wyobrazić jak to ma wyglądać. :)

 

Można to też zrobić tak jak w mercatorach jest że z góry na dół poprowadzić wężyk na zewnątrz i będzie wskazywał.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Dopasować czujnik z pływakiem od jakiegoś zbiornika o podobnej wysokości i odpowiedni wskaźnik.A jak nie,to ruszyć głową i wziąć jakikolwiek prosty czujnik i odpowiednio przerobić ramię pływaka,przedłużyć/skrócić,podgiąć itp,żeby pokazywał mniej więcej prawidłowo,do tego wskaźnik i po temacie.Nie wyobrażam sobie patentu pod tytułem "ciągnięcie wężyka od zbiornika do kabiny" itp. :wacko: To przecież najbezpieczniej i najszybciej jest wyjść i zajrzeć ile tam mamy "wachy" a nie jakieś dziwne patenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Albo zamocować go między termostatem a kolektorem wodnym.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

asharot

 

izydor6280

 

sebo1986

 

dzięki za udzielenie odpowiedzi, pozostałym już dziękowałem żeby się nie obrazili że ich nie wymieniłem

 

wskaźnika na razie nie chce kupować bo mnie czekają inne wydatki

myślałem nad mniej kosztownym wynalazkiem ale cóż na razie nie wiadomo jak to zrobić i wykombinować

dzięki za udzielenie odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Chłopaki chce założyc koguta do mojego ciągnika. I jak zrobic uchwyt aby był składany?? Mam strasznie niski garaż i ledwo ciągnik z kabiną wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zrób mocowanie z boku kabiny. Grubsza rurka, do środka chudsza i dłuższa na której będzie zamocowany kogut, otwory na zawleczkę i tyle. Stojąc koło ciągnika obniżysz lub podniesiesz. Tylko jak zapomnisz to i tak będzie po kogucie. Chyba że kupisz na magnesie i zrobisz na rurce podstawę na której będzie stał. Jak zahaczysz to nic nie urwiesz tylko kogut zjedzie z podstawy. Albo tylko na magnesie. Jak trzeba założysz i tyle.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mailo1988    0

mógłby ktos mi pomóc :)

mam w mojej 360 3p zamontowany tur3 . mam zamiar skladowac "kurzyniec" na polu i obawiam sie ze 60-siątka na standardowym przednim ogumieniu bedzie sie strasznie kopała . ma ktos jakies sprawdzone rozmiary opon z felgami? :) może koła od jakiegos samochodu albo cus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    222

całe koła felgi balonówki od ursusa ciązkiej serii pasują na otwory komplet prawie 1 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A jakie polecacie świece żarowe do C-360? Myślałem o założeniu dwóch od C-330 ale może macie jakiś lepszy pomysł?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A jak bym się upierał przy żarowych to te od c-330 byłyby dobre czy od jakiejś osobówki poszukać?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Osobowe większości przypadków są ceramiczne podgrzewające powietrze bezpośrednio w komorze spalania. Nie nadają się do montażu w kolektorze. Najpopularniejsze które się nadają i najbardziej dostępne to z C-330.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj