jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Co za bzdura. Przeczytaj to co napisałeś i zastanów się nad tym.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Musze napisać... Prawie z fotela spadłem czytając :D

A tak ogólnie to sporo jest podrasowanych c 360, nawet na AF. Tylko żeby to było dobrze i na lata to kasy trzeba w to włożyć sporo. No ale nie będę się rozpisywał. Za dużo o tym było pisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja uważam że dobrym udoskonaleniem byłoby rozwiercenie tłoków oraz zamontowanie turbosprężarki. Wtedy by nie dymiła na trójce i pługu trzy-skibowym na przykład.

Ha rozwiercenie tłoków :D

A co innego mógł napisać dzieciak w wieku 17-lat.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tylko że jak założy się większe tłoki i tuleje po rozwiercaniu bloku to nic to nie da za bardzo.Żeby miało to jakiś sens to trzeba by było zwiększyć też dawkę paliwa.Ale to szkoda zachodu na takie przedsięwzięcie...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja uważam że dobrym udoskonaleniem byłoby rozwiercenie tłoków oraz zamontowanie turbosprężarki. Wtedy by nie dymiła na trójce i pługu trzy-skibowym na przykład.

 

Nie ma sensu debatowanie na ten temat.

Rozwiercić chce koleś tłoki a wy o bloku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

@locke uwierz mi że da i to wiele ;) Lekko zwiększasz dawke paliwa, a 60-tka ma dużo więcej mocy. Można nawet bez zmiany dawki i też czuć małą różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@rafał zgadza się jeździłem taką c-360 i widziałem co Ona potrafi po takiej przeróbce to jest spora różnica od seryjnej c-360 :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

No ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Od razu wielkie oburzenie co za bzdury ja pisze. Skoro psało o tym w bodajże Podarniku Rolniczym to coś jest na rzeczy. A co do turbiny- ja się jeszcze ucze w technikum rolniczym mój nauczyciel zajmujący się silnikami proponował takie rozwiązanie. Ja tylko powtarzam to co się nauczyłem od można powiedzieć fachowca. Po za tym w moją odpiwedź wdał się błąd bo nie tłoki a cylindry :/. Jak piszę bzdury to poprawcie a nie od razu krytyka i dosłownie lincz. Człowiek się pomylić nie może. Żałosne...

Edytowano przez Marcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

nie wiecie może czy w zetorze 7711 turbo były montowane te same tłoki jak w zwykłym bez.Czy jest z nimi tak jak w cięzkiej serii jak jest turbo i jego nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

No ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Od razu wielkie oburzenie co za bzdury ja pisze. Skoro psało o tym w bodajże Podarniku Rolniczym to coś jest na rzeczy. A co do turbiny- ja się jeszcze ucze w technikum rolniczym mój nauczyciel zajmujący się silnikami proponował takie rozwiązanie. Ja tylko powtarzam to co się nauczyłem od można powiedzieć fachowca. Po za tym w moją odpiwedź wdał się błąd bo nie tłoki a cylindry :/. Ale po Waszych odpowiedziach widzę że szkoda na tym zachodu podobnie jak z zakładaniem przedniego napędu do c360

Chodzi o to że nie rozumiesz tego co powiedział nauczyciel i piszesz bzdury :P . Jak zaczniesz rozróżniać co to BLOK, co to TULEJA a co to TŁOK to możemy podyskutować :D:P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Chodzi o to że nie rozumiesz tego co powiedział nauczyciel i piszesz bzdury :P . Jak zaczniesz rozróżniać co to BLOK, co to TULEJA a co to TŁOK to możemy podyskutować :D:P

 

No hehe tak napisałem bzdury. Po prostu często mi się myli i jeśli chcę mówić o tłoku to mówię o tuleji i na odwrót. Będę bardziej uważał na przyszłość. Trudno człowiek nie znający się na rzczy powinien siedzieć cicho. Taki mam charakter.. :)

 

Gdzie montuje się grzałkę w 360 bo słyszałem o tym i chciałbym sobie sprawić podobno znacznie ułatwia rozruch. To prawda?

Edytowano przez Marcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

Dobrze niech się chłopak uczy może coś z niego będzie xD a tak pro po mylenia to ty jeszcze mało się mylisz moi koledzy z klasy to dopiero ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Dobrze niech się chłopak uczy może coś z niego będzie xD a tak pro po mylenia to ty jeszcze mało się mylisz moi koledzy z klasy to dopiero ...

 

No dzięki :) U mnie w klasie też jest kilku takich którzy wg mnie nie wiedzą co się na lekcji dzieje :). Ale nie odbiegajmy od tematu watku.

 

Myślał ktoś o grzałce w c360 bo chciałem sobie sprawic. Gdzie się to montuje?

Edytowano przez Marcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zapytaj kolegę którego zdjęcie podałeś w linku.

To nie jest takie trudne trzeba zaleście dwie rurki , gdzie jedna wejdzie w druga z małym luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coolman c-4011 jedzie seryjnie ok 40km/h to po podkręceniu pompy ile 50?

 

"Max. prędkość do przodu 25,6 km/h przy ogumieniu 13-28"

Bez żadnych ulepszeń.

 

Cytowanie starych postów


Dzień bez jazdy Ursusem = Stracony dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wy jakieś zawody prowadzicie? Kto odpisze na starszego posta? Patrzcie na datę i na to co było napisane później.

Nie żebym się czepiał ale coraz więcej takich postów. Po co? Nic wartościowego nie wnosicie takimi odpowiedziami tylko zamieszanie się robi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak sprawdzacie stan paliwa w ursusach nie posiadających wskaźników elektronicznych? , kij i metr? , myślał ktoś lub posiada przezroczysty wężyk wpięty w układ paliwa pokazujący stan paliwa ??

 

pierwszy post za mną :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie bolało? :D

Ostrugany kijek który leży sobie na głowicach, a dokładnie na kolektorze wodnym.

Czasem służy także jako podpórka do maski.

Człowiek zabiegany nie ma kiedy udoskonalać. Ale przezroczysty wężyk z zewnątrz baku miał być. Prosty i niezawodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Zawsze można dopasować sobie jakiś pływak ze wskaźnikiem z innego ciągnika,lub z samochodu.Myślałem nieraz o tym,ale wydaje się to śmieszne w ciągniku,w którym po prostu odkręca się korek wlewu i sprawdza wzrokowo,lub za pomocą wspomnianego kijka. :) Mimo wszystko to może się wezmę za to i zrobię kiedyś.Mam teraz kabinę,więc można wygospodarować miejsce na jakieś dodatkowe wskaźniki.

Jak już się tu wypowiedziałem,to jeszcze Wam pokażę taką fajna druciarnię,czyli przerobiony przeze mnie wydech w 60-ce.Z wierzchu wygląda jak 3P,bo wychodzi dokładnie w tym samym miejscu,takie było zresztą założenie.Poza tym,teraz kiedy posiadam kabinę jest lepszy dostęp do zbiornika paliwa,bo wydech jest przestawiony dalej.

Macie te foty,a co mi tam.

obraz009rm.jpg

obraz010bk.jpg

Edytowano przez Marioboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj