jaco512

[Ursus C-360] Udoskonalenia.

Polecane posty

bobytempelton    161

Sugerujesz że twój silnik to perpetum mobile i chodzi na powietrze? :D

disel to nie wsk z gaźnikiem na benzynie :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Doszkol się na temat działania silnika diesla wyposażonego w pompę wtryskową z regulatorem obrotów a nie wprowadzaj ludzi w błąd pisząc że ci się wydaje bo źle ci się wydaje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Proszę nie sugerować się tym co napisałem aż tak dosłownie,liczę na pewną dozę zrozumienia,moje pytanie było lekko zapoznawcze w dziedzinie układu zasilania,pompa paliwowa to jedyna moja słabsza strona więc nie pomagam nikomu w tym temacie jeżeli takowy zaistnieje na af.

Nie chcem się doszkalać,Ty mi możesz powiedzieć,uogólnić zagadnienie o którym piszemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ustalając obroty silnika sterujesz nie pompą wtryskową tylko regulatorem obrotów. Dopiero ustalając na nim obroty silnika jakie sobie życzysz przestawia listwę zębatą i zmniejsza lub zwiększa dawke paliwa w zależności od potrzeby. Bez względu na obciążenie silnika, dopływ powietrza, rodzaj paliwa będzie się on starał utrzymać obroty jakie zasterowałeś pedałem gazu. Dla tego po zdjęciu filtra nie ma prawa silnik kręcić się inaczej niż ustawienia na pompie. Nawet jeśli przekroczy z jakiegoś powodu nastawione 2400 to regulator zmniejszy dawkę by powrócic do tych nastawionych.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Dziękuje,nie wiedziałem o tym.Masz u mnie zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Witam. Mam takie małem pytanie,a nie chce zaśmiecac AF nowym tematem. Powiedzcie mi czy koła od 330 tylnie będą pasowały na 360 (chodzi mi tu o rozstaw śróB)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

bez problemu, rozstaw taki sam

gwiazde i obrecz tez mozesz zamieniac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

dzięki :) Posiadam 2 zestawy kół do 330 no i właśnie się zastanawiam czy mógłbym je użyc do 360 do jazdy w ziemniakach czy do pryskania? mówicie że się nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nada się, ale chyba całkowicie musisz zdemontować dolny tylny zaczep bo będzie rył.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franke    0

Nie będę zakładał nowego tematu więc napisze tutaj.

Jak zrobić mocowanie halogenów roboczych? Mam kabine z Kunowa. Gdzie je najlepiej zamontować?? Nie chce tu nad światłami pozycyjnymi kierunkami i stopu.

Chcialbym je gdzieś wyżej zamontować gdzie najlepiej??

Jak by miał ktoś zdjęcia to poprosze.

Edytowano przez Franke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

nad szybą u góry chyba musisz nawiercić jakieś otwory nie wiem nie mam tej kabiny ale najlepiej u samej góry po lewo i prawo pod dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franke    0

Nie chce dalekosiężnych. Chce żeby dobrze oświetlało wokół ciągnika. Ale dzięki za linka.

Edytowano przez Franke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Ja mam takie same z wyglądu ale nie dalekosiężne tylko zwykłe o takim kształcie.Takie jak twoje to mam w c330 z tyłu :P

Edytowano przez rolniku360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Co muszę zmienić w sowim 3P abym mógł założyć alternator?? Mam alternator od poloneza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

:lol:http://www.agrofoto....nator-do-c-360/

 

http://www.agrofoto....lator-napiecia/

 

Tu poczytaj ewentualnie zapytaj

 

 

Jeśli alternator jest z wbudowanym regulatorem napiecia to do podłaczenia masz tylko 2 wyjścia.

Po pierwsze zdemontuj prądnice i regulator napiecia. Powinienes mieć minus na obudowie ciagnika.

Nie wiem jaki to alternator dokładnie ale wyjaśnie ci to tak.

Grube wyjście z alternatora (grubsza śrubka) łaczysz grubszym przewodem na rozruszniku z przewodem

+ od akumulatora.

Cieńsze wyjście (oznaczone D+) podłaczasz pod kontrolke ładowania. Wykorzystujesz do tego stara instalacje. Powinien to być przewód koloru brązowego który jest juz podłączony do kontrolki na desce rozdzielczej. I juz wszystko jest. Pozostałe przewody są nie potrzebne ale warto je zaizolować i podwiesić aby nie przeszkadzały.

Zawsze radzę wymienic żarówkę w kontrolce ładowania z 2W na 4W. Jesli tego nie zrobisz nie bedzie tragedji ale warto.

Miłego podłaczania. :lol:

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja mam te 1. i sobie bardzo chwale. Zresztą te lampy są używane w niektórych nowych traktorach, kombajnach itp. więc to musi świadczyć coś o tych lampach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj