roLnik_pk

szlif bloku

Polecane posty

roLnik_pk    9

witam!!! co sądzicie o szlifie bloku? podczas zmiany uszczelek pod głowicami zauważyłem minimalną nierówność bloku... po jakimś czasie, znów wydmuchało mi uszczelke... czy szlif jest konieczny?? jak myslicie?? dodam ze głowice był planowane... mowa o ciągniku Fendt 612 lsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli wydmuchalo ci ponownie uszczelke a glowice planowales i nic to nie dalo wina lezy po stronie bloku i planowanie jest konieczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozekkkk    0

ja robiłem przy mf 235 też mi wywalało uszczelki jak narazie 1000mtg i spokój jest jeszcze jedna możliwośc dorobić grubszą uszczelkę pod głowicę ja dorabiałem do mf jakiejś 800mtg przed kapitalką bo mi co 200 300 mtg wywalało te orginalne uszczelki zawożiłem gościowi starą uszczelkę i na jej wzór dorabiał nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

sam szlif nie jest drogi, tylko musisz prawie cały silnik rozebrać zeby Ci to ktos zrobił. Chyba ze jestem zacofany i są nowsze metody w których się bez tego obejdzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Witam tez mam taki sam problem w fendt 612 lsa juz chyba 5 uszczelek wymieniłem zakładałem różnej grubości i nic nie pomogło. bede pod koniec stycznia wyciagac silnik i na szlif oddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roLnik_pk    9

ja od poniedziałku zaczynam zabawe z silnikiem. bardzo pracochłonne ale raczej nieuniknione. mam nadzieje ze szlif pomoże... ciągnik nabyłem rok temu, niemiec musiał go troche przegrzać ze aż na bloku nierówności są. dukat2009 daj znać jak postępują u Ciebie prace z wyciąganiem silnika. trzeba być jednak nastawionym na dodatkowe koszta, wiadomo ze jak sie rozbierze silnik w "maK" to sie cos dodatkowo do wymiany znajdzie. pozdrawiam

Edytowano przez roLnik_pk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

tylko szlif bloku planuje cisnienie oleju wystarczajace jest tuleje jeszcze moga byc pierscienie tamtej zimy wymieniłem a po za tym planuje kupno nowego ciagnika moze za dwa lata jak juz cos bedzie wiadomo z nowym PROW. dodatkowy remont to bedzie napewno sprzegło bo juz pod koniec biegi ciezko wchodziły i czasami dziwny pisk słychac z lozyska oporowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roLnik_pk    9

witam... dziś rozebrałem silnik w drobny mak. jak sie okazało nierówności na bloku są znaczne, szlif nieunikniony (jakieś 0.30 mm). czy będę musiał skracać tłoki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nipotrzeba dawac grubszej uszczelki moze byc orginalna.Jak sie zawozi blok do planowania trzeba zabrac ze soba wymontowane tloki .Dobry fachowiec zbiera z denka tloka to co splanowal z bloku.Takie rozwiazanie jest stosowane w wiekszosci firm ktore sie tym zajmuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roLnik_pk    9

chyba tak zrobię ze zawioze tłoki razem z blokiem... wydaje mi sie to pewniejsze rozwiązanie. dzieki koledzy za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę suchara. Wymieniłem uszczelkę w mtz bo nie mogłem odpalić. Jak już odpaliłem to wywalało mi wodę z chłodnicy bo uciekała kompresja. Woda nie dostawała się do oleju ani olej do wody. Jak ściągnąłem głowicę to się okazało że jeden tłok zalany wodą. Uszczelka wydmuchana w jednym miejscu i również w tym miejscu wyraźny wżer w bloku. Posmarowałem to miejsce jakimś metalem w płynie i na to poszła nowa uszczelka. Niestety wytrzymała tylko 40mtg. Dziś znów problem z odpaleniem rozrusznik nie ma siły przekręcić tak jakby wał był zablokowany. Identyczny objaw jak wcześniej. Woda na tłoku i nie może przełamać. Chyba czeka mnie szlif.Próbować coś jeszcze z grubszą uszczelką? 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MrHeniek
      Witam
      Mam takie zapytanie, zna ktoś dobry preparat , metodę uszczelnienia bloku silnika.
      Nieszczelności płynu chłodzącego.
    • Przez domguralesku
      Witam serdecznie.
      Mój problem z moja 30 jest następujący prawdopodobnie została woda w bloku nie została spuszczona, jedynie z chłodnicy
      Pytanie moje jest takie czy mimo tego ze nie było stanu wody blok mógł pęknąć?
      tak myśląc na chłopski rozum nie powinien ponieważ woda podczas zamarzania i rozpierania bloku będzie rozprężać się tam gdzie ma lżej wiec nie wiem czy trafne jest moje rozmyślanie?
    • Przez Junkers
      Witam,
      ostatnio będąc na złomie znalazłem pralkę automatyczną i wykręciłem z niej grzałkę, długości ok 20-25cm w kształcie rozciągniętej litery M, moc jej to 2850W przynajmniej tak jest napisane na mocowaniu.
      I tu mam pytanie czy można z niej zrobić grzałkę bloku w sposób taki że włożę tą grzałkę w rurę o trochę większej średnicy, dospawam dekielki na końcach tej rury (górny z mocowaniem na grzałkę) tzn. u góry i u dołu i dospawam też kawałek rurki do przykręcenia do bloku silnika + do tego kawałek kabla z wtyczką, jak myślicie wypali to??
      Wiem że dobry by był termostat tak do np. 70stC, tylko skąd i jak podłączyć??
       
      Powiem tylko że grzała z tym niebieskim dekielkiem jak na allegro widać kosztuje od 180-220zł, zależy od sprzedawcy tzn. ile sobie marży narzuci, a samorobna by była prawie za darmo.
      Na razie mrozów nie ma ale kto wie...
    • Przez marluk
      witam,
       
      jak w temacie mam urwana srube w bloku przy uszczelce pod glowica. byla strasznie zapieczona, nie dawalo rady kluczem a byla polewana odrdzewiaczem kilka razy. i urwala sie zostawiajac czubek okolo 1cm. i rozwiercilismy mniejszym wiertlem i teraz nie wiem co zrobic? czy probowac wykretakiem czy gwintownikiem? jak radzicie? sruba 11.
    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam silnik s15 po remoncie chce usunąć kamien który zebrał się w nim przez 30 lat kwasy solnego nie dostane jak zaleca insrukcja ale co powiecie na kwasek, odkamieniacz lub ocet. W jakich proporcjach to mieszać jeśli wchodzi tam 10l wody a kamienia przez te lata będzie tam hoho. 
      Np 2 saszetki kwaksu 2 odkamieniacza butelka octu i reszta woda? 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj