Skocz do zawartości
piotrp213

pomocy w wyborze kombajnu

Polecane posty

XMK13    365

Zwykła skrzynia jest kiepska w porównaniu do hydrostatu. Na uwrociach trzeba się nagimnastykować z biegami i przyspieszaczem. Jeśli ten kombajn jest jednak w dobrym stanie to i tak polecam.

Polecałbym zamiast 76 wziąć 86, bo dysponują tym samym silnikiem Perkinsa (120KM), tylko 86 może mieć jeszcze silnik Mercedesa (120KM) lub Merca z turbo (150KM). 76 jest tej samej długości, co 96, a 86 jest krótszy od nich. 86 ma również większy zbiornik ziarna i inną rurę rozładowczą. W 76 jak włączysz przypadkiem wysyp, kiedy rura jest złożona, to uszkodzisz napęd, a w 86 można włączyć napęd rury nawet jeśli ta jest złożona. Minusem 86 może być jego większa waga (względem 76) i oczywiście cena, tylko że zależnie od czasu (przed żniwami, po, w zimie, itd) ceny 76 i 86 się wahają i raz 86 są droższe, a raz 76.

W 76 mam silnik Mercedesa 120 KM.

XMK13    365

Tak, Dominatory 76 i 86 mogą mieć Mercedesa lub Perkinsa (120KM), a 86 może mieć jeszcze Mercedesa turbo (150KM).

Miałem dopisać Mercedesa, ale zapomniałem.

Wiadomość z agroFakt.pl

stas36    0

Jesli moge sie wtracic odnosnie kombajnu Do 98 to moim zdaniem lepiej byloby kupic Do 96-to sa prawie takie same maszyny-ale seria 8 jest duzo drozsza. 8emki maja troszke inna elektryke,rozdzielacz wielofunkcyjny ale wydajnosc,czesci mechaniczne i silniki sa takie same jak w 6tkach.Kombajny 96-8 to maszyny na okolo 100ha,heder 4,5 m jest dla nich za waski,a awaryjnosc nie zalezy od marki tylko od solidnosci przygotowania kombajnu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się