piotrp213

pomocy w wyborze kombajnu

Polecane posty

piotrp213    0

co jeszcze mozecie powiedziec o dominatorach 98 lub john deerah 1177 lun nh tc 54

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

u mnie każdy kto masowo handluje kombajnami ma transport specjalistyczny, ja osobiście kupiłem 96 z anglii i z transportem wyszła mnie 34tyś do tego 15tyś w częściach i moja robota której nie liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

wplywa na ilosc podawanego zboza i predkosc szersza gadrziel i beben szybciej pojedziesz bo szybciej wezmie i nie zawali mlocarni. ale jak suche i czyste to i tak pojdzie na mniejszym i dobrze wymluci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

no gardziel zawsze będzie szerokości bębna a jak średnica będzie większa i więcej cepów to zamiast 6tyś uderzeń na minute masz 8tyś po prostu lepiej obija jakieś trudno omłacane odmiany i dłużej w rosie pojedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

ja w tym roku ani razu nie zawalilem mlocarni ale mlocarnia podala dalej i nie wytrzymal pas od pierwszego rotora i pekl ale mlocarnia podala dalej dodam ze to bylo w trawie pierwszy rok na oblogu wiec w owsie trawy czyli perzu bylo multum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

jak ktoś ma doświadczenie na kombajnie przynajmniej dwuletnie i zna maszynę to nie zapcha chyba że w wyniku awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

claasy maja tylko ta mlocarnie mniejsza a tak to reszta jest bardzo dobra jeszcze musze sie zastanowic nad tym wszystkim i przemyslec co bedzie lepsze dominatorek 98 john deer 1177 czy masey ferguson 32 trza przemyslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

ja na twoim miejscu zastanawiałbym się nad claasem albo jd ale claas napewno będzie tańszy w eksploatacji to ci gwarantuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

ja mysle ze wszystke te kombajny sa porownywalne i duzych roznic w wydajnosci nie ma u nas zboza srednie wiec w godzine mysle ze 1,5 hektara spokojnie zrobia a nie kiedy i wiecej nie wiem jak ze spalaniem ....ale mysle ze clas jak sie zepsuje to samemu sie go napewno szybciej naprawi a jd albo masey ferguson jak cos walnie to bedzie troche roboty i z czesciamu tez do clasa jest wiekszy dostep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

jd charakteryzuje się tym że różne podzespoły i układy w swoich maszynach robi tak żeby byle kto tego nie zrobił (żeby zarabiać też na serwisie) wiem co mówię mój ojciec parę ładnych lat pracuje serwisie jd i ja sam też naprawiam maszyny i często musze się go radzić bo tam jak się nie ma wiedzy serwisowej to pewnych rzeczy nie zrobisz ani nikt ci tego nie powie bo to tylko serwis wie

 

wiem gdzie stoi bardzo ładna 108sl jak byś chciał za 130tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

za duzy cheder ja max 4,5 najlepiej to 4.2 metra u mnie sa raczej male pola 108 duzo wiecej spali od takiej 98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

różnica będzie w przeliczeniu na godziny ale w przeliczeniu na ha wyjdzie ci to samo no skoro mówisz że za szeroki to na pewno tak jest w końcu wiesz najlepiej co ci potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

u mnie pola same bizony maja a ja bizona nie chce tylko cos o podobnych parametrach mialem new holanda 1545 i hektar kosilem w niecala godzine 50min mniej wiecej cheder 4 metry u nas pola ludzie maja po hektarze w kawalku srednio u mnie jeszcze znajomy ma tez takiego holanda na sprzedaz

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

no tak to 98 lub 88 będzie odpowiedni

ale za równo jeden jaki drugi bizona obskoczy w polu 10 razy

Edytowano przez podlach93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bel920
      przymierzam się do malowania i moje pytanie jakiej marki polecacie farbe aby dała efekt na lata i dobrze się trzymała i kryła jak pomalować to żeby zaraz nie wyblakło ale i malowanie szło do pomalowania deutz  far
    • Przez lotnik993
      kręcicie vlogi ooo życiu codziennym w gospodarstwie wiec spoko ale do rzeczy :-) Na kanale YouTube jest tylko jeden film jak przygotować kombajn do żniw kukurydzy . Mógł by ktoś nakręcić film jak trwają przygotowywanie np bizona zo56 do kukurydzy .Przypinanie przystawki jak zdejmuje podajnik pochyły także ja jestem ciekawy , a reszta oglądaczy co ooo tym sądzi ...
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Chce założyć do kombajnu sygnał cofania, wiadomo musi być dość głośny żeby był słyszalny.
      Wiem co i jak podłączyć ale chodzi o sam sygnał czy ten który chce kupić jest wystarczająco dobry.
      Czy ktoś miał z nim styczność? 
      http://allegro.pl/sygnal-brzeczyk-cofania-12v-24v-bus-tir-beeper-i7182814252.html i drugi http://allegro.pl/sygnal-cofania-beeper-12v-24v-bus-tir-brzeczyk-i7041601627.html
      Waham się miedzy tymi dwoma.
      Piszą że koło 100 db mają ale czy to prawda? Na youtubie są filmiki jak działają ale to nie to samo co na żywo.
      Proszę o pomoc.
       
    • Przez dankuso
      Dzień dobry, mam pytanie, czy ktoś odłączał w kombajnie adblue? Czy po odłączeniu Adblue są jakieś problemy czy nie?
    • Przez szy1993
      Witam, 
      planuję zakup 3 kamer do kombajnu. Budżet to 2000zł Chodzi mi o dobrą jakość obrazu w dzień i w nocy, duży monitor, Czekam na opinie na temat waszych kamer 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj