piotrp213

pomocy w wyborze kombajnu

Polecane posty

piotrp213    0

witam wlasnie sprzedalem dotychczasowy kombajn mialem new kolanda 1545 i chce kupic nowszy

zastanawiam sie nad claasem dominatorem 98 sl lub 88sl john deerem 1177s2 w hydro lub new holandem tc54 chedery nie wieksze niz 4,5 metra zastanawiam sie co wybrac roczniki clasa i john deera 91 a new holand mlodszy ceny porownywalne do 110000 ogladalem juz kombajny i nie wiem co wybrac ktory bedzie lepszy mial wieksza wydajnosc jak ze spalaniem i awaryjnoscia

prosze o pompc i wasze sugestie

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom123    0

Ja na twoim miejscu wybrał bym coś z rodziny claas, sam mam claasa a sąsiad ma dominator 108 sl i spisuje się bardzo dobrze. Ten sezon bez żadnych awarii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

w gre wchodza dominator 98sl john deere 1177 s2 roczniki 91 i new holland tc54 rocznik 96 i nie wiem co wybrac ktory bedzie lepszy wydajniejszy jak z awarjami i jak ze spalaniem slyszalem ze john beery sporo pala jak z czyszczeniem ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

witam. moim zdaniem to claas sam w tamtym sezonie przesiadlem sie na claasa i jestem zadowolony. byly male problemy na poczatku lecz to z niewiedzy operatora. :rolleyes: a spalanie to zalezy jaki silnik moim zdaniem perkins bedzie bardziej oszczedny od merca. wiec lepiej postaw na claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

jakiego masz clasa moj znajomosy ma 76 nie nazeka ja dawno mialem clasa mercatora 75 malo palil ale jak sie zaczal psuc to zmienilem na new holanda i teraz cche zmienic na lepszy i ie wiem wlasnie co i jak jak z wydajnoscia lepszy dominator john deere 1177 czy tc 56

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter94    11

Witam. Ja polecam claas-a, mam dominatora 85, jeden sąsiad ma dominatora 66 a drugi dominatora 88sl. Dominator 88sl jest bardzo wydajny, wmiare mało pali no wiadomo że przed sezonem trzeba sprawdzić czy coś się nie "urodziło" a czasami i w sezonie coś sie stanie . Z częściami to jest tak że są dostępne ale niektóre z nich to troche kosztują, są też zamienniki ale wiadomo czasami ile potrzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

ogólnie to części do wszystkich zachodnich maszyn są stosunkowo drogie ale biorąc pod uwagę ich małą awaryjność to nie ma tragedii, ja polecam claasa bo sam użytkuje dominatora 85 i 96 są to oszczędne i nie zawodne maszyny, john deere będzie lepszy tym że ma 8 cepów i tych uderzeń na minute jest więcej może mieć to wpływ na wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

kolego jak ci sie sprawuje claas 96 jaki masz silnik perkinc czy merc moj stary new holland tez mial 8 cepow a mercator 6 i nie bylo bardzo roznicy tylko jak padla rosa to lepiej wymlacal

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

w jednym i drugim dominatorze mam mercedesa om352a i jestem z nich zadowolony. 96 pieknie omłaca i czyści a przy pracy z sieczkarnią 14litrów na godzinę sobie życzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

ja czytalem ze john deery spalaja 15-20 litrow bez sieczkarni nie wiem czy to prawda czyli claas oszczedniejsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

nie wiem czy to prawda mój ojciec jest serwisantem john deerea i testował wiele maszyn tej marki uważa że w przeliczeniu na robotę to nie pali aż tak dużo. można mówić że każdy chwali swoje ale ktoś kto ma za sobą 30-sto letnie doświadczenie w naprawach różnych maszyn to coś chyba ma do powiedzenia. ja osobiście jeżeli chodzi o starsze kombajny to wolę claasa jeżeli stać by mnie było na nowy to john deere 1550/1570 to bardzo dobra maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

mam dominator 112 szer 5.10 na male gosp. wysrarczajaco silnik perkins V8 240km wymiata niezle. ziarno dobrze wymlaca pali cos ok 18-20 na h bo to raz na szarpacz raz na slome. ale silniczek cichutko pracuje.u nas w regionie nowe kombajny to same claas duzo bylo bizonow i john deere teraz w wiekszosci same claas nowe stare ale same claasy malo gdzie widac cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp213    0

ja chce szerokosc maksymalnie 4,5 metra i tak mysle ze dominator 98 sl bedzie najlepszy ale jeszcze troche sie zastanawiam

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

no ja nie mówię że claas zły każdy innymi kryteriami się sugeruje a jeżeli macie jeszcze dobrego dilera i obsługę to nie ma się co dziwić

 

do 4,5m i 6-cio rzędowej przystawki to będzie za***ista maszyna kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

jak kto woli ja wybralem dlatego gdyz kolega ma takiego tylko ze 116 spodobala mi sie ta maszyna i jego opiniei padlo na taki tylko ze mniejszy. masowo lecz nie silnikiem silnik taki sam tylko ze u niego merca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

słyszałem że merc lepszy ale sam nie wiem perkins też bardzo dobry silnik

 

wiłeś że na małe gospodarstwa taki kombajn to ile masz ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bel920
      przymierzam się do malowania i moje pytanie jakiej marki polecacie farbe aby dała efekt na lata i dobrze się trzymała i kryła jak pomalować to żeby zaraz nie wyblakło ale i malowanie szło do pomalowania deutz  far
    • Przez lotnik993
      kręcicie vlogi ooo życiu codziennym w gospodarstwie wiec spoko ale do rzeczy :-) Na kanale YouTube jest tylko jeden film jak przygotować kombajn do żniw kukurydzy . Mógł by ktoś nakręcić film jak trwają przygotowywanie np bizona zo56 do kukurydzy .Przypinanie przystawki jak zdejmuje podajnik pochyły także ja jestem ciekawy , a reszta oglądaczy co ooo tym sądzi ...
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Chce założyć do kombajnu sygnał cofania, wiadomo musi być dość głośny żeby był słyszalny.
      Wiem co i jak podłączyć ale chodzi o sam sygnał czy ten który chce kupić jest wystarczająco dobry.
      Czy ktoś miał z nim styczność? 
      http://allegro.pl/sygnal-brzeczyk-cofania-12v-24v-bus-tir-beeper-i7182814252.html i drugi http://allegro.pl/sygnal-cofania-beeper-12v-24v-bus-tir-brzeczyk-i7041601627.html
      Waham się miedzy tymi dwoma.
      Piszą że koło 100 db mają ale czy to prawda? Na youtubie są filmiki jak działają ale to nie to samo co na żywo.
      Proszę o pomoc.
       
    • Przez dankuso
      Dzień dobry, mam pytanie, czy ktoś odłączał w kombajnie adblue? Czy po odłączeniu Adblue są jakieś problemy czy nie?
    • Przez szy1993
      Witam, 
      planuję zakup 3 kamer do kombajnu. Budżet to 2000zł Chodzi mi o dobrą jakość obrazu w dzień i w nocy, duży monitor, Czekam na opinie na temat waszych kamer 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj