Famer21

Pogoda, klimat, a żniwa i zboża?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Famer21    6

Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.

Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?

Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz wczoraj u mnie było 8"c ciepła a mamy styczeń, jeczmień kto wcześnie zasiał do dostaje teraz bo żółknie u mojego sąsiasda taka pogoda nie sprzyja wczesnym jesiennym siewom ale na wielkonoc znowu nas zasypie śniegiem kedy trzeba będzie ruszyć w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie ta pogoda przeraża teraz powinien być sieg i mróz a nie tak ciepło miastowi sie cieszą że zaoszczędzą na opale ale nikt nie myśli co będzie z plonami w tym roku poorane pole robi sie zielone od mokroci a co najgorsze mogą wystapić nowe odmiany chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No na opale napewno się zarobi.. U nas poszło tyle, co nic, piwnica nadal pełna węgla - jeden plus. Ten śnieg i mróz przyjdzie napewno, ale za późno wszystko. Niby od 15 mają juz powrócić temp na minusie, śniegu pewnie nie bedzie byle mrozu trochę bedzie.. Rzepaki, tak urosły te liście, że aż szok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Aura fakt nie dopisuje nam ale to nie nowość 10 lat temu w Jeleniej Górze bylo 17st w + jak gdzieś wyczytałem, ale zima przyjdzie jak co roku ,oby na Wielkanoc nie było z czego lepić zająców w zamian za bałwanki.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

W tamtym roku ta zima trochę jedna była, mrozy i minusy trwaly dłużej niż teraz. U nas na opolskim do tej pory był tydzień mrozów -12 stopni i 1 mm śniegu, który się utrzymywał tydzień wraz z mrozami, a tak.. temp średnie to +2 / +8 stopni i słońce plus co 3-4 dni jakiś lekki deszcz.. Jak to sie bedzie miało do żniw? Rzepaki będą na początku lipca już, a pszenice w połowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, jaki kombajn kupić za 25000zł? Zastanawiałem się nad Fortschritt E-514 ale czy warto? 
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj