adamg

Jaki tur do mf 255 2a czy 9

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris14    267

TUR 9 ma tą różnice do 2A że ma łyżkę wywracaną na 2 siłowniki i podnosi na mniejszą wysokość [na 2,5m, a TUR 2A na 2,8m].

Pozatym cena jest większa.

Wg. mnie do MF 255 to TUR 2A ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zależy do czego moim zdaniem jeśli do piachu gnoju i innych ciężkich żeczy to 9 bo krótszy, ale do bel może lepszy 2a bo dalej wystaje i wyżej podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568
zależy do czego moim zdaniem jeśli do piachu gnoju i innych ciężkich żeczy to 9 bo krótszy, ale do bel może lepszy 2a bo dalej wystaje i wyżej podnosi

 

 

za długi tez nie moze byc bo w tedy beli nie podniesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

Mi chodzi do beli siana i siano kiszonki to moze 2a a wiecie ile kosztuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Mi chodzi do beli siana i siano kiszonki to moze 2a a wiecie ile kosztuja

W sumie to ta chyba 4tej warstwy w stogu nie ułoży z bel, wiec może lepszy krótszy 9 bo gdybyś nie robił sianokiszonki to znowu 2a dalej sięgnie to wygodniej z przyczepy zdejmować bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wybrał tur 9 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

Tylko ja musze oszczedzac tura to i tak kupic musze bo bede chowal bydlo chyba mleczne tylko krowy musze kupic jaka jest roznica pomiedzy 2a i 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

roznica jest taka ze tur 2a ma jeden siłownik od przechyłu łyzki i moze niekiedy niewytrzymywac i jest dłuzszy a tur 9 ma 2 siłowniki od przechyłu łyzki to juz lepiej i jest krotszy to nie bedzie tak tyłu podnosic w ciagniku i wiecej podniesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

jak chodzi o cene to wyslij maila na ten adres tur@warfama.pl z pytaniem to jutro powinienes miec odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ja mam zawieszenie od TUR 9 z nieoryginalnym wysięgnikeim na C 360 - 3P i powiem tak:

- z dugą rama to tylko do slomy i do ukadania 3 lub 4 warstw - mam chwytak (krokodyl nie zda egzaminu, za duzo czarów z ukadaniem.. z pola OK ale ukadanie w stodole to jak walka z wiatrakiem),

- krótka rama idealna do sianokiszonki i obornika + żwir itp. i plus dla 2 silowników-wieksz sila manipulowania narzędziem roboczym,

- krótszy jest lepszy w transporcie beli czy to po lace czy po miekkim podlozu (niejednemu pewnie kola przednie staly w poprzek przy próbie skrętu...nie wspomne o wyprosowaniu kól na wprost.. - mam na mysli C 330/360 lub MF 235/255/4512 bez napedu,bez wspomagania na standardowym ogumieniu.. ;-) )

Czasami awaryjnie laduje C 330 z widlami do bel i z silownikiem steruję widelkami i podróżuję takim agregatem po miekkim rżysku.... nie dośc że dlugi ladowacz, to jeszcze bez przeciwwagi ani rusz po gorkach.. Widzialem i mialem okazje przetestowac oryginalny wysięgnik od Tur-9 i powiem że na moim C 360 3-P to jak wózek widowy, sprytnie i szybko, bez nerwów i stresu..i ciagnik prawie nie czul sianokiszonki(bez przeciwwagi).


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

moj znajomy ma w mf 255 zalozonego tura 3 i sobie radzi


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jeśli masz inny ciągnik najlepiej z 4x4 to do niego tura. bo w MF to bez wspomagania z sianokiszonką to sie ciężko kręci i przednie koła szybko szlak trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

JA MAM ZAŁOŻONY TUR 3 I NA 4 WARSTWE KŁADE ALE TO JEST BARDZO SŁABE PO ROKU CZASU WYRWAŁO CAŁA PRAWA KOLUMNE BO SPAW PUŚCIŁ A ZE KABINY NIEMA TO MAŁO CO MI NOGI NIEOBCIEŁO TAK BY ZATRZYMAŁOO SIE NA KABINIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Około 2500zł przy ładowaczu 2-sekcyjnym...

A za widły trzeba zapłacić 900zł netto [1,4m]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale w cenie tych ładowaczy (rozumiem że około 11 tys kosztuje 9) jak jest rozwiązana ta 2ga sekcja, mam juz wymarnowanego mf 255 rozdzielacz leje gniazda od chydrauliki rozwalone, czy da siebezpośrednio wpiąć i co ze sterowaniem to mam machać tą dzwigienką od kiprowania przyczep czy mam osobno 2 dzwigienki?

sory moze głupei pytania ale z turami nie mam do czyneinia

ps. iel nowa kolumna kierownicza może kosztować do mf 255?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Możesz tak zrobić, ale wtedy będziesz musiał cały czas trzymać dźwignie od kiprowania żeby szedł olej do rodzielacza od TUR'a...

Ja mam taki pomysł- przed rozdzielczem od kiprowania przyczep zrobić trójniki i tam wpiąc rodzielacz od TUR'a.. wtedy będziesz miał i wolną rękę i wolne wyjścia z tyłu ciągnika ;)

Wąski wężyk daje ciśnienie, a ten gruby to powrót...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wszystko fajnie, chęci na tura są tylko czy to wszystkos stary wymarnowany mf 255 wytrzyma, bo luzy w kierownicy starszne więc wymiana całej kolumny (chyba 2 tys jak dobrze pamiętam) w orbitrole nie chce mi sie bawić boi dużo przerabiania a i tak lekko się kieruje, tylko czy będzie dobrze dzwigał?

Na tuz-ie mam kolec do bel i widły jak w tur 1 i jakoś z tym trzeba pracować dzwigać dzwiga ale coś cięższego musze mocno gazować, a z pługami 3x30 jak szybko cofnę to sie zakopie bo nie zdąży ponieść lub muszę chwilę przygazować, czy to juz pompa się kończy czy tylko tłok się wyrobił? kiprować przyczepe czy podbieraki w zbieraczce szybko podnosi więc jak poznać czy pompa się jeszcze do czegoś nadaje, bo jak mam jeszcze pompe zmieniać to jest jeszcze c330 i na ciapku tura zakładać zwrotniejszy jest ale na ciapku chyba dużo gorsza i wolniejsza robota będzie jak tur na mf?

 

 

Czy ten tur 9 z racji tego że jest mnie wysunięty przed ciągnik ma większy udzwig lub szybciej podnosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

akurat 105zł 4 lata temu wsadziłem z 500 plna a luzy jak były tak są,słyszałem ze tylko wymiana całej kolumny załatwi sprawę luzy są raczej i na frezach bo nie tylko robie pół obrotu żeby skręcić, ale i koła między sobą latają także na szosie jak to wpadnie w wibracje to tylko patrze kiedy te koła pogubie, czy tylko wymiana całej kolumny załatwi sprawę?

 

 

- czy ten tur 2A da się tak przestawić żeby z samej ziemi nie brał a zakładał 4tą warstwę bel 120x120? czy wogóle jest możliwe ułożenie 4tej warstwy bel (nie na płasko)

 

czy tur 9 z racji tego że jest krótki co ma swoje zalety, da sie ładować gnuj z jednej strony na np. forstrita t88 czy pod przeciwny burt trzeba będzie z drugiej strony ładować, i jak jest z belami czy 2gą warstwę jak bym na górę jeden rząd bel układał to czy tak sięgnie ten łądowacz, lub warstwę bel z przeciwnej strony weźnie ten tur zasięgiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj