ewafraczek

KROWA PO OCIELENIU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ewafraczek    0

Krowa sie ocielila5 dni temu dzis zauwazylam ze wraz z moczem idzie jakas wydzielina podobna do ropy nie jestem pewna czy krowa sie oczyscil po ocieleniu prosze o pomoc co mam robic czy to jest normalne bo do zadnego weterynarza nie moge sie dodzwonoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

weterynarz jest raczej konieczny, może wystąpiły jakieś komplikacje albo się do końca nie wyczyściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

nieraz nawet jak łożysko odejdzie, może wystąpić stan zapalny, wet określi, jeśli temp jej nie skoczyła możesz na spokojnie wezwać weta jutro czy pojutrze, a jak ma temp apetyt słaby to pasuje od razu go wezwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

ale jak to nie jesteś pewna czy krowa się oczysciła? po 5 dniach z łożyskiem w środku to myślę ze już by zdechła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@fokuska normalną praktyką jest, że nieodklejone łożysko wyciąga się 3 dnia po porodzie, wcześniej może wystąpić zbyt mocne krwawienie. Po 2 tygodniach taką niesczyszczoną krówkę czuć z kilku metrów i zapewniam Cię ze pomimo zdecydowanie gorszego samopoczucia daleko jej do zgonu, a podanie Dinolityku i antybiotyku sprawę załatwia.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

ale jak to nie jesteś pewna czy krowa się oczysciła? po 5 dniach z łożyskiem w środku to myślę ze już by zdechła...

Niekoniecznie najwyżej straci apetyt będzie gorączkować i problem z zacieleniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

może przesadziłam z tym zgonem, ale przeraża mnie fakt że ktoś tak długo czeka zamiast od razu wzywać veta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
    • Przez STRUGII
      witam. ponad miesiąc temu kupiliśmy 4 cielaki( 2 mięsne i 2 mieszańce) z dwóch róznych miejsc. Po 2 dniach jeden z miesnych zaczął chorować- oczywiście płuca, po czym zaraził wszystkie cielaki w tym 2 nasze wskutek czego musieliśmy leczyć wszystkie 6- myśleliśmy już że z tego nie wyjdziemy bo jak tylko jeden wyzdrowiał to następne zaczęły chorować i tak w kółko- na szczęście wszystkie wyzdrowiały i zaczęły ładnie przybierać na wadze- z wyjątkiem jednego- tego pierwszego który wszystkie zaraził- jest bardzo anemicznym cielakiem ( limuzene z papierami rozpłodnika) , ma dużo słabszy apetyt niż inne, biegunki nie ma, płuca też już ma niby ok, ale nadal jest bardzo posmutniały, ostatnio jak był weterynarz to kilka razy z kolei podawał mu witaminy i go odrobaczał, ale dalej jest smutny i mało je, a ostatnio zaczęła wychodzić mu sierść i w tych miejscach skóra jest zaczerwieniona i się łuszczy- nie wiem czy to grzybica wywołana dużą ilością antybiotyków ( nie ma strupów) czy coś innego??? dzisiaj cielaka wyprowadziliśmy na słońce -może to coś pomoże, ale pewnie bez leków się nie obędzie??? co to może być??
    • Przez MarcinCiesz
      Witam jak w temacie krowy prawie całe stado  prawie nic nie jedzą, kilka sztuk ma gorączkę ok. 40 st C, krzypią co  chwile, ciężko oddychają, mleko spadło. Trwa to drugi dzień, dzis przyjedzie weterynarz. Pomoże ktoś, Wiecie co im jest?
    • Przez STRUGII
      witam. mamy problem z 1 rocznym bykiem- ma około 350kg (HF) od kilku dni zrobił się osowiały- przebywał w stadzie z 5-ma innymi i na poczatku myśleliśmy że może go biją albo go odrzucily bo ciagle siedział w kącie, po pewnym czasie zauważyliśmy że ma biegunkę- a w zasadzie to była zielona woda, przestał jeść, wezwaliśmy weterynarza- byk miał 40st gorączki, płuca i żwacz mu nie pracował, dostał leki, drożdże, ale żadnej poprawy z dnia na dzień wyglądał gorzej- po oczach widać że był bardzo odwodniony, ale nadal sam wstawał,wczoraj  ponowna wizyta weterynarza - kroplówki, 20l jakiegoś roztworu do żwacza, leki, dziś oczy wygladają lepiej nie są już tak zapadnięte ale pojawiły się skrzepy krwi z odbytu i krew , nadal wstaje, gorączki nie ma ale nadal nie chce jeść  wygląda na bardzo słabego- podejrzewamy że może coś zjadł- gwożdzia, kawałek siatki czy sznurka, albo czym się zatruł- mamy w stadzie 40 sztuk bydła i wszystkie jedzą to samo więc to chyba nie od paszy..... czy ktoś już miał taki przypadek- czy jest sens ponownie wołać weterynarza czy spisać byczka na straty?????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj