Gość Profil usunięty

koszt budowy obory wolnostanowiskowej na opasy

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no więc panowie tak jak w temacie najtańsza obora wolnostanowiskowa na 50 szt opasów [ byki ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo44    10

No nie wiem czy na byki wolnostanowiskowa będzie dobrym rozwiązaniem chyba że rogi będziesz usuwał, albo w boksach po 2 sztuki. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Pablo niby czemu zły pomysł ? Trzymałeś byki że tak mówisz ? Jak nie to zamilcz bo piszesz głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

najtaniej to będzie postawić wiatę gdzieś obok z wybiegiem do tego dobry płot i nie ma siły jakiś kawałek posadzki na korytarz paszowy i starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Własnie, pod opasy obora to lekkie nieporozumienie jednak, lepiej trzymać je pod wiatą. Chyba, że koledze zależy na tym, żeby byczki dawały coś od siebie, czyli gnój:)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja po prostu chciałbym że byście mi koledzy po doradzali własnie jaka będzie najtańsza obora na opasy czy wolno stanowiskowa czy uwięziowa czy tam jakaś wiata, powiedzcie z jakiego materiału wybudować taką wiatę i jaki będzie koszt budowy i rozumiem ze jak wiata to uwięziowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

Ja planuje postawić wiate na ok 30 szt, korytarz paszowy miałby być zadaszony i wybetonowany żeby nie padał tam deszcz od korytarza w głąb chciałbym zrobić ok 7-10 m zadaszenia ze spadem w kierunku korytarza paszowego. Z tyłu wiata była by zabudowana z wyjściem na wybieg. A materiał to albo pustaki i słupy metalowe lub płyty obornickie. Więc myśle że porządna wiata to dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

powiem tak, może na budowie się nie znam, ale czy nie lepiej tobie wykorzystać jakieś istniejące budynki?? ja np. wykorzystałem jeden zasiek i klepisko w stodole... w zasieku zrobiłem drzwi aby wybierać obornik, a na klepisku jest "stół" paszowy... a opasy są w wolnym wybiegu karmione również na pastwisku.. jak trzeba to można i zamknąć w stodole


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Finn myślałem podobnie jak ty bo oborę mam za małą a chciałbym wiecej trzymać sztuk ale...

- dach na stodole szybko by szlak trafił

- brak doprowadzonej wody

- brak wybiegu

- wsadzając opasy to stodoły brak miejsca na siano

 

Także w niektórych przypadkach i tak i tak coś trzeba postawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

u nas w okolicy centrum polski to wygląda to tak pół ha wybiegu i gdzieś blisko obejścia drewniana wiata albo jakaś na metalowych słupkach i kawałek betonu w tej szopie na korytarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

obora miała by mieć długość 35m 9,5 szerokości łbami do siebie po środku stół paszowy 1,5m , legowisko długość 2,2m szerokość 1,50m korytarz gnojowy,5m żeby wypchnąć gnój ładowareczką na normalnej ściułce i pytanie z jhakigo materjału wybudować tą borę czy może na opasy starczy jakaś wiata czyli samo zadaszenie?

 

jaki koszt tych obór http://www.sklep.rbprojekt.pl/projekt-obory-dla-bydla-opasowego-wa006-p-7.html

http://www.sklep.rbp...iskowa-p-8.html

Edytowano przez forumkowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Musi być murowana? ja bym to zrobił tak. ale szerokość wtedy jakieś 10-11m. te długie ściany zrobić w formie murka wysokość jakieś 1,5m na nim osadzić konstrukcję łukową przykrytą plandeką i już mamy dach. po środku stół paszowy jakieś 3m (na paszowóz) reszta zostaje na byki. Szczyty można zrobić konstrukcję z 3 bramami, dół trzeba dodatkowo zabezpieczyć by byki nie rozwaliły. Drabinki paszowe i beton na posadzce. 100 tys może starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Broń Cie Boże przez tak wąskim korytarzem - ja mam 2 metry i jest lipa bo wąsko - 3m to minimum, optimum 3,5metra . Poza tym gnój ładowarką a żarcie czym ? taczką ? bo troche wąsko pod ładowarkę korytarz 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co się tak zdziwiłeś mickas092 że żarcie taczką to ma być jak najtańsza obora do postawienia jak to tylko możliwe więc panowie podajcie różne pomysły z czego wybudować oborę żeby jak najtaniej wyszło nie wiem cegła, pustak, beton, drzewo, blacha czy tam jeszcze coś nie chcę dokładnych wyliczeń tylko chcę wiedzieć z czego ja wybudować żeby jak najtaniej wyszło ile zapłacę za robociznę i materiał.

 

A może samo zadaszenie he he bo byki to i chyba na mrozie nie zmarzną co nie?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@forumkowicz koszty kosztami, ale uwierz mi że po pewnym czasie miałbyś dość gibania taczką dla 30 sztuk jakiejś tony dziennie paszy taczką :) PLECY MA SIE TYLKO JEDNE!! Zdrowia sobie nie kupisz a pustaki na szerszą oborę masz na każdym składzie. Ja zrobil bym 3 m szeroki korytasz, 4 m czasc legowiskową, wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce, 2 m sciany dalej plandeki do dachu, świetlik w dachu, konstrukcja stalowa dachu, pokrycie eurofala. ściany bloczek ten szary betonowy nie wiem jak sie to zwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

jak masz zamiar wjeżdzać paszowozem to zrób minimum 3.5m szerokości a nawet i więcej,ja mam obore 3m szerokości korytarza i dla mnie to jest największa porażka tego budynku, 3.5m to absolutne minimum jeżeli chodzi o paszowóz aby mieć komfort manewrowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jest jeszcze jeden sposób, poszukaj w necie lub gdzieś w okolicy jakieś wiaty/hali/garażu ze stalową konstrukcja... można kupić i masz już gotowy projekt... tylko przy projektowaniu takiej obory trzeba brać jedno pod uwagę... a mianowicie grupy żywieniowe... bo wiadomo , że nie wpuścisz wszystkiego do jednego miejsca i niech chodzi... conajmniej na 3 grupy trzeba podzielic...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze panie mickas092 to niech mi pan wytłumaczy jedno, bo ja na oborę na 50 sztuk opasów dobrze przeczytaj na 50 sztuk opasów!!!! Mogę przeznaczyć góra ale to naprawdę maksimum 150 tysięcy złotych więc jak mam wybudować taką oborę jak ty napisałeś za tak małe pieniądze, dlatego obora ma być jak najkrótsza i najwęższa, żeby jak najmniejszy koszt jej wyszedł, dlatego sam już nie wiem czy wybrać wolnostanowiskową czy uwięziową w której będzie mniejszy koszt budowy? Mógł byś mickas092 zrobić rysunek takiej obory i koszt budowy takiej obory wolnostanowiskowej jak ty napisałeś i stawić ją do swojego postu??A i proszę się nie martwić o moje plecy ja sobie poradzę taczką jeździć.A paszowozu przez dlógie lata nie planuje kupić a jak może kupię to wtedy będę się martwić o wazki korytaż teraz trza wpierw postawić oborę!!

 

Dzięki za poddanie pomysłu panie FINN a mógłby pan powiedzieć na jakie grupy żywieniowe najlepiej podzielić i po ile sztuk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przeczytałeś mój post jak najtaniej zrobić? http://allegro.pl/hala-stalowa-lukowa-magazyn-wiata-garaz11x15m-i3829651687.html tu masz przykładową. w dachu przydało by się robić jakąś otwieraną wentylacje. posadzki musisz sobie policzyć ok 90zł/m2 jak chcesz porządną, murek wkoło i wyposażenie, możesz kupić rury z demontażu na wygrodzenia.

 

Zrób od razu na paszowóz bo stół musi być wyżej niż stanowiska i po co potem przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

na pewno wolno stanowiskowa bedzie tańsza,bo nie musisz kupować stanowisk...

nie wiem na jakie grupy... bo to za lezy jakie bedziesz trzymał te opasy... czy same byki, czy może i jakieś jałówki, lub mamki


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

1m więcej a ulga na całe życie pamiętaj koszty nie będą dużo większe a zdrowie jest bez cenne

Najtańszy jest pustak żużlowy ale na tyle sztuk to dach najlepiej stalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
    • Przez Artur1211
      Mam w planach budowe chłodni na warzywa o pojemności 100 ton podzieloną na 3 komory chciał bym sie dowiedzieć jaki byl by koszt budowy takiej chlodni.budowa w wojewudztwie mazowieckim prosił bym o polecenie wykonawców dobrych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj