ryba-wojtek

JOHN DEERE 550 CZY 580? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ryba-wojtek    0

Witam :) , to mój pierwszy temat na tym forum, od dawna obserwuję forum i przyszedł czas aby się do Was dołączyć. Moje pytanie to którą prasę wybrać 550 czy 580? Padł wybór na pasową i firmy John Deere, jeśli zły to proszę o inne opinie. Prasowane będzie siano i słoma, wielkość balotów 80, 120 i 150. Ciągnik który będzie przy niej pracował to Fiatagri 80- 90DT czyli 80KM. Musi być owijanie siatką. Prosze o pomoc którą wybrać, jaka awaryjność tych modeli, który sterownik (w której) lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

Witam. Kolego moim skromnym zdaniem nie pakuj się w stare pasówki. Pasy szybko sie niszczą (u znajomego podczas robienia kiszonki stopiły się od tarcia). Lepiej wybierz jakoś łańcuchową, a najlepiej krone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Jak piszesz ,że do słomy i siana to pasówka jest idealna. JD 580 jest nowszym modelem od 550 i będzie droższa. Rozważ też inne firmy (new holland, vicon).

Nie słuchaj kolegi ursus-5314, bo pisze pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba-wojtek    0

Właśnie wiem, że droższa, ale chcę żeby miała jeszcze szeroki podbieracz i odrzutnik i taką 580 znalazłem droższą o 4tyś od 550 w takim wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Pasówki to dobre prasy, polecam w 100%, nie ma co słuchać takich głupot o topieniu pasów szczególnie od ludzi którzy nie mają żadnych doświadczeń z nimi i kilku sezonów prasowania za sobą, wystarczy pooglądać w galerii zdjęcia bel po pasówkach. Dokładnie obejrzyj tą 580, jeśli nie ma śladów dużego zużycia, luzów to warto ją wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba-wojtek    0

Za pare dni będę jechał je obejżeć, a na co zwrócić uwagę oprócz pasów? Ile bali przerobionych to dużo na te prasy, bo nie chcę kupić zbytnio wyeksploatowanej? To będzie moja pierwsza prasa rolująca, w poprzednim sezonie najmowałem, ale ile trzeba się naprosić i mam dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba-wojtek    0

Koledzy wczoraj byłem obejrzeć JD 580 i się okazało, że ma cały pospawany zawias komory na pasach po 3 spinki także nawet nie kazałem jej uruchamiać i sprawdzać ile ma na liczniku bali. Za parę dni jadę oglądać 3szt 550, zobaczymy jak one. A może wiecie gdzie jest godna uwagi? A myślicie, że na pasową z rotorem 80KM wystarczy?

Edytowano przez ryba-wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin20-94    0

Witam.

Sam pracowałem na prasie 572 jakieś 3 sezony, praca jesta bardzo komfortowa. Cicho chodzi i wgl. Trzeba pamiętać, aby często ją smarować, bo wiadomo, że chodzi na wysokich obrotach. Gdybyś był zainteresowany, posiadam do sprzedania Prase John Deere 572 w bardzo dobrym stanie z 2007 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryba-wojtek    0

Prasa kupiona, 550 z siatką, szerokim podbieraczem i odrzutnikiem. Ma dojechać w sobotę. Przekonały mnie prawie nowe pasy (widać 3 progi). Katalog części już ściągnięty :), a jak mówicie opłaca się kupować instrukcję obsługi? W przyszłym tygodniu dodam zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

Witam, mam 30 dychy do wydania, szukam prasy do wszystkiego, jako, że w okolicy nie ma dobrych pras tylko same szroty chciałbym pokazać co to dobry sprzęt i prasować na usługach ;)

więc w okresie letnim prasa by nie stygła.

 

Spodobał mi się john deere 580 np:

http://tablica.pl/oferta/john-deere-580-CID757-ID5eblp.html#2aa2d89591

 

tylko co do moich wymagań, to standardowo 2 sznurki, siatka- i tu pytanie, co mnie wyjdzie taniej? chodzi mi też aby bela była dobra, bo jak dotąd 2 razy ruszana bela i już sznurek luźny. Na usługach wiadomo, tnie się koszty

 

prasa chodziłaby z ferdkiem 3060.

 

i druga sprawa to na co zwracać uwagę, bo w niektórych prasach widzę jakieś rotory, noże aniektóre prasy tak jak ta z tablicy nie ma nic, do czego to przydatne i czy w praktyce to zalety czy wady?

sianokiszonki stosunkowo mało ale prasa ma robić wszystko, najwięcej słomy i siana ale sianokiszonka ma być lux.

Moja pierwsza prasa więc jestem zielony. Komputerem steruje się w niej wszystko? czylu stopień napełnienia komory, owinięcia i załączanie owijania? czy dalej okno ma być otwarte i ciąganko sznureczka ;D

Oczywiście na takie sprawy jak zużyte pasy to wiem, mają być nie wytarte więc bieżnik obowiązkowo będę sprawdzał.

I jak obliczyć opłaty za belkę aby to efektywnie wszystko pracowało- z waszych doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

to w końcu john deere nie najlepszy? słyszałem, że john deere najlepszy i chciałem taką kupić, pasy sie nie rwą, nie spadają itd?

jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

jak kupisz zadbaną to będziesz zadowolony, my mamy jd 550, prasa bezawaryjna, siła zgniotu bdb. tylko trochę wolno sznurkiem owija, ale poza tym nie ma się co czepiać tych pras

szukaj tylko z szerokim podbierakiem, bo mamy 1.20 metra i czasami dzieją się cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

masz owijanie na 2 sznurki?

bo ja brałbym tylko na 2 sznurki i siatka, właśnie mi o to chodzi, że bela jest skręcona od samwego rdzenia i u mnie pewnie kilkadziesiąt bel wyszłoby mnie niż co roku, jakbym porządnie zbił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

tak, owijanie na 2 sznurki, ale owijać 1 sznurkiem też się da

bele zbite konkretnie, sianokiszonke trzeba siekierą rąbać, takie twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

a jak będziesz rozdawał ręcznie sianokiszonkę bez miękkiego rdzenia to życze powodzenia przy rozrywaniu końcówki beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

czyli w końcu jak, warto ją kupić czy nie bo zakup będzie dopiero koło maja-czerwca...

 

wady-zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadiusz97    0

Witam wszystkich :)

Może wpinam się w niewłaściwy temat.

Ale mam pytanie co do prasy John Deere 540 :)

Szukam symbolu paska klinowego,znajdującego sie po prawej stronie prasy obok podbieracza. Jest napęknięty i mam zamiar kupić nowy ale nie mam pojęcie jaki kupic :) Pomógłby mi ktos?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

jeszcze pytanie, dziś oglądałem welgera rp 520 z rotorem i siatką tylko jest ona wielka coś typu jd 592 i problem a zarazem pytanie czy mój ferguson 3060 80 konny ją pociągnie :D

 

a jak nie to co z pasowych kupić do niego z rotorem i siatką? jaki model

 

 

na oku mam jd 590 z siatką bez rotora i noży, mf da sobie radę?

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj