PAATRYKK5

Zdejmowanie i wkładanie szyb

Polecane posty

PAATRYKK5    1

tak też pomyślałem ale na innych aukcjach tego sprzedawcy zauważyłem te same zdjęcia z takimi samymi wymiarami i nie jestem teraz pewien wymiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

nie lepiej kupić taką szybę w sklepie a nie na allegro w sklepie weź ramkę od szyby i w sklepie sprawdzisz czy pasuje ja do swego zetora brałem szybę to ze ramka pojechałem i kupiłem


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizbern26    0

Ten gościu ma bardzo drogie te szyby.

Ja za podobną w sklepie zapłaciłem 38zł,tylko gościu jeździ raz w tygodniu po towar i jak się trafi to najdłużej tydzień trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAATRYKK5    1

gizbern26

a skąd jesteś

 

nie lepiej kupić taką szybę w sklepie a nie na allegro w sklepie weź ramkę od szyby i w sklepie sprawdzisz czy pasuje ja do swego zetora brałem szybę to ze ramka pojechałem i kupiłem

kiedy właśnie nigdzie nie idzie dostać takiej szyby

 

Ta kabina chyba jest Czeska z profili ale mogę się mylić.

to jest na 100% Sokółka napeno nie czeska

Edytowano przez PAATRYKK5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Z tymi szybami to nie jest taka prosta sprawa.

Szyba o takim samym numerze a od innego producenta może znacznie różnić się wymiarami.Sam tego doświadczyłem

Kupywałem dwa razy tą samą szybę tylko w różnym okresie czasu i od innego producenta i wymiary różniły się o 6mm.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Ta kabina chyba jest Czeska z profili ale mogę się mylić.

 

W czeskich ramy były robione z rur a w polskich były z profili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Może i są, ale ja wszystkie czeskie jakie widziałem były z rur, a sam mam Sokółkę z profila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sokółka z profilu to jest nowszy typ, ale były i z rur a czeskie też są z profilu i to co najmniej ze dwa typy. Ta na zdjęciu to jest Sokółka, jeżeli ma ramki przykręcane z szybami to jest chyba z rur. :)

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

Witam. Ma ktoś patent na włożenie szyb? Próbowałem i dwa boki wsadzę, a potem już uszczelkę tnie i ciężko. Dzielcie się swoimi sposobami. Mile widziane również filmiki instruktażowe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Spróbuj na na sznurek


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

jak włożysz uszczelkę na szybę to potem włóż sznurek w ten rowek w uszczelce od zewnątrz szyby i we dwie osoby jedna dociska szybę a druga wyciąga po woli sznurek od środka kabiny i szyba łatwo wchodzi na swoje miejsce. możesz jeszcze czymś nawilżyć np ludwikiem dla poślizgu.na forum był taki temat o dorabianiu otwieranego tylnego okna w czeskiej kabinie linku ci nie podam bo nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

No to, to i ja wiedziałem. Np przy tych szybach w drzwiach dwie krawędzie uda mi się bez problemu włożyć, ale dwóch kolejnych nie ma szans, bo szyba przyciśnie uszczelkę i jej nie wyciągnę. A nawet jeśli wyciągnę ją wcześniej to szyba wtedy zbytnio odstaje i ta uszczelka nie ma się za co zaczepić i potem i tak się schowa pod szybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Sznurkiem próbowałeś?

Tutaj jest kawałek mojego filmu z montażem szyby:

http://www.youtube.com/watch?v=Co2ZRvJ_jvM&list=UUWNWYd-lfQOUYHITf0J3Jng&index=8&feature=plcp


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropik250    0

No właśnie w identyczny sposób robiłem. I skutek jest taki jak opisałem wyżej. Gdyby dało się posunąć dalej szybę to bym założył , ale szyba dalej już się nie chce posunąć mimo, że ma luz (pewnie przez mocne wygięcie).

Wpadłem teraz na pomysł żeby założyć uszczelkę na szybę, położyć ją zewnętrzną stroną do ziemi, przyłożyć to wtedy blachą w której ma się znaleźć szyba i sznurek dam od właśnie wewnętrznej strony i będę ciągnął do środka. Jak myślicie? Pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela11144    0

Witam, postanowiłem wyremontować kabinę sokółka do c-360. Kabina stała pod chmurką parę lat. Kątowniki na których trzymały się uszczelki szyb i drzwi były kompletnie skorodowane więc je wyciąłem. Niestety teraz nie mogę nigdzie takich dostać. Wymiary 10x15. Nie wiem teraz w jaki sposób osadzić szyby i uszczelki drzwi. Ma ktoś może namiary na kogoś kto posiada takie kątowniki. Może da sie zamontować je w inny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Jedz do zakładu ślusarskiego i niech Tobie ugną z blachy takie kątowniczki. Co za problem...

Nie wiem po co się zabierasz do czegoś o czym nie masz pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utnij z blachy #2mm płaskowniki o szerokości 10mm i przyspawaj w środku profilu w którym ,a być osadzona kabina. Kątownik który miałeś można wykonać tylko trzeba mieć gdzie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2

Witam, chciałem sie doweidzieć czy macie jakiś ciekawy pomysł na zdjęcie szyb z kabiny w ursusie c-360. Typ kabiny wyglada jak ten pod tekstem. Jest ona zdjeta z ciągnika i chciałem ją wyczyścić i pomalować dlatego chciałebym zdjąć szyby ale nie wiem jak to zrobić by ich nie stłuc.

post-104694-0-52408300-1388753409_thumb.jpg

Edytowano przez jaca634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Delikatnie podważać uszczelkę i wypychać szybę . Innego sposobu raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtek4321
      Witam wszystkich proszę o pomoc.posiadam Zetora 10540 i rozwaliłem przy nim dach nie da się naprawić problem polega na tym że nie mogę nigdzie dostać takiego dachu może ktoś ma taki dach na sprzedaż lub wie kto ma lub ma jakieś informacje gdzie mogę dostać taki dach . (Może wie ktoś czy udało by się założyć od forterry w ostateczności gdzyz ten mój jest tak uszkodzony że leje się do srodka podczas deszczu )
    • Przez Radziodzio
      Witam. Kupię kabinę do kombajnu Volvo S 830. Najlepiej woj. Mazowieckie, ale i ościenne mogą być. Mój kontakt tadzio-st@wp.pl. i przez agrofoto Pozdrawiam.
    • Przez usiu4513
      Witam czy kabina od c 360 podejdzie do c330 ? I jesli nie to czy duzo trzeba przerabiać? 
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Zakuplem internationala 844s z 1981r.
      Jest taki problem ze kabina i blotniki tylnie sa zmasakrowane.
      I pytanie czy kabina "comfort2000" razem z blotnikami pasuje z 744 do mojego 844?
      Lub czy ktos ma jakas kabine razem z blotnikami?
      Pozdrawiam
    • Przez unipasz
      W zetorze 7745 cieknięcie tak jakby olej z nawiewów  podejrzewam ze jest dziurawy i czy trzeba ścigać dach do wymiany , czym te nawiewy są zasilane
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj