Skocz do zawartości

Polecane posty

kozulek2    228

Na mapie: odznaczamy łubin i piszemy A/A1, odznaczamy pszenicę i podpisujemy "pszenica jara" i na pszenicy, ziemniakach, kukurydzy piszemy A (ale np jak ziemniaki są obok kukurydzy to już nie odznaczamy tych upraw)

Na przyoranie nie ma dopłaty ST

dzięki teraz rozwiałeś moje wątpliwosci

Wiadomość z agroFakt.pl

mtz82r96    4

Jak wygląda sprawa z dopłatami rolnośrodowiskowymi? Można podjąć w tym roku nowe zobowiązanie? Na jakich zasadach? Chodzi mi głównie o poplony zostawiane na zimę? Jakie są stawki do hektara?

DoradcaKT    20

Można rozpoczynać nowe zobowiązania rolnośrodowiskowe ale jest ograniczenie powierzchni. Do 10ha dopłata jest 100%, 10-20ha 50%. Dopłaty takie jak do tej pory 400-420zł/ha.

Panowie jak jest z działką która zmienia dzierżawcę w kwestii dopłat. Trzeba to zgłaszać do agencji że dotychczasowy dzierżawca nie użytkuje gruntu czy jak?

DoradcaKT    20

Jeżeli są do tylko dopłaty bezpośrednie to nowa osoba zgłasza ją do dopłat a stara nie i tyle. Trzeba pamiętać, że stara osoba oddaje podpisaną mapkę a nowa osoba jeżeli ma zboża (pszenica, jęczmień, owies, żyto) na tej działce to wypełnia informację o zbożach. Jeżeli stara osoba miała zobowiązanie ONW i nie minęło 5 letnie zobowiązanie to trzeba już w ARMIR przenieść to zobiązanie na nowego dzierżawcę. To samo jeżeli stary dzierżawca realizował tam zobowiązanie rolnośrodowiskowe i nie chce oddawać kasy to nowy musi od niego przejąć to zobowiązanie.

Lukrolny    0

Wypełnianie wniosku o dopłaty:

Działka 1ha- łubin.

Na wniosku: oznaczenie działki A, dopłaty JPO,

oznaczenie A1, dopłaty ST

Na mapie piszemy A/A1

Działka 2ha- łubin 1ha, pszenica jara 1ha

Oznaczenie A, JPO pow. 2ha

A1, ST 1ha

Na mapie przerywaną linią odznaczamy pszenicę, podpisujemy "pszenica jara" piszemy A

Na części z łubinem piszemy A/A1

Działka 4ha- łubin 1ha, pszenica jara 1ha, ziemniaki 1ha, kukurydza 1ha

Oznaczenie A, JPO- pow 4ha

A1, ST-1ha

Na mapie: odznaczamy łubin i piszemy A/A1, odznaczamy pszenicę i podpisujemy "pszenica jara" i na pszenicy, ziemniakach, kukurydzy piszemy A (ale np jak ziemniaki są obok kukurydzy to już nie odznaczamy tych upraw)

Na przyoranie nie ma dopłaty ST

Jeżeli chodzi o działkę 2 ha (łubin 1 ha i pszenica 1 ha) to pszenicę oddzielamy od łubinu linią ciągłą.

Edytowano przez Lukrolny

kozulek2    228

wpisujesz np. A na mapie , przerywaną linią oznaczasz(obrysowujesz) jęczmień i wpisujesz - jęczmień jary czy np. ozimy

tabela przy A wstawiasz JPO

jak było A1 UPO to skreślasz

Edytowano przez kozulek2

henio2    101

A powierzchnię tego jęczmienia też muszę wpisać czy tylko oddzielić przerywaną linią od ziemniaków?

kozulek2    228

nie nie trzeba , powierzchnię wpisujesz łączną z ziemniakami(bo to grupa upraw do JPO ) w tabeli we wniosku np. A - JPO -5 ha

henio2    101

Jeśli pierwszy raz składam wnioski na nowe działki które uprawiam bez umowy to muszę wpisać tylko numer i powierzchnię działki rolnej czy również działki ewidencyjnej bo nie mam wypisu z rejestru gruntów i nie wiem czy przejdzie jak wpiszę tylko rolną ?

kozulek2    228

musisz wpisać nr działki ewidencyjnej , idź do gminy albo skorzystaj z map w Geoportal 2

henio2    101

Numer to akurat znam tylko powierzchni działki ewidencyjnej nie mam bo rolną to sobie zmierzyłem :(

wyrebski1    35

Jak to jest z tą płatnością ST, bo już ktoś wcześniej pisał ale nie było odpowiedzi-jest to dopłata do strączkowych i motylkowych, ale w plonie głównym czyli nie na przyoranie. W praktyce to oznacza, że muszę zebrać ten plon? A skąd oni będą wiedzieć czy ja to zaorałem czy zebrałem?

benio1967    24

a czy wiadomo jakie będą stawki na poplony i zrównoważone w rolnośrodowiskowych.

henio2    101
Napisano (edytowany)

poplony 300 zł do ha a zrównoważone 400 ale jak kontynuujesz stary program to stawki takie jakie były

Edytowano przez Matey

benio1967    24
Napisano (edytowany)

Ja w tym roku składałem ostatnie już wnioski na poplony i zrównoważone i mam możliwość wziąć 25 ha na umowę i zastanawiam się czy warto bo z tej ziemi będę miał tylko poplony + zrównoważone.

Edytowano przez Matey

piotrols    0

Witam

Mam działkę 2 ha, 1ha pszenicy 1ha lucerny przeznaczonej na koszenie na pasze. Jak mam to zapisać we wniosku i na ortofotomapie? Nigdy nie składałem wniosku na płatności zwierzęce bo nie mam bydła.

jjacekk4    3

Witam wziąłem w tym roku kilka działek czy je dobrze rozpisuje A- pietruszka, B-seler chodzi o to że 4 ary weszło mi na drugą działkę 733/2 i 732/2 razem jest 20 ar czy na wniosku kolumna 5 tak ma to być rozpisane działka 732/2 ma 30 ar czy czasem w tej kolumnie 5 nie zrobiłem czasem błędu

post-44220-0-35807600-1399313801_thumb.jpg

post-44220-0-13546300-1399313815_thumb.jpg

piotrols    0

Pomorze ktoś? lucerna kośna na paszę oznacza się jako ST? A JPO, A1 ST???

Szymi40    373

Jak tą lucernę masz w czystym siewie zaznaczasz jako st. [ strączkowo-motylkowe ] - i JPO

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gseries
      Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.
      Ale do rzeczy W tym roku planujemy zasiać kukurydze na ziarno, nie mamy doświadczenia w tym temacie i chciałbym się dowiedzieć co i jak.
      Czy dana firma wyznacza np dana odmiane? Czy maja jakies inne wieksze wymagania? Np co do klasy gleby etc. Oraz chciałbym się dowiedzieć gdzie Wy, drodzy forumowicze macie zakontraktowaną kukurydze i jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie
    • Przez Raptus902
      Witam
      Zakładam temat dotyczący żniw 2014. Na pierwszy ogień u nas pójdzie jęczmień ozimy !
      Myślę że ok 1-2 tyg ! Jak sprawa wygląda u was ??
      Piszcie jak to wygląda u was !
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Sprawdź w Kalendarzu Rolnika, co ciekawego wydarzy się w Bednarach i którzy użytkownicy AgroFoto.pl będą na Agro Show 2014

http://www.agrofoto..../212-agro-show/

A wiec tak jak w tamtym roku to i w tym zakładam temat na Agroshow Bednary 2014.

Chciał bym się dowiedzieć kto będzie, i czy robimy jakieś spotkania?

Jak wiadomo, ja juz sie szykuje i prawdopodobnie wpadnę razem z ekipa z Anglii Bede we wszystkie 3 dni.

http://www.agroshow.eu/agroshow/
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..