Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adaammek    24

witam

gmina posiada dzialki tuzy  które chciałbym wydzierżawic bo to grunty skarbu państwa   okazało sie ze działki sa podawane do dopłat   lecz nie koszone  jedna czesciowo  1/3  czy poinformowac  arimr czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A co Ci to da?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

coś o dopłatach http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/ostatni-taki-dobry-rok-w-doplatach,54043.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Ja śledzę wątek o dopłatach na fundusze.info i codziennie ktoś dostaje. Nawet dwie osoby pisały że już obszarowe na koncie wczoraj i dzisiaj. Ja mam decyzję na RŚ z 5 listopada i cisza. Mama miała decyzję z 7 października i kasa była na koncie 21 tego samego miesiąca. Te wypłaty to czysta loteria jak widzę:) czyli po staremu. Tam by mogli system zmienić aby rozdzielić na dany miesiąc że dane województwo dostanie w danym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

 
SAD | 5 listopada, 2014 - 15:14
dsc_2695.jpg
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

Niezapowiedziana zmiana – w porównaniu z ubiegłymi latami – trybu uzupełniania wniosków o dopłaty rolne prowadzona przez ARiMR może pozbawić duża część rolników dopłat unijnych. W najbliższy piątek rolnicy planują protest pod siedzibą dolnośląskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.

- Opanowana przez PSL ARiMR w ten sposób pozbawi rolników milionów dopłat. - mówi Marcin Bustowski, rolnik gospodarujący w powiecie jeleniogórskim na 70 ha, który na zamieszaniu może stracić ponad 80 tys. zł. Wytyka przy tym Agencji, że jako bastion PSL, dba głównie o organizację drogich niepotrzebnych szkoleń prominentnym działaczom, zamiast dobrze zorganizować pracę biur powiatowych i zadbać właściwie o sprawy rolników. O sprawie wie jeszcze niewielu rolników, bo Agencja z informowaniem ich o nowej sytuacji się nie spieszy. - Nie chcą sobie zaszkodzić przed wyborami - ocenia rolnik, który dotarł do "Kampanii 2014", wewnętrznego dokumentu Agencji, w którym zawarto instrukcje w sprawie postępowania w nowej sytuacji dla pracowników biur powiatowych ARIMR.

W poprzednich latach obowiązywała instrukcja, według której urzędnicy Agencji wzywali rolników do poprawienia wniosków o dopłaty nawet po wymaganym przez Komisję Europejską terminie 9 czerwca. Teraz przyjęto, że wniosek jeśli ma uchybienia formalne, a urzędnicy ARiMR nie wyślą go do poprawy w terminie pozwalającym zachowanie terminu 9 czerwca, nie zostanie uwzględniony, a rolnik nie dostanie w efekcie dopłaty. Waldemar Reduch, z-ca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR we Wrocławiu przyznaje, że sytuacja, gdzie w wypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji we wniosku o dopłaty, urzędnik powiatowego biura ARiMR nie powiadamia rolnika jest nie do przyjęcia. Na pytanie, co wtedy z możliwością skutecznego złożenia wniosku o dopłaty, odpowiedział, że jeśli termin minął, sytuacja jest już zamknięta. Rolnik na dopłaty traci szanse, swoich racji może dochodzić tylko przed sądem. 

W załącznikach prezentujemy treść nowej instrukcji, która posłuży urzędnikom do odmowy możliwości uzupełnienia wniosków i w efekcie  otrzymnania dopłat.  Poniżej stara instrukcja.

Więcej o tej sprawie w najbliższym numerze "Nowin Jeleniogórskich".

link do mnie : https://plus.google.com/104253796199187884029/posts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

A czemu nie, ważne żeby w tym czerwcu były na 100%. :) i tak dziś trzeba układać tak budżet, licząc że dopłaty mogą wejść do końca czerwca.

Edytowano przez przemasboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rolnicy po pierwsze żadajcie wydania Decyzji niezależnie czy oni chcą ja wydac i mowią że wszystko jest ok i nie trzeba wydawac decyzji. Ustawa o finansach publicznych nakłada obowiazek na Organ przekazania środków na konto strony w terminie 14 dni od wydania Decyzji!!!!!! Za każdy dzień zwłoki możecie wezwac ARiMR do odsetek ustawowych. A więc Kasa leży w ARiMR i biją im odsetki a rolnik Frajer czeka!!!!!

 

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:  Nie dajcie robic z siebie Frajerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@znienawidzony  już jakiś czas temu słyszałem o tym (Twoim?) przypadku. Jeżeli w Polsce urzędnik nie będzie pociągany karnie lub finansowo za swoje błędy to będą się zdarzały takie przypadki. Najgorsze jest to, że w różnego rodzaju instytucjach rolniczych pełno jest członków rodzin działaczy PSL-u nie mających po prostu zwykłych kwalifikacji na dane stanowisko. Osób nie powiązanych z PSL-em to ze świeczką szukać ....

 

Mam nadzieję, że sprawa dobrze się zakończy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

rolnicy po pierwsze żadajcie wydania Decyzji niezależnie czy oni chcą ja wydac i mowią że wszystko jest ok i nie trzeba wydawac decyzji. Ustawa o finansach publicznych nakłada obowiazek na Organ przekazania środków na konto strony w terminie 14 dni od wydania Decyzji!!!!!! Za każdy dzień zwłoki możecie wezwac ARiMR do odsetek ustawowych. A więc Kasa leży w ARiMR i biją im odsetki a rolnik Frajer czeka!!!!!

 

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:  Nie dajcie robic z siebie Frajerów

Podaj  namiary  na  tą  ustawę.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

rolnicy po pierwsze żadajcie wydania Decyzji niezależnie czy oni chcą ja wydac i mowią że wszystko jest ok i nie trzeba wydawac decyzji. Ustawa o finansach publicznych nakłada obowiazek na Organ przekazania środków na konto strony w terminie 14 dni od wydania Decyzji!!!!!! Za każdy dzień zwłoki możecie wezwac ARiMR do odsetek ustawowych. A więc Kasa leży w ARiMR i biją im odsetki a rolnik Frajer czeka!!!!!

 

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:  Nie dajcie robic z siebie Frajerów

 

Masz pomysł jak ominąć art. 19 ust. 9,10, 11 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego? W tym przypadku płatność na koncie jest przyznaną decyzją i dopiero wtedy możesz domagać się w ciągu 14 dni decyzji w formie papierowej z uzasadnieniem.

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

rolnicy od nastepnego roku na stronie minrol beda ujawniane kwoty płatnosci z ue z wykazem beneficjentów imie nazwisko gmina  bedą to płatnosci w ramach wsparcia bezposredniego oraz prow 2014-2020 co sadzicie jest to wymóg konieczny  mówili o tym w agrobiznesie  wczesniej czytałem ze nie beda tylko podawac  kwot 1250 euro tj system dla małych gospodarstw  jestem przeciwny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na początku jak weszły dopłaty to też tak było. Ale to nie jest złe bo ci co biorą dopłaty a nie mają nic wspólnego z rolnictwem mogą łatwo wpaść jak ktoś doniesie na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre, u mnie ciekawość przewyższa nad chęcią ukrywania. Bardziej chcę wiedzieć ile inny dostaje niż ukrywać swoje przed nimi.

 

Adaammek daj jakieś źródło informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

Witam dziś w agrobiznes mówili o czym też wiedziałem że 1 grudnia ruszają wypłaty dopłat patrzę dziś na konto a tu zdziwienie dopłaty są. Robiłem o 13 przelew to nie było a wieczorem chciałem coś sprawdzić i patrzę a tu przelew z agencji. Szok.

Może ktoś z was dostał też dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dane odnośnie płatności beneficjentów były już dostępne kilka dobrych lat temu. Wszystko jak na tacy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem wiem że były, ale ponoć nie zgodne z jakąś tam ustawą i wycofali to. Tylko wtedy jeszcze net na wsiach nie był tak dostępny a teraz to coraz starsi ludzie z tego korzystają.

 

lukas00111 to jak i tak wszyscy niebawem będą wiedzieć ile tych dopłat dostałeś to pochwal się i nam :P nie żartuję, chodzi mi o to czy dostałeś decyzję i czy w tym roku wszyscy będą dostawać decyzję czy wcale ich nie będzie a może będą od jakiejś tam kwoty. Więc jak możesz to podaj w jakim przedziale euro masz dotację i czy była decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kiedyś była troszkę prostsza.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj