Polecane posty

PROstak    0

Witam Was wszystkich. Jestem nowy na forum. ;)

 

Chciałbym sobie trochę dorobić... Posiadam (właściwie nie ja, rodzice) 9 ha ziemi (3 ha łąki, 6 ha pola). Na przyszły rok kończy się dzierżawa. Co zrobić aby brać dopłaty z tej ziemi? Wystarczy to zgłosić w przyszłym roku we wniosku o dopłaty i utrzymywać w dobrej kulturze rolnej? Do ugorów jest JPO? Czy jakbym zasiał coś z tej listy http://www.arimr.gov...nasiennych.html to dostałbym Specjalną płatność obszarową ?

Chciałbym zaznaczyć, że nie mam dużo sprzętu rolniczego. :( Mam 40, kosiarkę rotacyjną bym dokupił. :)

 

Jeżeli mam 20 lat to dostawałbym 25 % większe dopłaty?

Edytowano przez PROstak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

od 2015 będzie oboiazwał nowy prow 2014-2020 zmienia się zasady jeżeli masz 9 ha to jeste sredni według nowych zaozen prow 2015-2020 pierwsze areestrujse w ARIMR ndaja ci numer produenta następnie bedziez mógł składa wnioski obszarowe i nowy prow a po twojm posci wnioskuje ze stwiaszna na ugory i strczkowe czyi na rynek nic nie bedziez produkować nie wyciągniesz dużej kasy zaomnij zwierzatnie masz do ugorów jest dpłata ugórpwinien by zaorany i koszony jezelichodzi o płatności specjalne do roślin straczkwych i motylkowych lista atunków w 2015 moesiezmieic amietaj ze obecnie nie wystarczy asiac trzeba ziano zebrac zpola a w przypadku motylkowych kosic jezli masz zpał i checi a praca z polem ci kreci to diałąj jezel chcesz odbrc t dzerżawe dla samej kasy zastnów się na kosztami bo n rynek nie bedziesz produkować obecnie nie zyjeszz pola pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROstak    0

Hmmm, umowy były na 4 lata. W przyszłym roku się kończą. Jak patrzyłem na stawki dopłat to w 2013 wynosiły 830,30 JPO i 139,39 UPO czyli razem 970 zł. Na 9 ha 8730 zł. "Jednocześnie uznaje się, że grunt orny był ugorowany, jeżeli co najmniej raz w roku, w terminie do dnia 31 lipca, podlegał koszeniu lub innym zabiegom uprawowym, zapobiegającym występowaniu i rozprzestrzenianiu się chwastów." Czyli wystarczy, że skoszę łąki i pola i mogę brać dopłaty? Jakby nie patrząc w pierwszym roku wydałbym 3 tysiące na kosiarkę rotacyjną i na ciągnik 1,5 tysiąca (załóżmy, że paliwo, drobne naprawy, itd.) To i tak trochę pieniędzy by mi zostało.

 

Dobrze myślę, czy coś źle dowiedziałem się w internecie?

 

 

A jakbym zainwestował w bronę talerzową i talerzował pole a później rozsiewaczem zasiał coś z tej listy http://www.arimr.gov...ennych.html to mógłbym wziąć dopłatę: Specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych która w 2013 wynosiła 719,43 zł ?

Edytowano przez PROstak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku, albo ciągniesz na krzywy ryj dopłaty z UE i w nic nie inwestujesz, w takim wypadku nie oczekuj że ktoś ci będzie podpowiadał jak tego dokonać i na czym najlepiej wyjdziesz.

Albo inwestujesz w rotacyjną, bronę talerzową ciągnik itd. ale wtedy nie oczekuj że starczy ci kasy na to z kręcenia lodów za unijne dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROstak    0

YYY czy Ty mi sugerujesz, że chcę opłaty brać za odłóg a nie ugór?

Chcę brać dopłaty z racji tej, że będę ugorował pole. Rotacyjną kupię w pierwszym roku i do ugorowania starczy. Później bym kupił bronę talerzową i rozsiewacz. Wiesz, żeby coś na nim uprawiać poważniejszego to najpierw muszę skończyć szkołę, bo teraz nauka dla mnie ważniejsza. :) A skoszenie pola kosiarką rotacyjną dużo czasu nie zabiera...Ciągnik już jest, nie za duży ale sprawny ;) Sprzętu też trochę jest..


Wiesz, gdyby mi wyszło z tych 9 ha 2 tysiące zł dla mnie, reszta na sprzęt i paliwo co roku to i tak bym robił. Zawsze to jakiś pieniądz.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Tegoroczne jesienne zasiewy będą już rozliczane wg nowych zasad uwzględniających wielkość gospodarstw?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

rolnicy którzy mają ponad 10 ha musza przestszegac dywersyfikacji upraw już od jesieni 2014 chodzi o oziminy szczegóły na stronie arimr minumum dwie różne uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

a jak na 35 ha wezmę poplony + zrównoważone to i tak chyba będę miał 3 grupy roślin-czy to będzie zaliczone-ciekawe jakie będą stawki za poplony i zrównoważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Czy ARiMR będzie wypłacać dopłaty rolno- środowiskowych i ONW  tak samo jak w ubiegłym roku, od połowy października?

W związku z tym czy ktoś już otrzymał decyzje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Może mi ktoś wytłumaczyć jak to będzie na nowych zasadach na dopłaty, w tym roku miałem 30 ha kukurydzy, 30 ha trawy na gruntach ornych(to jest tuz czy nie?), 10 ha zboża i 20 ha łąk pastwistkowych którę są na onw i natura 2000, dokupiłem 5 ha trawy na gruntach ornych i 5 ha na którym było zboże a będę siał kukurydze. Według tego co wyczytałem maksymalnie jedna uprawa może zajmować 75% a dwie 95%, a muszę uprawiać 3, chciałbym zrezygnować z siania zboża ale z tego co rozumuję to nie mogę, ile muszę minimalnie go siać, mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie rozumiem tytułu tego tematu

prosze zmienic tytuł tego tematu na :

dopłaty za 2014 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Aby otrzymać decyzję trzeba złożyć na piśmie żądanie doręczenia decyzji. Więc większość osób dostaje pieniądze na konto bez wcześniejszego zawiadomienia.

 

Dziś rozpoczęli wypłaty ONW i rolno-środowiskowych :) pewnie jest już paru szczęśliwców ;)

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/agencja-restrukturyzacji-i-modernizacji-rolnictwa-rozpoczyna-wyplate-doplat-onw-i-platnosci-rol-1.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

dzisiaj dostalem decyzje na RŚ jestem w szoku od początku dopłat pierwszy raz moze dostane w starym roku :rolleyes: jakąś kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

u brata są RŚ, jeśli chodzi o ONW, to wszystkie gminy dookoła mają taki status, tylko nie nasza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

byłem dziś w banku i podpytałem o przelewy z ARiMR - u nas też cisza.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

ktoś wie jak wygląda tempo wypłat onw i rolnośrodowiskowych? Bo coś agencja na swojej stronie się tym nie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj