Polecane posty

kozulek2    228
Napisano (edytowany)

Witam wziąłem w tym roku kilka działek czy je dobrze rozpisuje A- pietruszka, B-seler chodzi o to że 4 ary weszło mi na drugą działkę 733/2 i 732/2 razem jest 20 ar czy na wniosku kolumna 5 tak ma to być rozpisane działka 732/2 ma 30 ar czy czasem w tej kolumnie 5 nie zrobiłem czasem błędu

w 5 kolumnie jest jest git , ale w 3 przy A piszesz dwa razy 20 arów to samo przy B powierzchnie trzeba zsumować czyli 1 ,00 ha

nie wiem po co powtarzasz te A i B ,ja bym tego tak nie robił , piszesz

A - jpo - 0,20 - 733/2 -0,16

732/2 - 0,04

 

B - JPO -1,00 - 732/2 - 0,26

731/2 - 0,33

730/2 - 0,41

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

dzięki kozulek znalazłem starą instrukcje tam było pokazane jak działki się łączy, masz racje wiem że coś mi nie grało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

jeżeli nie masz dopłat rolnośrodowiskowych to w ogóle możesz zsumować wszystkie działki i oznaczyć jako działkę A- nie musisz rozpisywać upraw na różne działki rolne, jeżeli masz program rś to tak jak kolega wyżej napisał i jak masz zaznaczone będzie poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Czyli jeśli mam tylko zboża i rzepak a nie mam rś to na mapkach nie muszę wpisywać co gdzie mam zasiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

heh.... było już to pisane....

 

Na mapach zaznaczasz tylko: żyto, owies, jęczmień, pszenica przerywaną linią. Np masz obok siebie na 1 działce ROLNEJ żyto i rzepak, to będzie to działka A a na mapie zaznaczasz przerywaną linią gdzie jest żyto o podpisujesz ŻYTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

I tak i nie - łąki trwałe musisz zaznaczyć oddzielnie jako TUZ. @ OKEY na mapkach odzielasz przerywaną linią żyto-owies-pszenica-jęczmień w czystym siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

heh.... było już to pisane....

 

Na mapach zaznaczasz tylko: żyto, owies, jęczmień, pszenica przerywaną linią. Np masz obok siebie na 1 działce ROLNEJ żyto i rzepak, to będzie to działka A a na mapie zaznaczasz przerywaną linią gdzie jest żyto o podpisujesz ŻYTO.

 

Nie nie mam kilku upraw na jednej działce rolnej. Jedna działka rolna= jedna roślina. Chodzi mi czy w ogóle wpisywać na mapce gdzie mam pszenicę a gdzie rzepak czy tylko A,B,C itd. Zawsze wpisywalem i było dobrze ale jak pytam ludzi to każdy ma swoja wersję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20
Napisano (edytowany)

Tam gdzie masz pszenice piszesz na mapie, tam gdzie masz rzepak nie musisz. Jak podpiszesz wszystko też nic się niestanie ale zboża musisz podpisać.

Edytowano przez DoradcaKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5
Napisano (edytowany)

Witam. doszło mi 0,5 ha dzierżawy. Wypełniam własnie wiosek i nie mam mapki. Gdzie wyciągnąć taka??

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapewne chodzi tu o załącznik graficzny do wniosku o dopłaty bezpośrednie.

Jeśli tej działki, która Tobie doszła nie ma na żadnym z posiadanych załączników graficznych, to po prostu składasz wniosek bez takiej mapki dla tej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

i dostaniesz pismo o przedłożeniu mapki na papierze i wypisu z rejestru gruntów (kontrola) i kasa w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Na jakiej podstawie? Mi co roku dobywa jakaś działka która nie widnieje na żadnym z załączników i jak dotąd problemów nie miałem nawet w czasie kontroli. Mapki geodezyjne - kopie posiadam od właścicieli tak jak i nakazy płatnicze podatku (z informacjami o powierzchni działek, powierzchni użytków rolnych jak i o występowaniu poszczególnych klas gleb), lecz te informacje są dla mnie i do mojego użytku. Ich nie składam razem ze wnioskiem.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam ja też miałem w tamtym roku nowe działki i składałem bez mapek i wszystko było ok , a w tym roku dostałem iż mapki . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5
Napisano (edytowany)

A nie mieliscie zadnej kontroli z tego powodu??

Edytowano przez RoRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

KRISTOFORn

 

Pisze prawdę, składasz bez mapki ,na następny rok dostajesz załącznik graficzny, u mnie przechodziło bez problemu kilka razy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

możesz mieć kontrolę jeśli dzierżawca i właściciel złoży wniosek na tą samą działkę . Ja nigdy nawet takiej dzierżawy nie zgłaszam wystarczy że ja mam papier i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i dostaniesz pismo o przedłożeniu mapki na papierze i wypisu z rejestru gruntów (kontrola) i kasa w kwietniu

 

 

Nieprawda. Nie ma to związku.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też i kasa na początku stycznia. W tym roku przysłali już z mapką na tą działkę.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Czy pszenice trzeba na mapce zaznaczac linia przerywana czy normalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
A nie mieliscie zadnej kontroli z tego powodu??
u mnie przez kilka ostatnich lat była rotacja działek (zakup ziemi, dzierżawy notarialne itp). ARiMR nie robiła problemu, dopłaty bez problemu grudzień-styczeń czyli jak zwykle w moim przypadku.

 

 

---------------

Do moderatora - dołączyć warto do tematu dopłat 2014r.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj