Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kozulek2    228

 

 

Na mapie: odznaczamy łubin i piszemy A/A1, odznaczamy pszenicę i podpisujemy "pszenica jara" i na pszenicy, ziemniakach, kukurydzy piszemy A (ale np jak ziemniaki są obok kukurydzy to już nie odznaczamy tych upraw)

 

 

Na przyoranie nie ma dopłaty ST

dzięki teraz rozwiałeś moje wątpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Jak wygląda sprawa z dopłatami rolnośrodowiskowymi? Można podjąć w tym roku nowe zobowiązanie? Na jakich zasadach? Chodzi mi głównie o poplony zostawiane na zimę? Jakie są stawki do hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Można rozpoczynać nowe zobowiązania rolnośrodowiskowe ale jest ograniczenie powierzchni. Do 10ha dopłata jest 100%, 10-20ha 50%. Dopłaty takie jak do tej pory 400-420zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z działką która zmienia dzierżawcę w kwestii dopłat. Trzeba to zgłaszać do agencji że dotychczasowy dzierżawca nie użytkuje gruntu czy jak?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Jeżeli są do tylko dopłaty bezpośrednie to nowa osoba zgłasza ją do dopłat a stara nie i tyle. Trzeba pamiętać, że stara osoba oddaje podpisaną mapkę a nowa osoba jeżeli ma zboża (pszenica, jęczmień, owies, żyto) na tej działce to wypełnia informację o zbożach. Jeżeli stara osoba miała zobowiązanie ONW i nie minęło 5 letnie zobowiązanie to trzeba już w ARMIR przenieść to zobiązanie na nowego dzierżawcę. To samo jeżeli stary dzierżawca realizował tam zobowiązanie rolnośrodowiskowe i nie chce oddawać kasy to nowy musi od niego przejąć to zobowiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Wypełnianie wniosku o dopłaty:

 

Działka 1ha- łubin.

Na wniosku: oznaczenie działki A, dopłaty JPO,

oznaczenie A1, dopłaty ST

Na mapie piszemy A/A1

 

Działka 2ha- łubin 1ha, pszenica jara 1ha

Oznaczenie A, JPO pow. 2ha

A1, ST 1ha

Na mapie przerywaną linią odznaczamy pszenicę, podpisujemy "pszenica jara" piszemy A

Na części z łubinem piszemy A/A1

 

 

Działka 4ha- łubin 1ha, pszenica jara 1ha, ziemniaki 1ha, kukurydza 1ha

Oznaczenie A, JPO- pow 4ha

A1, ST-1ha

Na mapie: odznaczamy łubin i piszemy A/A1, odznaczamy pszenicę i podpisujemy "pszenica jara" i na pszenicy, ziemniakach, kukurydzy piszemy A (ale np jak ziemniaki są obok kukurydzy to już nie odznaczamy tych upraw)

 

 

 

Na przyoranie nie ma dopłaty ST

Jeżeli chodzi o działkę 2 ha (łubin 1 ha i pszenica 1 ha) to pszenicę oddzielamy od łubinu linią ciągłą.

Edytowano przez Lukrolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeśli mam ziemniaki i jęczmień na jednej działce to muszę to rozdzielić czy tylko wpisuję A A 1wykreślam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

wpisujesz np. A na mapie , przerywaną linią oznaczasz(obrysowujesz) jęczmień i wpisujesz - jęczmień jary czy np. ozimy

tabela przy A wstawiasz JPO

jak było A1 UPO to skreślasz

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A powierzchnię tego jęczmienia też muszę wpisać czy tylko oddzielić przerywaną linią od ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

nie nie trzeba , powierzchnię wpisujesz łączną z ziemniakami(bo to grupa upraw do JPO ) w tabeli we wniosku np. A - JPO -5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jeśli pierwszy raz składam wnioski na nowe działki które uprawiam bez umowy to muszę wpisać tylko numer i powierzchnię działki rolnej czy również działki ewidencyjnej bo nie mam wypisu z rejestru gruntów i nie wiem czy przejdzie jak wpiszę tylko rolną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

musisz wpisać nr działki ewidencyjnej , idź do gminy albo skorzystaj z map w Geoportal 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Numer to akurat znam tylko powierzchni działki ewidencyjnej nie mam bo rolną to sobie zmierzyłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Jak to jest z tą płatnością ST, bo już ktoś wcześniej pisał ale nie było odpowiedzi-jest to dopłata do strączkowych i motylkowych, ale w plonie głównym czyli nie na przyoranie. W praktyce to oznacza, że muszę zebrać ten plon? A skąd oni będą wiedzieć czy ja to zaorałem czy zebrałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały myk w tym że nie będą wiedzieć.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

a czy wiadomo jakie będą stawki na poplony i zrównoważone w rolnośrodowiskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
Napisano (edytowany)

poplony 300 zł do ha a zrównoważone 400 ale jak kontynuujesz stary program to stawki takie jakie były

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153
Napisano (edytowany)

Ja w tym roku składałem ostatnie już wnioski na poplony i zrównoważone i mam możliwość wziąć 25 ha na umowę i zastanawiam się czy warto bo z tej ziemi będę miał tylko poplony + zrównoważone.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam

Mam działkę 2 ha, 1ha pszenicy 1ha lucerny przeznaczonej na koszenie na pasze. Jak mam to zapisać we wniosku i na ortofotomapie? Nigdy nie składałem wniosku na płatności zwierzęce bo nie mam bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Witam wziąłem w tym roku kilka działek czy je dobrze rozpisuje A- pietruszka, B-seler chodzi o to że 4 ary weszło mi na drugą działkę 733/2 i 732/2 razem jest 20 ar czy na wniosku kolumna 5 tak ma to być rozpisane działka 732/2 ma 30 ar czy czasem w tej kolumnie 5 nie zrobiłem czasem błędu

post-44220-0-35807600-1399313801_thumb.jpg

post-44220-0-13546300-1399313815_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Pomorze ktoś? lucerna kośna na paszę oznacza się jako ST? A JPO, A1 ST???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Jak tą lucernę masz w czystym siewie zaznaczasz jako st. [ strączkowo-motylkowe ] - i JPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj