Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kozulek2    228

jeśli ktoś chce zrezygnować z TUZ-ów lub drastycznie ograniczyć trwałe użytki, to niech to zrobi w tym roku bo potem będzie ciężko ...Polskę limit obowiązuje ale nam rolnikom ten rok jako rok przejściowy daje tu chyba swobodę (o ile minęło 5 letnie zobowiązanie)?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
TUZ- to trwały użytek zielony a to że w tym roku nie ma pz to nie zmienia to w żaden sposób nazwy TUZ ...po za tym warto nadal deklarować TUZ ,bo w nowej strategii będzie to miało znaczenie co do wymogów tzw. zazielenienia

http://www.arimr.gov...niosku_2014.pdf

gdzie tutaj jest napisane o zazielenieniu?

Druga sprawa czy trawa na ornym nie łapie się pod zazielenienie?

Czy koniczyna biała do której jest dopłata do strączkowych (ST) nie łapie się pod zazielenienie?

 

 

jeśli ktoś chce zrezygnować z TUZ-ów lub drastycznie ograniczyć trwałe użytki, to niech to zrobi w tym roku bo potem będzie ciężko ...Polskę limit obowiązuje ale nam rolnikom ten rok jako rok przejściowy daje tu chyba swobodę (o ile minęło 5 letnie zobowiązanie)?

Właśnie myślę aby ograniczyć ciut TUZ a raczej zrobić z tego JPO,ST z k.białą. W tym roku zadeklarowałbym jako trawę na gruncie ornym a za rok bym to wyorał i posiał koniczynę białą. Jak zadeklarować taką trawę na gruncie ornym? Bydła nie ma.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja mam wszystkie trawy na ornych pszenżyto mieszankę jara jęczmien i kukurydzę i do dopłat zaznaczam wszystko tak samo jpo upo. Nie oddzielam niczego na mapie nic nie podpisuje gdzie co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

trudno żeby w instrukcji do wniosku była opisana nowa strategia ;)

nawet dokładnie nie pamiętam czy było to zazielenienie czy dywersyfikacja upraw

czy się łapie ? dobre pytanie tylko odpowiedzi na dziś brak - też mnie to interesuje

trawy na ornym deklarujesz jako JPO a jak wsiejesz koniczynę to JPO,ST

 

damian40000

 

podałem wyżej link ,radze poczytać i zrobić tak jak w instrukcji

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

OD 2014 roku nie ma dopłat UPO. Na wniosku pisze się JPO a na mapach zaznacza się przerywaną linią i podpisuje zboża: żyto, owies, jęczmień, pszenica- tylko tyle. Nie ma płatności zwierzęcej (dodatkowej do TUZ) ale nadal piszemy JPO-TUZ, nadal jest dopłata ST oraz do krów (ale nie w każdym województwie to było).

Do mieszanek traw z motylkowatymi nie ma dopłaty ST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Nie ma płatności zwierzęcej (dodatkowej do TUZ) ale nadal piszemy JPO-TUZ, ...

a jak napisze JPO a na mapie mieszanka traw na gr. ornym? Chce to kiedyś wyorać i wyrównać i walnąć tam potem koniczynę białą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Na dzień dzisiejszy możesz napisać JPO i nawet nie pisać że trawa na g.o. Jak napiszesz to w armir będą wiedzieć co tam jest i tyle.

Edytowano przez DoradcaKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

czyli pozostanie tylko rozdzielić jęczmień jary od trawy na materiale graficznym i już.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

troche z innej beczki. mam możliwość kupienia ziemi ale dopiero na początku maja. moje pytanie jest następujące. czy jest gdzieś napisana data odnośnie stanu obszarowego gospodarstwa posiadanych gruntów rolnych? chodzi mi o to czy ja będe już mógł składać papiery o dopłaty do tej ziemi czy jeszcze dopłaty weźmie aktualny właściciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Witam, co mam zaznaczyć przerywaną linią na mapkach jeśli mam zasiane pszenżyto, jęczmień i owies. Użutków zielonych i trzody ani krów nie posiadam. Wpisuję tylko JPO oraz nazwy uprawianych zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

obrysowujesz przerywana linią te zboża na mapce i wpisujesz dany rodzaj czyli np. owies- w tym miejscu gdzie on jest na mapie

w tabeli piszesz tylko JPO

 

troche z innej beczki. mam możliwość kupienia ziemi ale dopiero na początku maja. moje pytanie jest następujące. czy jest gdzieś napisana data odnośnie stanu obszarowego gospodarstwa posiadanych gruntów rolnych? chodzi mi o to czy ja będe już mógł składać papiery o dopłaty do tej ziemi czy jeszcze dopłaty weźmie aktualny właściciel?

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB__2014/12._Zasady_przyznawania_platnosci_w_przypadku_przekazania_nabycia__gospodarstwa.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie we wniosku nic sie nie zmienilo po za uprawami a we wniosku który dostałem jest wpisane zarówno JPO jak i UPO czyli wykreślam z wniosku UPO i po problemie? Mam tylko zboża i rzepak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
obrysowujesz przerywana linią te zboża na mapce i wpisujesz dany rodzaj czyli np. owies- w tym miejscu gdzie on jest na mapie

w tabeli piszesz tylko JPO....

A jakbyś podszedł do pola które jest jedną działką, są tam:

- koniczyna biała ST

- pszenżyto

- trochę traw która zaraz będzie ścięta i będzie tam facelia dla pszczół?

Jak opiszesz mapkę?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

np. działka - 5 ha

w tym koniczyna 2 ha , pszenżyto 2 ha, trawa 1ha

 

tabela

np. A - JPO 5 ha

A1-ST 2 ha

 

mapa

zaznaczasz (obrysowujesz) cała działkę na której są wszystkie uprawy które podałeś i wpisujesz A/A1

pszenżyto- nie należy do grupy(czterech podstawowych) więc nie musisz obrysować przerywaną na mapie

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...pszenżyto- nie należy do grupy(czterech podstawowych) więc nie musisz obrysować przerywaną na mapie
właśnie to mnie interesowało bo inne zboża pracownik który robi mój wniosek wypisał na mapach (mam RSy itp i co roku jeden wniosek robi człowiek z ODRu a drugi robię sam).

Na tym polu nic takiego poza oznaczeniem literowym nie wpisał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Jak ktoś ma rolnośrodowiskowe dopłaty do wniosek robi się inaczej. Każda uprawa powinna być osobą działką rolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

słuchaj a jak jest dokładnie z tymi - ST bez planu RS , nie trzeba czasem oznaczać (obrysować ) na mapie bo niektórzy tak twierdzą ? ja bynajmniej nie znalazłem nic w instrukcji na ten temat i mam przekonanie że nie trzeba

 

 

no i jak ta powierzchnia ST w praktyce będzie weryfikowane przez agencję ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

W praktyce jest tak, że jak kontrola będzie u Ciebie (albo kontrola FOTO, albo terenowa) to zweryfikuje to co podałeś do płatności ST. Jeśli nie będzie żadnej kontroli to dostaniesz płatność ST do zadeklarowanej powierzchni. A co do znaczenia materiału graficznego - każdą uprawę oddzielić linią ciągłą na mapach (chyba że jest to zboże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

jaką każdą ? o czym Ty piszesz ? z planem RS tak , ale bez planu nie ma takiego obowiązku

oznaczamy na mapie grupę upraw a nie każdą uprawę i tu nie jestem pewien z tymi ST,bo skoro deklarujemy oddzielnie jpo lub jpo,tuz i jpo,st to chyba trzeba te ST też oddzielić na mapie ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Witam. Chciałbym się zapytać, wziąłem ugór w dzierżawę i chcę posiać coś z motylkowych na przyoranie np. łubin. Czy dostanę dopłatę na motylkowe w takim przypadku na przyoranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko w plonie głównym. Przynajmniej teoretycznie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

Wypełnianie wniosku o dopłaty:

 

Działka 1ha- łubin.

Na wniosku: oznaczenie działki A, dopłaty JPO,

oznaczenie A1, dopłaty ST

Na mapie piszemy A/A1

 

Działka 2ha- łubin 1ha, pszenica jara 1ha

Oznaczenie A, JPO pow. 2ha

A1, ST 1ha

Na mapie przerywaną linią odznaczamy pszenicę, podpisujemy "pszenica jara" piszemy A

Na części z łubinem piszemy A/A1

 

 

Działka 4ha- łubin 1ha, pszenica jara 1ha, ziemniaki 1ha, kukurydza 1ha

Oznaczenie A, JPO- pow 4ha

A1, ST-1ha

Na mapie: odznaczamy łubin i piszemy A/A1, odznaczamy pszenicę i podpisujemy "pszenica jara" i na pszenicy, ziemniakach, kukurydzy piszemy A (ale np jak ziemniaki są obok kukurydzy to już nie odznaczamy tych upraw)

 

 

Na przyoranie nie ma dopłaty ST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj