Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1825

Jak się nie mylę temat miał dotyczyć dopłat po 2014 roku i nowych wymogów z tym związanych...

Chcecie dyskutować o dopłatach z 2013 roku kto już dostał a kto jeszcze nie piszcie w innym temacie (dopłaty 2011-2013) bo robi się niepotrzebny bałagan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie, ostatnie kilka postów jest nie na temat. Jak jesteście zdenerwowani brakiem dopłat to piszcie w odpowiednim temacie a nie tym. Następne posty nie na temat będą karane %.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

W 2014 bez UPO i PZ ministerstwo szuka oszczednosci na płatnościach krajowy ostatnimi latami UPO bardzo zmalało jak również PZ płatność zwierzeca dla przypomnienia jet to płatność historyczna oparta na okresie bazowym ciekawie jest również jak będą wygladac stawki płatności do tytoniu chmielu i skrobi w 2013 na tyton zostało przeznaczone 48,13 mln euro natomiast w 2014 ma być 47,6 mln euro na tyton chmiel i skrobie gro tych srodków to płatność do tytoniu 80 %

 

Nie pisz postów pogrubioną czcionką

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

No mnie interesuje na 2014 płatność do strączkowych.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

tak kombinują aby jak najwięcej kasy poszło do "cwaniaków z wiejskiej" co mają setki ha rozsiane po całej Polsce, a żadnej produkcji nie prowadzą... zabiorą tam dadzą gdzie indziej... a po co dają tym co mają ogródki a nie dobrze prosperujące gospodarstwa?? to proste, jak ktoś wyżej napisał jest to 25% gospodarstw, a o za tym idzie 25% potencjalnych wyborców-rolników.... którym teoretycznie bedzie się żyło lepiej... tak.. ale rok, może dwa... a co z tym idzie przedłuży tylko agonię takich małych gospodarstw... ale tym niech potem się martwi ten co przejmie władze.... jak dla mnie to mogli by zabrać te dopłaty... ale w całej UE... i wtedy zobaczymy kto sobie lepiej poradzi... rolnicy z UE w których przez dziesięciolecia pompowali kase... czy my?? a te całe programy PROW, MR i inne to tylko pic na wodę i ograniczanie rolnictwa... Bo jest tak, dostaniesz kasę ALE... musisz robic tak i tak , a tego nie możesz... i nie ważne czy to będzie opłacalne w danym czasie czy nie..

Powiem krótko albo niech zniosa całkowitcie dopłaty a dadzą dobre warunki na kredyty dla rolnictwa ( bez jakiś durnych biznesplanów) albo niech wprowadzą dopłaty do produkcji... i wtedy się znajdzie sporo kasy z którą nie będą wiedzieli co zrobić...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
tak kombinują aby jak najwięcej kasy poszło do "cwaniaków z wiejskiej"...
znasz powiedzenie przyłącz się do wroga?

Byłem jednym z pierwszych co bawili się w RSy - lepiej na tym wyszedłem niż niejeden ciężko i uczciwie pracujący rolnik, teraz ciut więcej osób się tym bawi w mojej okolicy. Niestety tak jest. Popatrz kto stanowi (tworzy prawo). Dla przykładu powiem Ci że w sejmie masz dwóch (było kiedyś) prezesów firm produkujących nasiona którzy stworzyli ustawę AN Leszno - przecież tworzyli przepisy pod siebie i swoje stołki.

Dlatego też czasem warto prowadzić produkcję pod dopłaty na części areału (u mnie 15% całości to właśnie lęgowiska ptasie i ST). Rządzący sobie krzywdy nie zrobią ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2jacks    0

no tylko że tu chodzi o ogólna strategię i rozwój a nie żeby jedna, czy druga jednostka dobrze na czymś wyszła dzisiaj...Co do małych gosp. to jest ich chyba 70%(1-5 Ha) ogółu...ale kasa ma być ciężej dostępna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Dzisiaj zostaliśmy okradzeni z UPO czyli w tym roku 140/ha. Kwota z pozoru niewielka ale przez 5 lat trwania nowego PROW uzbiera się sumka jaką można było wydać na inwestycje. Czy chcemy takiego rządu, który w ten sposób prowadzi politykę rolną? Z tą myślą odsyłam do urn wyborczych. Co dalej z płatnościami ONW w i po 2014 będą na tym poziomie co teraz? Czy również obcinają? Ma ktoś jakieś informacje?

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

ONW w 2014 na być bez zmian tylko nie ma obowiązku kontynuowania przez 5 lat jak poprzednio, zmiany maja być w późniejszych latach ale z naszym rządem nic nie wiadomo co będzie jutro a co mówić za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wiem, że to są dotacje... nie zmienia to jednak faktu, że rząd w krajach zachodnich pewnie będzie wypłacał swoim rolników UPO a nasz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

To kw końcu komu ma byc te 25% dla rolników do 40 lat czy dla gospodarstw tak jak pisze Łukasz222 nie mających średniej krajowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jeśli tak to mało kto dostanie te 25%. Bo trzeba być przed 40, nie mieć gospodarstwa więcej niż 5 lat a do tego na starcie nie mieć więcej jak 10ha :blink:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Kolego i boli cię to? Myślisz że worek jest bez dna? Jak Państwo ma ci coś dać, to z drugiej strony coś ci zabierze. Life is brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Czyli Twoim zdaniem zabranie UPO i modulacje to rzecz normalna i dalej cieszysz się z działań obecnego rządu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Nie można postępować w ten sposób że jak komuś jest lepiej to trzeba go zajeździc podatkami i obciążeniami. Rolnikom zabierają powoli wszystko , od dopłat do ziemi poprzez zabijanie koniunktury na zwierzęta chodowlane kończąc na planwanych podatkach.

Mydlą oczy społeczeństwu jak to oni wywalczyli dla polskiej wsi tyle kasy i potem każdy sobie mysli Jezu jak ten rolnik ma dobrze dają im kase za darmo , sprzęt tyż... czego on chce do roboty chamy .

Polityka rządu... przecież oni nawet nie wiedzą o co chodzi w rolnicwie!!!

Zobaczycie co będzie się działo jak zabiorą dopłaty dorolnictwa ekologicznego , teraz jest dosyc ziarna a jak ruszy reszta produkcji co jest w ekologi to zobaczycie jak będzie dobrze. Znowu żyto po 350 a pszenica po 500 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

2jacks gratuluje optymizmu - czy można wiedziec czym on jest podyktowany i nie mów mnie że dawanie kasy jednym rolnikom kosztem drugich rodzi jakieś pozytywne zmiany bo to absurd a co do sprzedaży po niższej cenie to już to wystepuje a zmiany proponowane jeszcze to pogłebiąi to jest fakt nie demagogia

Pytanie - co oznacza że GR do 5 ha będą miały uproszczony system dopłat czyli że większe to jaki mają mieć?

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Kolego i boli cię to? Myślisz że worek jest bez dna? Jak Państwo ma ci coś dać, to z drugiej strony coś ci zabierze. Life is brutal...

 

Czuję się bardzo dobrze :) Stwierdzam tylko fakty...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Czyli Twoim zdaniem zabranie UPO i modulacje to rzecz normalna i dalej cieszysz się z działań obecnego rządu?

 

No napewno bardziej się z tego cieszę, że u władzy jest Donek (mniejsze zło) niż drugi kaczor.

A co rząd ma do modulacji?? Przecież to jest decyzja UE. W wielu kwestiach nie jestem zadowolony z działań Donka i jego ekipy, ale jakoś u władzy jest już drugą kadencję. O czymś to musi świadczyć. Poza tym to nie jest temat o polityce!

Dopłaty jako całość to rzecz nienormalna. Wielu z was porusza tą sprawę i przedstawia ją jako patologia. Nie ukrywam, że mi dopłaty pomagają i chętnie widzę dodatkowy cash na koncie. Ale na miłość boską, nie uzależniajmy się od tego!!! Dopłaty są dziś a jutro może nie być! I co wtedy, płacz i zgrzytanie zębów??

Brakuje ci UPO?? Weź preferencyjny na kilka lat i rząd ci do niego dopłaci. To jest taka sama pomoc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Koledzy co wy piszecie?!!! UPO ma na celu wyrównanie dopłat do poziomu UE a co się dzieje zamiast dobijać do czołówki to się cofamy!

Modulacja i owszem to jest decyzją UE ale mozna ją było złagodzić podnosząc właśnie UPO!

Do rolnictwa dopłaca prawie każdy kraj na świecie ale tak samo jak do górnictwa,hutnictwa etc.

Rząd nie dopłaci na razie do żadnych kredytów a poza tym kredyt trzeba spłacać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj