Polecane posty

radek2323    0

Tak ale inflacja to 1 - 3% w ciągu roku a ceny rosną dużo szybciej. Więc jednak dopłaty mają swoje miejsce w cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Na dotacjach unijnych obchłapali się tylko i wyłącznie dealerzy, ludzie zdejmijcie klapki z oczu. Dziś ciągnik kosztuje 100 -150 % więcej niż przed wejściem dotacji tzn. przykładowo nowa maszyna kosztuje 200 tys netto - jeśli wygram los na loterii czyli dostane dotację to 100 mi zwrócą a drugą muszę wyłożyć z własnej kieszeni. Przed dopłatami tez się wykładało 100 i maszyna była i bez zbędnych ceregieli się to odbywało. Wniosek łatwo sie nasuwa sam... Obecnie bez dotacji gospodarstwa które kiedyś były w stanie zakupić maszynę nie maja szans bo zapłacić za ten sam kawałek metalu razy dwa - tyle nam wyszło z tych dotacji. Przy okazji nastąpiło jeszcze podzielenie społeczeństwa nie tylko na wieś i miasto gdzie miastowi nie mogą tego przetrawić bo jak to rolnikowi to za wszystko zwracają a im nie (podział był zawsze ale nasiliło się to teraz) to doszedł teraz podział miedzy wsią bo innym się udało a innym nie i nie wynikało to z zaradności że jeden zaradny a drugi nie tylko daje konkretny dowód: gospodarz A urodzony w X roku przekazuje gospodarstwo synowi - syn zgarnia młodego rolnika a gospodarz rentę strukturalną. Gospodarz B rok młodszy w roku Y tez tak chce ale nie może bo wszystkie pieniądze już wydane - pech. Pierwszy gospodarz dzięki takiemu uśmiechowi losu odskakuję drugiemu i choćby drugi stanął na głowie jest w zdecydowanie gorszej sytuacji. Takie jest moje zdanie o tej całej unii, poza tym nikt nie mówi o tym że Polska płaci składkę członkowską do Unii a mówi sie tylko ile z niej dostajemy. Prawda jest taka że sami sobie wpłacamy kasę a unia potem ją oddaje i nakazuje na co możemy wydać - nie na co my chcemy tylko na co oni chcą. Dziwnym przypadkiem dają dużo kasy na maszyny które kupujemy od nich bo przecież swoich marek nie posiadamy a jeśli są to i tak durny chłop kupi zagraniczną maszynę bo choćby nie wiem jak go przekonywał to on wszystkim pokaże jaki postępowy. Między innymi poprzez to nasze marki jeszcze bardziej się pogrążają bo mało kto kupuje to i mało kasy na rozwój i koło się zamyka a nasza gospodarka dzięki temu leży i kwiczy bo gospodarka to my. Się rozpisałem...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

No właśnie, dali by tym do 40 l przez 5 lat i było by w miarę sprawiedliwie. Ja mam gospodarstwo ponad 2 lata, żadnych młodych rolników nie brałem, dopiero teraz szkołę skończyłem i chciałbym to jakoś rozruszać ale przez te głupawe przepisy nie da się

Właśnie dlaczego do 40 tata ma 48 to miał by dostawać mniej? I gdzie tu sprawiedliwość i konkurencja.

To by doprowadziło tylko do tego że przepisywali by ludzie na młodszych pole choć ich następcy nie mieli by w planach gospodarzenia. A są ludzie po 40-tce którzy chcą się rozwijać bo mają następce który wiąże z tym przyszłość. W takim przypadku zostali by poszkodowani.

 

A co do maszyn i inflacji przykład z życia. Ciągnik URSUS 2812 w 1999 daliśmy lekko ponad 30 tyś w 2005 na składnicy stał za ponad 60 tyś. Może vat się zmienił bo po wejściu do UE na maszyny wtedy był 22% ale cena i tak jest sporo wyższa. Dlatego kiedyś było lepiej bo maszyny kupowało się za własne wypracowane pieniądze a dziś jak ktoś się załapie na PROW to fajnie ale jak nie to musi bulić horrendalne sumy na nowy sprzęt. I gdzie tu sprawiedliwość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Na dotacjach unijnych obchłapali się tylko i wyłącznie dealerzy, ludzie zdejmijcie klapki z oczu. Dziś ciągnik kosztuje 100 -150 % więcej niż przed wejściem dotacji tzn. przykładowo nowa maszyna kosztuje 200 tys netto - jeśli wygram los na loterii czyli dostane dotację to 100 mi zwrócą a drugą muszę wyłożyć z własnej kieszeni. Przed dopłatami tez się wykładało 100 i maszyna była i bez zbędnych ceregieli się to odbywało. Wniosek łatwo sie nasuwa sam... Obecnie bez dotacji gospodarstwa które kiedyś były w stanie zakupić maszynę nie maja szans bo zapłacić za ten sam kawałek metalu razy dwa - tyle nam wyszło z tych dotacji. Przy okazji nastąpiło jeszcze podzielenie społeczeństwa nie tylko na wieś i miasto gdzie miastowi nie mogą tego przetrawić bo jak to rolnikowi to za wszystko zwracają a im nie (podział był zawsze ale nasiliło się to teraz) to doszedł teraz podział miedzy wsią bo innym się udało a innym nie i nie wynikało to z zaradności że jeden zaradny a drugi nie tylko daje konkretny dowód: gospodarz A urodzony w X roku przekazuje gospodarstwo synowi - syn zgarnia młodego rolnika a gospodarz rentę strukturalną. Gospodarz B rok młodszy w roku Y tez tak chce ale nie może bo wszystkie pieniądze już wydane - pech. Pierwszy gospodarz dzięki takiemu uśmiechowi losu odskakuję drugiemu i choćby drugi stanął na głowie jest w zdecydowanie gorszej sytuacji. Takie jest moje zdanie o tej całej unii, poza tym nikt nie mówi o tym że Polska płaci składkę członkowską do Unii a mówi sie tylko ile z niej dostajemy. Prawda jest taka że sami sobie wpłacamy kasę a unia potem ją oddaje i nakazuje na co możemy wydać - nie na co my chcemy tylko na co oni chcą. Dziwnym przypadkiem dają dużo kasy na maszyny które kupujemy od nich bo przecież swoich marek nie posiadamy a jeśli są to i tak durny chłop kupi zagraniczną maszynę bo choćby nie wiem jak go przekonywał to on wszystkim pokaże jaki postępowy. Między innymi poprzez to nasze marki jeszcze bardziej się pogrążają bo mało kto kupuje to i mało kasy na rozwój i koło się zamyka a nasza gospodarka dzięki temu leży i kwiczy bo gospodarka to my. Się rozpisałem...

i dobrze że się rozpisałes bo madrego to i warto posłuchać ( przeczytać w tym wypadku)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

@jedrus zapomniałeś jeszcze dodać, że to przez UE upadła część naszej gospodarki

ale za to dzieki UE mamy pełno urzedników od pilnowania stołków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

i jeszcze w dzisiejszych wiadomościach było jak to Polska może być za 15 lat jedną z 20 największych gospodarek świat ( o ile corocznie będzie odnotowywała wzrost gospodarczy o ok 3 %), nawiasem mówiąc jestem ciekaw czy to wypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jeszcze w starym roku byłem w sprawdzić w agencji to jeszcze nawet kwoty nie mam naliczonej z dopłat za 2013 więc kasa prędko nie przyjdzie, może przynajmniej rś do końca stycznia przywędruję na konto. Mnie akurat by to złapało te 25% więcej bo do 40-stki mi jeszcze daleko a gospodarstwo mam od 3 lat ale wolałbym by jednak wszyscy rolnicy dostali po równo. W taki sposób tworzą się podziały między rolnikami brak zgodności, gdzie trzech rolników tam 4 inne zdania, dawniej jak dopłat nie było jakoś szybciej rolnicy potrafili się pozbierać do jakiejś manifestacji czy protestu chociaż o internecie nikt nawet nie słyszał a tel. miało kilka osób we wsi. Warto sobie zadać pytanie czy tworzenie takich podziałów to celowa polityka unii by osłabić jeszcze bardziej polskie rolnictwo???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

temat jest o płatnościach za rok 2014 czyli tych o które będziemy się ubiegać w tym roku.

 

Pamiętacie może kiedy będą znane stawki od ST w 2014 roku? Kumpel się zastanawia czy nie posiać większości jakąś strączkową.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Pewnie dopiero za rok jak będą wiedzieli na jaką powierzchnię wnioski mają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

mazowieckie ja miałem kontrole na jednej działce z 15 innych 20 grudnia 2013 dobrze że nawozy wcześniej kupiłem bo zdaje się poczekam do czerwca 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

W moim terenie widzę, że dopiero po nowym roku jacyś goście w terenówce z laptopem objężdżają poszczególne działki. Czy to trochę nie za późno na kontrole terenowe? Wydaje mi się, że chyba mieli zapis z określonymi widełkami czasowymi przypadającymi na kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

stawka płatności ST będzie znana 1 października 2014 zgodnie z przepisami unii brany jest kurs euro z 30 września wcześniej poznamywysokosc kopert na ST w 2013 jet to 30 ml euro

 

 

 

 

 

 

temat jest o płatnościach za rok 2014 czyli tych o które będziemy się ubiegać w tym roku.

 

Pamiętacie może kiedy będą znane stawki od ST w 2014 roku? Kumpel się zastanawia czy nie posiać większości jakąś strączkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

mazowieckie ja miałem kontrole na jednej działce z 15 innych 20 grudnia 2013 dobrze że nawozy wcześniej kupiłem bo zdaje się poczekam do czerwca 2014

 

z jakiego powiatu jesteś jezeli to nie tajemnica bo ja z pow gostyninskiego i dopłaty dostałem na poczatku grudnia ok 10 a do mojego taty 2.01.2014r przyjechała kontrol i mierzyła działki i robili zdjecia czy zaorane i powiedzieli ze dopłatyto dopiero po kontroli za 2 miesiace


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas00    0

w tamtym roku decyzje dostałem gdzies w grudniu a kase na konto w połowie stycznia a w tym roku niema poki co decyzji ani kasy ciekawe kiedy cos wpłynie i ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio1082    0

Ja mam gospodarstwo od czasów Balcerowicz gdzie odsetki były 50% miesięcznie i kupowałem maszyny i ziemię bez kredytów a dziś wszyscy tylko czekają na dopłaty na premie bo nic nie da rady zrobić bez uni dopłaty zlikwidować a wtedy wszystkim będzie żyło się lepiejtakie moje zdanie

 

 

 

Bardzo pana popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

to wszytko przypomina ganianie za własnym ogonkiem my dajemy kaskę uni a unia poźniej nam łaskawie wydziela - chociaż środki unijne na dopłaty bezposrednie chyba już dostaliśmy tylko krajowych brak

czytałem że z obsługi dopłat 200 tys. ludzi ma robotę i niezły zarobek tak sobie policzyc to z 10 miliarów zł roczneie jak nic ten napiwek wynosi - czyli jest dobrze, nawet bardzo dobrze- szkoda że nie wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2jacks    0

żadnych nowych pieniedzy na rolnictwo nie ma więc mnie takie pomysły o zwiększaniu dopłat niektórym przerażają bo wiadomo trzeba jednym zabrać żeby innym dać więcej

tylko dlaczego jednym się należy wiecej niż innym tylko dlatego, że spełniaja jakieś głupawe birokratyczne kryteria - a kto mnie zrekompensuje to że poźniej taki wysoko dotowany rolnik może np. zboże puścić taniej a ja nie bo nikt mi tego nie zrekompensuje.

 

Wow..jeśli myslisz w ten sposób to chyba nie powinieneś dostawać ani zł..jeśli dla ciebie dopłaty oznaczają, że można sobie odpuścić, sprzedać taniej itd...Mam nadzieje, że nikt nie myśli w ten sposób. A co do rolników i 25% to nie ma ich aż tak wielu(to raz)...a dwa to chodzi o zachęcanie ich do przejmowania gospodarstw i taka jest ogólna polityka...nie chodzi o to żeby zrobić im dobrze bo sie ich lubi, tylko żeby wymusić pozytywne zmiany i temu na słuzyć takie działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Te 25% więcej ma być dla gospodarstw nieprzekraczających średniej krajowej, więc nie wiem czy to takie dobre dla i tak rozdrobnionego polskiego rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mogli by się pośpieszyć z tymi przelewami, bo co niektórzy czekają też z utęsknieniem na "żniwnych dłużników" co w mojej okolicy jest tradycją - jakieś 70% rolników tak płaci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj