Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztofk9    7

Dopłaty do hektara zniesione :wub: - to bystre było :o , powiedz to tym producentom żywności w chinach i argentynie którzy chętnie pokażą nam jak wygląda konkurencyjność w rolnictwie, dopłaty nie są po to by były tylko by wogóle mogło istnieć rolnictwo w europie, ameryce płn i ceny w sklepach były akceptowalne dla miastowych by Ci z kolei na ulicę nie wyszli z głodu.

Druga sprawa to ONW- to właśnie są najgłupsze, najbardziej bezsensownie wydane pieniądze- mam ziemie przeważnie 5 kl a nie mam onw i muszę sobie radzić a gmina obok maja onw i lepsze ziemie niż ja.

Jakie w starej Unii mają dopłaty do produkcji- chłopie sprawdź to, byłem we Francji w tamtym roku choćby po gosp. pojeździć i oni nic o tym nie wiedzą.

Dopłaty Rolnośrodowiskowa- pamiętaj iż one są właśnie po to by zrekompensować rolnikowi straty jakie ten poniesie właśnie na zekstensyfikowanie swojej produkcji i poniesienie kosztów ochrony srodowiska- w rozwiniętych krajach nie trzeba zwiększać intensywności produkcji, mamy dość jedzenia by resztę gruntów przeznaczyć dla przyrody a ich właściciele niech z tego żyją i społeczeństwo szeroko pojęte składa się na tą możliwośc by zachować bioróżnorodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

załozenie onw poprostu trzeba zmienic, onw powinno byc dla obszarów 5 i 6 klasy ziemii jak równiez dla terenów górskich i tyle, to powinno byc ustawowo zrobione a nie ze gmina zgłasza czy nie zgłasza, masz ziemie 5 czy 6 klasy to masz onw i tyle

najgłupiej wydane pieniadze to dopłaty rolnosrodowiskowe, prow, młody rolnik i temu podobne

dopłaty powinny byc na równym poziomie dla wszystkich JPO, a czy ktos to przepije czy dobrze zainwestuje to juz jego sprawa, w dzisiejszej sytuacji mamy plage kombinatorstwa i nierównej konkurencji wsród Polskich rolników a co niektórzy mówia o równej konkurencji z zachodem, jak moze byc równa konkurencja jak nawet wsród Polskich rolników nie równego traktowania ?

 

dziel i rzadz, tak to leciało ?

 

a gdyby zlikwidowac cały ten burdel z tymi programami i dopłatami, zrobic tylko dwie JPO i ONW, zsumowac całe te pieniadze dostepne w 1 i 2 filarze i podzielic odpowiednio dla rolnikow, to pewnie ci co maja słabe ziemie kl 5 i 6 dostaliby około 2 tys do 1ha, a taki co ma np 10 ha miałby 20 tys dopłaty, spokojnie za te pieniadze obrobiłby ziemie a z plonów czy z mleka miałby czysty zysk

a jakby nie chciał robic to by dał w dzierzawe i tyle i tez spokojnie by przezył, do roboty za 1200 by sie nie pchał to moze i realna płaca w kraju by wzrosła

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w naszej gminie ziemia jest bardzo zróżnicowana klasowo 2-6z i nie ma onw sąsiednie gminy mają mimo że ziemię są tam podobne. Zależy gdzie kto ma pola. U mnie 1/3 gospodarstwa to 5-6 klasa a sąsiad na ponad 50ha ma tylko 2ha 5 klasy. Znam też gościa w sąsiedniej gminie który sieje rzepak pszenicę jęczmień i buraki cukrowe i ma onw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

około 15grudnia dostałem ONW, w styczniu [nie znam daty] reszta dopłat na koncie, kilka dni temu wniosek na na 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystkie programy sa dla wszystkich ?

podpuszczasz czy jak ?

prow i temu podobne sa dla wszystkich ?

nie sa i nie beda !

poprzez wymogi, które spełnia nieliczni to raz a dwa poprzez to ze dla wszystkich nie starczy kasy tylko dla kilku procent !!!!!!

powtarzam te programy sa dla kilku procent !!! taki jest real

a równe dopłaty byłyby dla wszystkich

 

czy ja pisałem o PROW i temu podobne? Raczej wzmianka była o RŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Dopłaty do hektara zniesione :wub: - to bystre było :o , powiedz to tym producentom żywności w chinach i argentynie którzy chętnie pokażą nam jak wygląda konkurencyjność w rolnictwie, dopłaty nie są po to by były tylko by wogóle mogło istnieć rolnictwo w europie, ameryce płn i ceny w sklepach były akceptowalne dla miastowych by Ci z kolei na ulicę nie wyszli z głodu.

 

A myślisz że bez dopłat by nie istniało? Przez te dopłaty ludziom się w głowach poprzewracało. Stanął obrót ziemią a biorąc pole w dzierżawę dopłaty i tak muszę oddać bo taniej ziemi nikt nie wydzierżawi. A po drugie masę osób jeśli nie dzierżawi to obsiewa pole jedynie dla dopłat. A dopłaty idą na konsumpcję szeroko pojętą.

Na wschodzie dopłat nie ma i co powiesz że Ukrainę zalewa żywność z Argentyny. To raczej Ukraina mogła by nas zalać zbożem. Ma tańsze paliwo nawozy. A u nas kto ma pole to ma "tańsze" środki bo dopłaty to rekompensują a kto nie ma to musi bulić za nawozy i opryski z własnej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Ale my nie chcemy standartów życia ukrainy tylko Francji, niemiec- żaden rolnik w Polsce nie będzie pracował w polu za Ukraińskie stawki więc dlatego są dopłaty byśmy nie musieli z nimi konkurować na ich zasadach- brak dopłat to dla nas śmierć głodowa, przecież nie zrekompensujesz ich braku wzrostem cen zboża np. bo ceny sa globalne więc na nasze miejsce w dotychczasowych cenach przyleci zboże z Ukrainy lub Kenii- cały czas nad naszymi głowami latają samoloty z żywnością co ciekawe najczęściej z miejsc gdzie jej brakuje(Afryka) do miejsc gdzie jest jej nadmiar(Europa)- znajdź sobie taki artykuł"Globalny handel głodem" gdzieś na Lewica.pl, tam jest ciekawie opisany mechanizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dopóki bedzie istniała unia, to beda dopłaty, sek w tym ze beda one nierówne i raczej nidy nie bedziemy mieli wsparcia takiego jak niemcy, francja czy holandia, i o to w tym wszystkim chodzi, zeby byli równi i równiejsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Ale my nie chcemy standartów życia ukrainy tylko Francji, niemiec- żaden rolnik w Polsce nie będzie pracował w polu za Ukraińskie stawki więc dlatego są dopłaty byśmy nie musieli z nimi konkurować na ich zasadach- brak dopłat to dla nas śmierć głodowa, przecież nie zrekompensujesz ich braku wzrostem cen zboża np. bo ceny sa globalne więc na nasze miejsce w dotychczasowych cenach przyleci zboże z Ukrainy lub Kenii- cały czas nad naszymi głowami latają samoloty z żywnością co ciekawe najczęściej z miejsc gdzie jej brakuje(Afryka) do miejsc gdzie jest jej nadmiar(Europa)- znajdź sobie taki artykuł"Globalny handel głodem" gdzieś na Lewica.pl, tam jest ciekawie opisany mechanizm

zeby wozic zywnosc samolotami to chyba tylko wlasnie lewica.pl moze sobie pozwolic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ok dopłaty dopłatami ale żeby one faktycznie trafiały do rolników. Bo jeśli ktoś dziś uprawia zboże kupi 100kg saletrzaku na ha i mówi że się nic nie opłaca. A główny dochód jaki ma z tego pola to właśnie dopłaty to jest jednak coś nie tak. I nawet jak byśmy mieli 2 razy więcej dopłat niż dziś to powiększała by się różnica pomiędzy tymi gospodarstwami co mają 20ha własnych a tymi co połowę dzierżawią. Na pewno dzisiejszy system nie jest dobry bo daje pieniądze właścicielowi gruntu a nie rolnikowi który ją uprawia. Mimo że prawnie powinno być odwrotnie to jednak dopłaty są najczęstszą formą zapłaty. I jak na razie o jakichkolwiek zmianach można pomarzyć przynajmniej do 2020roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

dzisiaj RŚ na koncie o obszarówce ani widu ani słychu ale dobre i to na początek. :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O cho..ra jednak się nie łapie na te 25%, gospodarstwo mam już 20 l heh zleciało :wacko: :blink:

W ogóle nie powinni patrzeć ile lat się gosp. tylko dać te 25% wszystkim rol do 40 l ;)

 

 

 

 

Właśnie masz racje, ja bym chciała rozwinąć swoje małe gospo ale cóż jak zawsze jakiś wymóg i zostają tylko bezpośrednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pytasz czy stwierdzasz fakt?

Do mnie jeszcze nie dotarły.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

decyzje dostałem początkiem grudnia a pieniędzy do dziś nie widać ale jak to mówią wystarczy na dłużej ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Decyzja 27 stycznia a dziś NW i środowiskowe ciekawe kiedy podstawowe.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

dostajecie wnioski z arimr na 2014

Ja już dostałem wniosek na 2014r, wnioski są jak w 2013r, nie wiem czy UPO też się wpisuje, bo przecież ma już nie być a we wniosku jest powpisywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Ja już dostałem wniosek na 2014r, wnioski są jak w 2013r, nie wiem czy UPO też się wpisuje, bo przecież ma już nie być a we wniosku jest powpisywane.

upo i pz się nie zaznacza bo tych płatności niena od 2014 z tego co wiem wnioski będą takie same jak na 2013 bo arimr wcześniej nadrukowała takie wnioski jak 2013 to wyczytałem w rozporządzeniu do płatności bezpośrednich na 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jeden wniosek spersonalizowany przyszedł. Nowe ortofotomapy są wynika z opisu. Szkoda że na niewiele się zdadzą bo łączyłem sąsiednie działki i deklarować je będę jako nowe.

Ciekaw co będzie w drugim wniosku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Co roku dopłaty miały się zwiększać, równać z zachodem, a tu cały czas się obniżają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

czy jak ktos bierze doplaty na ziemie to moze ja sprzedac po ilu latach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Z dopłatami w Polsce jest właśnie tak że po cichu naciskają Ci którzy mają tej ziemi czy po komunie, czy po dziadkach:). I nie potrzeba im dopłaty do ilości produkcji, bądź zwierząt.

Jest w tym dużo patologi i cóż. Zresztą w unii ten sam mechanizm. Z krowami czy innymi to lipa jak niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Panowie czy dobrze rozumiem wg tego artykułu że w przyszłym roku dostaniemy same JPO bo zostały obcięte UPO?

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/prezydent-podpisal-ustawe-o-doplatach-bezposrednich,49382.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj