Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinAG    0

take to juz nasze rolnictwo jest. Koszty wysokie, ziemi mało, a jakby dopłat nie było to lepiej nie myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kraj bez perspektyw, jezeli chcesz byc uczciwym wobec wszystkich, to nic sie nie opłaca

a za rok ma byc tylko jpo, pewnie ze 200 euro do ha :rolleyes:

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

samo JPO ale pewnie z modulacji i współczynnika korygującego nie zrezygnują ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już całość dopłat na koncie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Witam w tym roku po żniwach bioręgrunt o powierzchni 5 ha w dzerżawe od starszego dziadka. Pan ten nie korzystał z funduszy unijnych NIE POBIERAŁ DOPŁAT BEZPOŚREDNICH

Teraz mam takie pytanie czy będzie mi przysługiwało prawo do dopłat na tą ziemie czy nie, ponieważ słyszałem że jeżeli nie były pobierane dopłaty przez 5 lat na dany grunt to prawo do nich przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

pewnie że będziesz mógł złożyć wniosek i dostać dopłaty ja w tamtym roku wziąłem taki grunt i normalnie dostane dopłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w 2014 ma byc tylko jpo i ma wynosic nie 240 euro jak sie wszedzie trabi tylko 196 euro do ha, mamy sukces panowie, tak wyglada sukces naszego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A ja trochę z innej beczki :P Zapytam z ciekawości dostał już ktoś może nowe na 2014 wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich??? Zapewne oni sami nie wiedzą co i jak z tymi nowymi płatnościami temu jeszcze nie rozsyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

ventador aż jest sukces tylko zależy jak mamy rozumieć to słowo - może sukcesem jest to ze w ogóle jakieś dopłaty będą bo mogło nie być. Przecież unia jest już w stanie śmierci klinicznej tj. umarła tylko jeszcze o tym nie wie po nokautach przebiegłych greków, irlandczyków, cypryjczyków, hiszpanów, włochów itp. wyrwigroszów oraz po reanimacji sektora finansowego w 2011 za grube tysiace miliardów euro.

przecież co chila odbywają sie konsylia jak tu ja reanimować żeby jeszcze parę latek pobimbac i wysokie apanaże podoić na unijnych stołkach i z dojenia tzw. funduszy unijnych czyli de facto haraczu zbieranego od wszystkich.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

masz sporo racji,

w takiej sytuacji to rzeczywiscie dopłaty sa sukcesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W małopolsce już dopłarty są......ja dostałem obie.

A dziś złożyłem wniosek do ARR o zwrot za zakupiony materiał siewny.

100zł/ha.-150kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumer    0

w 2014 dlaczego ma nie być UPO?

 

 

macie jakiś link do takich informacji co ma być z tym UPO w 2014?

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/doplaty-znowelizowane,48877,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

ponoć sejm przegłosował błyskawicznie tak samo błyskawicznie przegłosowali rok temu sobie podwyżki że w 2014 nie bedzie upo i płatnosci zwierzecych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ponoć sejm przegłosował błyskawicznie tak samo błyskawicznie przegłosowali rok temu sobie podwyżki że w 2014 nie bedzie upo i płatnosci zwierzecych

 

tak sejm przegłosował płatności UPO i tzw zwierzęcej nie będzie wnioski na 2014 takie same jak w 2013 z tym ze nie zaznaczamy w nich pozycji UPO i płatności zwierzęcych poza tym rozporządzenie reguluje sektory tytoniu skrobi i chmielu w przypadku przekazania gospodarstwa lub innego prawnego zdarzenia w przypadku płatności do roślin strączkowych i motylkowatych mogą to być mieszanki ale tylko z roslin strączkowych i motylkowatych tylko wyka siewna moze być wysiana z roslina podporowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

raczej tak mają zmienic zasady zeby to nie była płatnosc historyczna i jakieś wsparcie ma być ale na innych zasadach z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

teraz juz zaczynaja gadac ze jpo za 2014r bedzie 219 euro do ha oczywiscie bez upo i dopłat do tuz, jednoczesnie wciskaja kit ze dopłaty nie zmaleja w stosunku do 2013 :D

na poczatku miało byc 240 teraz juz 219

za 2013 było 196 euro czyli za rok dołoza całe 23 ojro czyli +/- 100zł a zabiora płatnosc upo w tym roku 139zł i tuz 238zł

wg nowej matematyki 100zł to jest wiecej niz 139zł czy 238zł

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/jpo-rosnie-ze-196-do-219-euro-na-ha,48957.html

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

liczyć samych dopłat też nie można bo w zeszłym roku niby były ciutek mniejsze ale pszenica płaciło po 900 zł a teraz po 700zł a ceny paliwa czy nawozu były niższe niż teraz wiec tegoroczna wyższa dopłata nic nie znaczy- gdzie tu sens i logika dopłąty powinny zaewniac określony poziom opłacalności bo tak to mija się wszytko z celem a jeszcze odwlekają płatnośc tej jałmużny ile tylko można

Jeszcze jedna relacja jest obecnie ciekawa za kg zboża płacą góra 0,7 zł a kg chleba wołają min. 3 zł- ponad 4 razy tyle to jest jakiś absurd!!!

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

akurat paliwo jest w tej samej cenie co w tamtym roku a nawóz jest tańszy. W tamtym roku o tej porze saletra była po 1400zł mocznik 1700zł sól potasowa 1900zł fosforan amonu 2300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj