Zaloguj się, aby obserwować  
Artur211096

Zetor 8011-8111 ciężko pali

Polecane posty

Artur211096    0

Witam,chciałbym się dowiedzieć dlaczego zetory 8011-8111 ciężko odpalają przy niskich temperaturach,co jest powodem?

Bo to co wyczytałem,to pisali że mają zbyt małe akumulatory jak na takie silniki,czy to prawda ?

Edytowano przez Artur211096

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Ja mam 914 i powiem tak teraz sa problemy z zapalaniem jak zejdzie do -5 nie powiem :rolleyes: Ale czy to akumlator,ja mam 125, jedną 12 i jest okej :P Byle miał rozruch duzy ;) przyjrzyj sie jak orginalne zetory miały rozruszniki, jak wiadro :P A ciezko przesto ze silnik ale tez musi tez skrzynie na rozruchu ciągnąc :) Teraz mi tak nie pali bo mam troche nieszczelne głowice czeka mnie remoncik B) Ale jak go przywiozłem 12 lat temu to była ładna zima to było cos ponad 15 stopni i tylko go podgrzałem i pałił bez zarzutu

Mowimy ze nie palą-dzis w szkole stoi nowy case jxu 105 mały przymrozek (-1) i nie chciał zapalić :D dopiero po dłuższym kręceniu odpalił <_<

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ja mam rozrusznik w dużym zetorze szybkoobrotowy ale magnetona orginalny czeski (600zł) i jest ok kreci jak szalony aby baterie były dobre, załuż grzałkę cieczy w blok (koszt 70-90zł) i to pomoże, ja też uważam że te zetory powinny na rozruch mieć 24V tak jak mają 6cylindrowe


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Witam,chciałbym się dowiedzieć dlaczego zetory 8011-8111 ciężko odpalają przy niskich temperaturach,co jest powodem?

Bo to co wyczytałem,to pisali że mają zbyt małe akumulatory jak na takie silniki,czy to prawda ?

te zetory to odpowiednik naszej osiemdziesiątki a jak dobrze kojarzę to mawiali starsi że jak bociany odleciały to one gorzej paliły.

Odpukać ale ja na 2x6V każdy po 195Ah w Z10145 nie mam problemu, pali dobrze a jak temperatura mocno ujemna to grzałka i też pali.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Ja tez mam szybkoobrotowy w 914nasce firmy JOBS Jubana (litewski) i tez nie mam z nim problemów a ciagnik pali lepiej niz na jego starym rozruszniku :rolleyes:

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ja mam zwykły stary rozrusznik i kręci elegancko.

Pamiętam jak mieliśmy C-385 to on od jesieni do wiosny ciężko palił (porównując do obecnie posiadanego Zetorka 10145).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muflon19    0

Powodów moze być dużo. Nieszczelne głowice, słabe sprężanie. Moja 12 nastka po ustawieniu zapłonu (osobiście) na -15 zalana płynem bez podgrzania odpala za drugim obrotem wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8111    0

Ja w swoim zetorze 8111 mam dwa akumulatory 12v po 110ah rozrusznik szybkoobrotowy i 20 minut włączam grzałke i nie ma najmniejszego problemu, a co do baterii to od początku miał 2 razy po 12v ciągnik sprowadzony ,a kolega ma krajowego i ma rozruch 2 razy 6v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

wstawcie 2x 12V a nie 6V i będzie po problemie...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

ja mam 2 X 6 i szybko obrotowy rozrusznik i do -10 pali fajnie przy wiekszych mrozach lipa zetor 8111 a 360 baterie takie same 5 letnie i pali jak szalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

u mnie normalny rozrusznik przy zetorze 8011, i nówka akumulator i w mrozy autostart ( lekkie wstrzyknięcie, zakręcenie przez 10sek i pali:)) do filtra bo dopiero po pół godz odpali, taki typ:), bardzo dużo daje grzałka w bloku, ale niestety jej nie posiadam,

Edytowano przez kabaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj