Zaloguj się, aby obserwować  
bayer

co sądzicie o przyczepach samozaładowczych Sipmy??

Polecane posty

bayer    16

Czy ktoś z was posiada taką przyczepę? Jak się sprawuje? Chciałbym taką kupić,ale jest to spory wydatek i nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
to jest produkt sipmy

 

Co ty to piszesz, bo nie rozumiem...??

 

Pisze jak "byk" przyczepa samozaładowcza SIPMA... ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

na łąki mam średnio jakieś 3 km i robie około tysiąc bali rocznie,więc miałaby co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@bayer moim zdaniem nie warto, wchodzi na nią tylko 8bel, już lepiej kupić wóz z Pronaru na który wchodzi 32 bele- do załadunku potrzeba jeszcze jeden ładowacz ale wydajność będzie nieporównywalnie większa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kiedys w TopAgrar była T150 przerobiona na 16 bel ;) moim zdaniem taki sprzęt tak jeśli ktoś ma dość dużo słomy i robi stogi na polu- trasport na krótkie odległości...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jak sie uda to chyba nawet ona stawia stóg. Jak sie uda, bo pionowo 4 bele na raz postwić tu raczej nie takie proste-w prospekcie sie udaje ;)

 

 

tez jestem za tym ze sprawdza sie to przy małych odległosciach od pól. porównując z ciągnik+tur+przyczepy odchodzi czas na odczepianie/przyczepianie przyczep oraz samo ładowanie... - w skrócie ładując jedna bele jedziesz po nastepna. Taka jest ogólna idea tych wózków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Sprawa wygląda tak: przez 4 lata zwoziłem bale ciągnikiem z turem i dwiema przyczepami. Jakieś 2 miesiące temu sprzedałem ciągnik i tur-a,ale kupiłem ładowarkę. Nie mam ludzi żebym mógł jeździć na łąke w dwie osoby(tzn.jedna ładowarką,a druga ciągnikiem z przyczepami). Dlatego chcę kupić tą przyczepę SIPMY żeby tylko jedna osoba do zwożenia była potrzebna. A słomy wogóle nie liczcie do wożenia, bo robie jej rocznie przeszło 3 tyś. i wynajmuję do tego tira który wozi drzewo. Według mnie nie powinno to zwożenie Sipmą być takie uciążliwe i zajmować dużo czasu,bo nie trzeba jej odczepiać. Przedtem gdy zwoziłem ursusem 1224(wiadomo że do małych i lekkich ciągników nie należy)żeby się na łące nie wkopać najpierw musiałem jechać ciapkiem wyweźć bale na brzeg. A gdybym kupił tą przyczepę to podczepił bym ją do c360 i napewno szybciej i zwinniej by mi szło niż 1224.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Znajomy posiada taka przyczepe i jest to dobra sprawa.Zaczepia ja do ursusa385 i przy belach odrazu zwijanych potrafi dyszel w traktorze wyrwac.Uzywa jej głównie do sianokiszonki bo wtedy praca idzie cały czas.Polecam ten sprzet bo wtedy tylko jeden człowiek zajmuje sie zwozeniem i nie potrzeba wysiadac z traktora.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ale czy c-360 da rade? w słomie raczej, watpię ze w sianokiszonce pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Sprawa wygląda tak: przez 4 lata zwoziłem bale ciągnikiem z turem i dwiema przyczepami. Jakieś 2 miesiące temu sprzedałem ciągnik i tur-a,ale kupiłem ładowarkę. Nie mam ludzi żebym mógł jeździć na łąke w dwie osoby(tzn.jedna ładowarką,a druga ciągnikiem z przyczepami). Dlatego chcę kupić tą przyczepę SIPMY żeby tylko jedna osoba do zwożenia była potrzebna. A słomy wogóle nie liczcie do wożenia, bo robie jej rocznie przeszło 3 tyś. i wynajmuję do tego tira który wozi drzewo. Według mnie nie powinno to zwożenie Sipmą być takie uciążliwe i zajmować dużo czasu,bo nie trzeba jej odczepiać. Przedtem gdy zwoziłem ursusem 1224(wiadomo że do małych i lekkich ciągników nie należy)żeby się na łące nie wkopać najpierw musiałem jechać ciapkiem wyweźć bale na brzeg. A gdybym kupił tą przyczepę to podczepił bym ją do c360 i napewno szybciej i zwinniej by mi szło niż 1224.

Hmm-podobna myśl przyświecała mi przy okazji tematu "Ładowarka marzeń ;)"-nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na niektóre łączki mam ok 2-3 km i to po paskudnej drodze i gdybym miał jechać i przywieźć 8 bel (a chyba tyle na tą przyczepę wchodzi ?)-to chyba bym wymiękł-na moje platformy wchodzi łącznie 24 szt bel-stąd pomysł z ładowarką która dałaby to radę pociągnąć-ale jak już pisałem raczej wyposażę JD w ładowacz i w zaczep automatyczny do przyczep (lub jakiś przedłużany sworzeń) coby przyczepy podpinać bez wychodzenia z ciągnika.Wiadomym jest że bele nie leżą o kilometr od siebie-więc mój plan działania jest taki-wpadam na łąkę odczepiam przyczepy w miejscu gdzie jest największe "zagęszczenie" bel ładuję,podczepiam przyczepy (oczywiście dyszel pierwszej musi być na sprężynie) no i heja dalej-no i jeden człowiek wystarczy -no i koszt jednak duuużo niższy niż ładowarki-z pewnością troszkę to dłużej potrwa niż wersja na dwa ciągniki-ale nie będzie to jakaś duża różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
ale czy c-360 da rade? w słomie raczej, watpię ze w sianokiszonce pójdzie.

jak nie da rady to podczepie foterre 11441 i na pewno sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
@bayer moim zdaniem nie warto, wchodzi na nią tylko 8bel, już lepiej kupić wóz z Pronaru na który wchodzi 32 bele- do załadunku potrzeba jeszcze jeden ładowacz ale wydajność będzie nieporównywalnie większa ;)

 

tylko co mi ten wóz pronaru pociagnie jezeli waga jednej beli to dobre 800 kg,a łąki są bardzo miękkie więc narobiłbym duże koleiny. Woziłem przyczepami po 6 bali na jednej przyczepie,bo jak woziłem po 8 to już się topiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
tylko co mi ten wóz pronaru pociagnie jezeli waga jednej beli to dobre 800 kg,a łąki są bardzo miękkie więc narobiłbym duże koleiny. Woziłem przyczepami po 6 bali na jednej przyczepie,bo jak woziłem po 8 to już się topiłem.

A pomyślałeś żeby zrobić tak jak ja ?-moje platformy są ekstremalnie lekkie i mają koła o dużej średnicy i szerokości-ale fotek nie będę prezentował bo wstyd-tak brzydko wyglądają ;)-ale faktem jest że mogę wywieźć z podmokłej łąki nawet 24 bele ciężkiej sianokiszonki-opony są od Jelcza (11.00-20) a na przedzie jednej mam nawet bliźniaki (z tym że od Stara)-w tych samych warunkach na zwykłej przyczepie nie ma szans paru bel wywieźć (swoją drogą przyczepa o ogumieniu 8.25-20 nie powinna mieć w nazwie słowa "rolnicza" :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
@bayer moim zdaniem nie warto, wchodzi na nią tylko 8bel, już lepiej kupić wóz z Pronaru na który wchodzi 32 bele- do załadunku potrzeba jeszcze jeden ładowacz ale wydajność będzie nieporównywalnie większa :P

 

Ja właśnie myślałem nad tym długim wozem z Pronaru, bo całkiem dużo słomy wchodzi na niego, ale jeszcze w tym roku dam sobie spokój.

 

A te wozy samozaładowcze -strata pieniędzy, po prostu za mało bel wchodzi ;)

 

Jaka jest cena tego samozaładowczego?

 

Ja właśnie robie tak jak @jaro opisał z sianokiszonką. W tym roku kupuje pasy transportowe i na HL-ke 15 tonówkę będę ładował 20 balotów sianokiszonki, a na 3 małe 4 tonówki po 8, to jak pojade 2 traktorami to 44 bele zabiore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Na miekich łąkach ten wóz też się zaryje

 

Ja woże przyczepami HL + brandyska na obu 28 szt do tego 2 po 10 szt i 2 po 8szt czyli 64 za jednym podejściem woże tak sianokiszonke a słome to MF + HL 8011 + D 47

 

Ja uważam że lepiej zamiast platformy z pronaru kupić sztywne D 616 mają po 7,2 m długości czyli kładąc na leżąc bele 22 szt bel wejdzie , 2 takie i styka . Za 10000 zł spokojnie 2 można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Pronara wóz na 3 osiach kosztuje chyba 37 netto, no to gdzie kupować taki z Sipmy :P

 

Kurcze musze się zastanowić nad takimi jak @piootr mówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ubiegło roczne żniwa widziałem podobna do tej Sipmy przyczepę w akcji. Tyle że tam ona spełniała całkowicie inną rolę a mianowicie śmigała z U914 po całym polu i zwoziła bele w jedno miejsce przy drodze gdzie później ładowarką pakowano je na TIR-y. I w tej roli jak najbardziej mi się spodobała (szybki załadunek i wyładunek oraz transport na nieduże odległości rekompensował małą pojemność). Natomiast żeby zwozić tym po kilka kilometrów to raczej wydajność będzie wątpliwa.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

widzę, że koledzy mnie ubiegli i już napisali to samo co ja chciałem :P

 

jak czytam cenę przyczepy z sipmy to to nie mogę powstrzymać się od smiechu :D za 40 tyś można kupic nowy ładowacz czołowy do wspomnianej Forterry i dwie przyczepy o których wspominał @piootr i jeszcze 10 tyś zostanie na przechulanie :)

 

ładowacz i przyczepy można wykożystać kilkakrotnie lepiej niż taka przyczepę samozaładowczą.jeżeli ktoś jest leniwy i nie chce mu się wychodzic zaczepiać i odczepiać przyczepy to polecam automatyczny zaczep odczepiany z kabiny,zaczep przyczepy na sprężynie-tak jak pisał @jaro.gdybym miał ładowacz na lepszym ciągniku to napewno takbym zrobił.

 

@bayer jeżeli masz podmokłe łąki to nie licz na to, że ta przyczepa będzie lepsza...proponuje podrasować swój sprzęt tak jak pisał @jaro szersze i wyższe koła.

 

powtórzę się jeszcze raz, taka przyczepa jest dobra do trasportu na krótkie odległóści, a wręcz idealna do pracy o kórej pisał @chłop z mazur ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

widze że nie czytacie moich postów,była propozycja kupna tura do forterry-po co(jaki nowy ładowacz i 2 przyczepy kosztują 30 tyś. ????) skoro wyraźne napisałem że niedawno ciągnik z turem sprzedałem!!! Jeśli ktoś chce zwozić po 64 bale to proszę bardzo,ale ja nie mam zamiaru spędzić całego dnia na łąkach ładując tych bali,a potem całą noc je owijać!! To ma być sprawna robota-jeden zwozi drugi owija,a nie trzech zwozi a owijarka stoi. Ja nie widziałem jeszcze nigdy za 5 tyś. 7,2m przyczepy,która nadaje się do zwożenia czegokolwiek i jeżdżenia po drogach publicznych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tzn bayer-jeżeli piszesz tak to oznacza że masz łąki w odległości max.1 km od domu,i dobry dojazd-wtedy to może mieć sens-w innym wypadku nie wyobrażam sobie abyś np.tak jak u mnie dojeżdżał po wertepach 3 km (ok 15 min) następnie ładował te 8 bel (8 min ?) z powrotem znów 15 min wyładunek też trochę trwa-i to niby miałoby być szybsze ?-w tym czasie obsługa owijarki będzie się nudzić i nudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@bayer ja zrobiłem w tym roku sianokiszonkę z 900 bel takim sposobem że najpierw ja belowałem, potem zwoziłem z pracownikiem 2 traktorami i następnie owijaliśmy ;)

 

Jeśli masz porządny sprzęt to w 2-3 osoby można zdziałać cud, a i jeszcze jedno -dobra organizacja przy owijarce to nawet 40 balotów zawiniętych i ustawionych w godzinę. Dziennie w 3 osoby zaczynając od zgrabiania robiliśmy nawet 100-110 bel

 

Ja sianokiszonkę w tym roku będę robił 12 rok z rzędu i cały czas się uczę. Ale szczerze odradzam Ci tą przyczepkę Sipmy :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj