michasko

brak oleju w pompie wtryskowej

Polecane posty

michasko    1

Witam. Po żniwach zauważyłem że nie mam oleju w pompie wtryskowej. Zawozić pompe do pompiarza czy samemu da sie naprawić? Któredy może wyciekac ten olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
man25    0

Jeżeli korek spustowy jest szczelny to olej wycieka przez uszczelniacz wałka krzywkowego pompy. Możesz to naprawić sam albo oddać pompę do warsztatu, a wtedy zleć również jej sprawdzenie na stanowisku probierczym. Koszt nie będzie duży. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ja co dziennie dolewalem 0,5l do pompy i bylo ok kobajnisci i mechanicy twierdzili ze bizony tak maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
man25    0

Mogę was zapewnić że Bizony tak nie mają :rolleyes:. Wystarczy niewielki remoncik pompy i spokój na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Pompa była sprawdzana z 4 lata temu, wiec postaram sie sam naprawic ta nieszczelnosc. Trzeba pompe wyciągać żeby ten uszczelniacz wymienic?

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Dzisiaj popatrzałem troche przy tej pompie i wydaje mi sie że gdy zdemontuje cały napęd od silnika i zdejmne tą tarcze co sie reguluje zapłon, to tam jest pokrywka z simeringiem, bodajrze przykrecana na śruby na srubokret i powinien wyjsć usczelniacz z ta pokrywka. Cała operacja odbyłaby się bez demontarzu pompy

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak by był walnięty uszczelniacz to by było widać że olej cieknie bo pompa jest na sprzęgle a nie prosto w blok.Na moje oko to masz luźną pokrywę samo regulatora obrotów ta po prawej stronie pompy przykręcana na 6 śrubki i olej ucieka i nie widać przecieku.Też to samo miałem.Jak uszczelniłem dekiel to lało się z pod dekielka od sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

michasko

szkoda to ruszac ja rekordem mucilem okolo 14dni w roku dolewalem olej i nic sie nie dzialo,chyba ze masz przeciek ze tego samego dnia pompa jest juz sucha to co innego

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

U mnie jest tak, że wywala olej przez ten krócieciec co z pompy wychodzi. I bagnecik suchy. Codziennie dolewałem. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sprawdź odpowietrznik pompy ten grzybek koło bagnetu czy nie jest zapchany.Przedmuchaj go sprężonym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Szczerze mówiąc to cały sezon nie sprawdzałem oleju w pompie a zrobilem ponad 100godzin wieć chyba nie bede nic ruszał tylko bede w sezonie sprawdzal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak masz czas otwierać zbiornik od zboża co dzień to możesz otwierać i dolewać choć dostęp korka oleju przez separator wody jest konkretny.Jak pisałem zalej pompę nawet ropą nie koniecznie olejem i zlokalizujesz przeciek.Przypuszczam że przez pokrywę od samo regulatora cieknie.A jak nic nie będzie widać to odpal przyświeć lampką bo może z pod klapki od sekcji (dwie śrubki 6 na krętak płaski pok skosem) uszczelka się wyciśnie i też lubi tam lecieć.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj