adamg

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi

Polecane posty

darek16    25

ja bym postawil na krowy jak masz do tego traktor itp...


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a co mi proponujecie na ok12ha jesli dostałbym młodego rolnikaNie mam zadnych maszyn do produkcji kiszonki czy sianokiszonki ale bardzo spodobal mi sie pomysł chodowli bykow na razie jakos tak zebym sprzedawał 10 rocznie. Myslałem o kupowaniu ich od pobliskich chodowców z czym raczej nie byloby problemu. Z tego co sie orietuje to powinienem miec jakies 8ha łak. Mam nadzieje ze jak bym zaczal to łaki bym sprzatał po kims a w miare czasu bym zakupił troche ziemi. Jak sadzicie czy ten pomysł ma szanse przetrwania w rzeczywistosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ja bym chodował krowy kupił bym sieczkarnie stado bym powiększył na12ha to z 10krów i byś zarabiał pare tysięcy i byczki

byś sprzedał.Albo 7 krów i cielaki.Co do ziemi dobry pomysł będzie coraz droższa .


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

jakos krowy mleczne mnie nie interesuja. Nie dosc ze trzeba nakarmic to jeszcze wydoic. Chyba jednak zostane przy tych byczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

przy krowach zawsze jest co miesiąc wypłata także z tych 10ciu to najbiedniej te 3,5 tyś pln by było, nop ale że by ły krowy trzeba wziąsć kredyt i to urządzić jakoś, za to przy opsach trzeba czekać ze 1,5 - 3 lata żeby zacząc na tym zarabiać, dojenie 10ciu krów nawet konwiówką to żadne zajęcie bo przecież ta co 1ta będzie zasuszona wiec doisz 8 - 9 sztuk, de fakto jesteś uwiązany bo rano i wieczorem musisz wydoić, za to jak masz bydło to masz obornik i plony lepsze niż by z samej roślinnej żyć i tak koło się zamyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

A nielepiej zaorac laki zasiac zboze i pierdzielic i isc do roboty i powoli inwestowac to coe sie zarobi na ale znow kup kombajn chociaz na taki areal to cas malutkiego do 10 tysiecy co wy na to oby zboze nie spadlo to to jest chyba najbardziej oplacalne

tylko ciekawe ile trzeba wlozyc w wklad do 1 h jak ktos wie to niech powie sam stoje przed tym dylematem tylko ze ja szprzet mam kombajn siewnik ciagniki i inne pierdolki wiec tylko robic tylko jakie zyski z tego niech sie ktos wypowie <pozdro> :P acha w tym roku bede pelnoletni ale ja zadze na gospodarce :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Zaraz to rozkminie ciekawe jakie zyski z tych 10 ha bym odniosl a mam taka propozycje zeby dokupic prase i zamiana gnoj kurzy za slome co wy na to z 1.5 ha za kornik kornik nawet duzy powiem rozrzutnik moge porzyczyc zawsze od wuja co wy na to godzic sie na takie cos w sumie kazdy kornik by sie godzil a jest ich 4 taki gnoj jest dobry co wy o tymyslicie zaraz ziorne na koszty dzieki za to szukam tego chyba z miesiac juz :P :P

 

edit

 

i macie te ha :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Przy obecnych cenach trzody to nie ma mowy o opłacalności i dalszym rozwoju :P . Na 10 ha utrzymasz z 12 byków a to jest chyba za mało zeby jakoś z tego żyć :P ALE sprubować zawsze mozna :(:P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

ale tu chodzi chyba o 10ha - a nie h to są godziny :lol

 

 

tam masz opisane co ile godzin zajmuje to wszystko masz na jeden ha rozumiesz ?? :P :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Zaraz to rozkminie ciekawe jakie zyski z tych 10 h.

mi się wydaje że tu chodzi o ha, a nie godziny.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

A teraz coś na temat na świnie nie postawisz bo sam wiesz jak jest z ceną , ja bym postawił na krowy ale kwotę kupować będziesz musiał.Start nie jest łatwy ale np.kupisz sobie byczki pod hodujesz i wtedy będziesz miał trochę kasy to kupisz jakieś maszyny a morze Do pracy byś poszedł z wioski komuś byś płacił żeby karmił i poił byki a sam w robocie siedzisz zarabiasz.I start będziesz miał łatwiejszy


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

przypuscmy ze hodowla krow to jaki zbiornik na mleko przy 10 krowach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a może spólny mają w wiosce???Co kombinator18 jak u was jest???


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

powiedziec ci szczera prawde u mnie to ja mam tylko kombajn i szprzet i dalszy wujek mam z 15 ha i ja mam 10ha i sasiad ma 7ha to sa najwieksze gospodarstwa i 5 krow na cala wies bo wojka sie nie liczy on ma z 10 i byczki i inne a ile u mnie pola stoi to nieporozumienie z dzierzawa to niema problemu nawet z 60 ha bym na jotro mogl zalatwic za podatek zeby oplacic czyli za free bo dodatacje bym sam wzial i tak wlasnie planuje powiekszyc i zacza z zbozem zasiejesz opryskasz zbierzesz w silosy czekac na dobra cene i tyle roboty u mnie jest duzo typu 2 ha i giga chodowla swinka na swieta i to cala gospodarka

w moich stronach mieszkam w niepolomicach kolo mana fabryka samochodow a i jeden chlop ma u nas swoj maly kawaleczek jakies 100 ha w jednym kawalku

ale to chlop nie wiem skad ma na nazwisko DUDEK on sieje pszenica rzepak na zmiane ale on ma wp***u ha podobno u mnie sie miasto zrobilo chodniki itp i wielcy rolnicy co maja trzydziestke i co oni to nie maja ile to pola <2ha gora> a z ha moze z 2 t zbieraja pszenicy a co wy myslicie o tym oborniku kurzym co sie wczesniej pytalem aha u nas to odaja w bankach takich stalowych podjezdza mleczarnia i pakuje do beczkowozu na mleko :P :P

 

ale sie rozpisalem :(:P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jeśli dobrze cię zrozumiałem to ty płacisz podatek i bierzesz dotacje?A ty masz jakieś ciągniki?(jakie)


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

tak c4011 niedozajechania ciagnik i t25 ale to wojka ale on nic nie robi i jest u mnie tak place podatek i biere dotacje a co jest cos takiego ze sie bierze dotacje i sie podatku nie placi bo nieslyszalem ??


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

żeby mi ktoś dał dotacje za płacenie podatku to bym wszystko brał,bo wtedy można się rozwinąć i kasę bierzesz a ziemi powoli wykupujesz.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

ile litrow mleka mozna z tych 10 krow miesiecznie uzyskac i czy mleczne bardziej mi sie oplaca?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

dobra ja to bym planowal na 11 ha ziemi i juz 5ha lak 15 bykow i 5 krów miesnych co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj