adamg

Co się bardziej oplaca bydło czy trzoda na 10ha ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    61
sluchaj czyli to co zarobie bede musial wydac na kwoty

pierwszy rok to praktycznie pokrycie kwoty niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Teraz mamy 42 sztuki, idziemy wypierająco na limousine, a te co mam to są mieszanki z tą rasą i pozostałościami po starej hodowli bydła prowadzonej przez wujka. Gdyby nie załamanie się rynku to by było o wiele więcej bydła, a tak stado zostało prawie sprzedane i zaczynaliśmy od początku


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

A duzo masz ziemi i łak jak myslisz ile moge trzymacna 10 ha zimi 4,5 łak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ma 4,5ha łąk to bardziej mu się opłaca bydło. Gdy będzie miał 10-15 krów i dobrą cene za mleko, będzie sobie żył lekko. Później może sobie dokupić ziemię bądź łąki i sprzęt.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ziemi mamy teraz z nowymi dzierżawami którec doszły ;) dokładnie 92 ha, ponad 30 to łąki, reszta pole pod zboża na paszę dla świń i rzepak. Dpdatkowo mam siano z łąk wujka któryma coś ponad 50 ha tych łąk. U nas jak narazie prowadzimy ekstensywne użytkowanie tych łąk, ale musimy powoli przechodzić w bardziej intensywne użytkowanie ze względu na rozwój stada.

To wolisz hodować mleczne czy mięsne???, bo to rzutuje na sprawę wykarmienie bo do mlecznych pasuje powiedzenie iż ''krowa pyskiem doi'' , as mięsne nie mają aż takich wymagań. Ziemia uprawna na te bydło jest wystarczająca, łąki troche mało, przy mięsnych mógłbyś je tam wypasać bo ta ilość wystarczy na te 10 mamek z przychówkiem ( u mnie na ok 6 ha chodziło 0k 40 szt. i musiałem je dokarmiać), a na siano może cos wydzierżawisz, albo się dogadasz i będziesz sobie zbierał siano u kogoś.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

W kolo domu mam pola do lak ma 3 km y zywisz tylko lakami kukurydzy nie siejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Niestety kuku jeszcze nie sieje, brak organizacji, teraz chcemy kupić owijarkę i robić sianokiszonkę. W przyszłości coś o kuku pomyślimy.

Nie lepiej w kopiec robić sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Narazie nie posiadam ani przyczepy samozbierającej, fakt ta metoda jest tańsza, ale u nas niebardzo się sprawdzi z powodów organizacyjnych i dużej odległości od łąk. W przyszłości kuku chcem robić w pryzmę, a sianokiszonki dużo nie potrzebuje także przeżyjemy jak będzie troche drożej.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Siemka bydło miesne nie łupi pomysł tym brdziej że msz 4,5 ha łąki kredyt weźniesz i 3 latka karecji i gitara mniej roboty jak bys obore miał z korytazem paszowym i poidłami to gitara a krowy mleczne to duz wiecej pracy i pieniedzy same te pasze jak nie dasz to w zbiorniku pusto wieksze wymogi plytki srytki itpe. A tak bys zasał jeszcze z 2 ha kukurydzy na kiszonke i pasze masz i do pracy możesz smigac. U mnie jeden facet pracował i miał 10 ha i pierdzielna robote i wziol się za gospodarstwo dokladnie za kozy mleczne ppo 2 latkach eraz kupuje proxime i buduje dom z oborą a drugi znowu na 15 ha piachu wźoł sie za krowy mleczne ta sama bajka żucił robote po 4 latach kupil prase Belerusa 82 i owijarke i postawił obore z garazami kwestja pracowitośc i zaparća przez piersze 2 latka pasaowało ze bys jeszcze gdzies pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

Mleczne wymaga wiecej czasu a obore mam na 3 krowy +4 patyki dla swin na 30 sztuk jak bym troche dobudowal tej obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Wreszcie opanowaliście się z tymi świniami,że najlepiej na takiej powierzchni.Ludzie likwidują,bo nie ma z czego dokładać lub na zero byli albo grosze mieli,a niektórzy z was tak zachwalali tę hodowle...Wreszcie mądrze mówicie-krowy albo bydło mięsne co i ja się do tego przyłączam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A masz warunki do rozbudowy? Ile by sie zmieściło krów po rozbudowie?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

moge dostawic taka jaka mam teraz na 10 sztuk to jak panowie mleczne czy miesne byscie proponowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

raczej trzoda mniej kolo niej lazenia


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

10 sztuk krów na na 10ha czy 14h to lepiej sie zajmij produkcja roślinna np rzepakiem lub hodowla bydła mięsnego :rolleyes: a jakie masz ziemie??

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Ja radził bym bydło miesne sam mysle nad tym typem hodowli bo z ta trzoda to juz sie nie da wytrzymac.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

nom to bydlo miesne to dobry pomysl u mnie maja kilka osob tak po 50 -60 sztuk i nie maja problemu ze zbytem i na kase nie narzekaja


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj