Hrycu

Poronienia u owiec

Polecane posty

Hrycu    2

Witam. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest hodowca który ma stado owiec. Jest doświadczonym hodowcą i w tym roku w jego stadzie wystąpiły liczne poronienia u owiec. Owce wyrzucają martwe, szare ,, przygnite ,, płody. Wszystkie poronienia występują u owiec, które są w początkowej fazie ciąży. Jaka może być tego przyczyna??? Czy ktoś słyszał o jakiejś chorobie wśród owiec związanej z poronieniami??? Dodam, że owce wypasa od lat na tych samych pastwiskach, kosi te same łąki i karmi owce sianokiszonką w balach jak co roku, a nigdy nie występowały poronienia. Znam tego hodowcę i chciałbym mu jakoś pomóc. Zgłosił się do weterynarza ten stwierdził, że trzeba owcą podać jakąś szczepionkę. Zaszczepił owce wziął ponad 2 tyś a problem z poronieniami się nie skończył tylko nadal występuje. Mówił jeszcze coś o jakiś gazach które się ulatniają chyba z tej kiszonki nie wiem dokładnie. Czy ktoś coś słyszał na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Brucelloza(uwaga zakaźna dla ludzi), virus schmallenberg, zakaźne ronienie owiec i kóz- jeśli przedwczesne poronienia to może Brucelloza- objęta chyba monitoringiem i zwalczana z urzędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Zgłosił się do weterynarza, ale wyżej pisałem dał jakieś szczepionki zgarnął kasę do kieszeni i na tym się skończyło. Czyli na dzień dzisiejszy nie ma lekarstwa na tę chorobę. Co mam rozumieć choroba zakaźna dla ludzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

to zoonoza, można się zarazić i jest niebezpieczna z tego co pamiętam, choć szczerze mówiąc myślałem że w zasadzie już nie występuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuson    0

Brucelozy się niestety nie leczy, z tego co wiem owce są zabijane. Upewnij się czy to ten problem (tylko ostrożnie, bo daje mało przyjemne objawy u ludzi) i zgłoś do urzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Hrycu
      Koledzy czy obcinacie ogony owcą. Jeśli tak to jakie macie sposoby???
       
      U nas się obcina i jestem ciekaw czy ktoś zna jakiś inny sposób
    • Przez Hrycu
      Witam. Mam pytanie głównie do hodowców owiec. Jakie macie sposoby na kulawkę u owiec?? Jakie stosujecie leki?
    • Przez kosaaa
      Witam zastanawiam sie nad hodolą owiec mam na to przeznaczone okolo 3-4 ha łak jest to wojewodztwo małopolskie które jest objęte dofinansowaniem 30euro w tym roku czy w nastepnym nie wiem. Doswiadczenie w hodowli mam,na ten moment posiadam 15sztuk. W glowie mam bardzo optymistyczny obraz: przejecie gospodarstwa na własnosc(zobowiazanie sie do zrobienia wykształcenia rolniczego),start w jakims programie rozwojowym,chodzi mi o jakies dofinansowanie do budowy owczarni oraz do ogrodzenia terenu. Mam tutaj kilka pytan do tych ktorzy siedza w temacie, jaka jest sytuacja z tymi dofinansowaniami do zachowania genetycznego jakie sa wymogi ile mozna miec max maciorek a ile tryków ? Ktore z tych ras bedacych w tym programie idzie najłatwiej zakupic w duzych ilosciach ?
    • Przez rolnik5551
      Witam.Mam pytanie od pewnego czasu zajmuje się małą hodowlą owiec i zastanawiam się czy można hodować również indyki.Konkretniej chodzi mi o to czy mogą przebywać w jednym pomieszczeniu czy będą w stosunku do siebie agtesywne czy mogą zarazić owce  jakąś chorobą
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj