johenek

John Deere 2850 nie działają półbiegi oraz kilka pytań

Polecane posty

johenek    5

Jazda próbna to może dopiero koło soboty, ponieważ koło wtorku będą części, a jeszcze zanim go złożę to też zejdzie ze 2 dni


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

do mostu i zwolnic oryginalny olej jd to extreme gard będiesz potrzebował 15 l

 

a dlaczego ok soboty co ty tam rozebrałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Jaką kabinke masz? sg2? Jak możesz to wrzuć kilka zdjęc :)

tu masz link do ogłoszenia z którego kupiłem mojego JD

http://allegro.pl/john-deere-2850-nie-zetor-case-ferguson-same-i3812580624.html

 

 

 

Koło soboty ponieważ na tygodniu do godziny 15 pracuje w lecie i mnie nie ma w domu, jedynie wieczorami no i w soboty coś tam działam w garażu. :)

Co rozebrałem lub wyjąłem:

- zdoiłem całą maskę

- zbiornik paliwa( ten z przodu)

- zbiornik paliwa( ten pod kabiną)

- chłodnica oleju

- chłodnica płynu chłodzącego

- obudowa filtra powietrza

- wyjąłem pompę hydrauliczną, ponieważ uszczelniacz wałka zaczyna puszczać i chce go wymienić

- wymieniam węże gumowe które łączą rurki metalowe

- tylne koła są odkręcone, ponieważ mu zwężam rozstaw tylnych kół i przy okazji je czyszczę do malowania

- zawiozłem rurkę od centralnego smarowania pompy wtryskowej do dorobienia nowej, ponieważ stara się cała poprzecierała i nie było co już spawać

- pospuszczane wszystkie oleje i poodkręcane wszystkie filtry

- skrzynki na akumulatory są odkręcone i wyczyszczone, a może juto je pomaluje

- cały dach jest odkręcony, aby odkręcić dwie opaski

- wyjęte rurki od nagrzewnicy, co idą w w tylnym prawym słupku, ponieważ się przetarły o kabinę i delikatnie kapał płyn chłodniczy

- 2 węże gumowe muszę zawieść do zakucia nowych, ponieważ urwane cięgno od półbiegów poprzecierało stare i ledwo co się trzymają

- wyjęty fotel kierowcy, ponieważ jeździła na nim jakaś gruba świnia i cały jest pokrzywiony i połamany oraz nie było żadnej amortyzacji bo się takie małe łożyska po zapiekły.

 

Chyba to będzie tyle, ale jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopisze :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jak za 21,5tys to cena dobra. Informuj o postępach w pracy, no i na filmik jakis z pracy JD czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

utargowałeś na nim 7.5tyś ?

tak ponieważ podczas drugiej przejażdżki okazało się że nie ma biegu nr 2, a to handlarz nie umiał przeżuci z 1 na 2 tylko przerzucał na luz, bo przy nim tam cięgno o wąż ocierało i trzeba było mocniej pchnąć(teraz już lekko działa bo węża podwiązałem tak aby nie obcierał) .

Ja go kupiłem jak by nie było 2 czyli jak by była uszkodzona skrzynia. :D Są też 4 opony do wymiany, ponieważ tylne mają z 60% bieżnika, tylko całe popękały i nie wiadomo jak długo wytrzymają, a przednie po prostu się starły :( No i na tych półbiegach też cenę zbiłem.

Po za tym sprzedawcy zależało bardzo na sprzedaży, bo on już stał u niego od dłuższego czasu, początkowo był na sprzedaż bez błotników tylnych bo przerdzewiały, ale nie było chętnego więc on musiał je dorobić( nawet bardzo dobrze je dorobił, wyglądają jak oryginalne).

Trzeba też pospawać błotniki wewnętrzne bo przerdzewiały(prace już trwają nad nimi) i tapicerkę poprawić bo się poodklejał i skurczyła oraz bardzo stwardniała i trzeba dorobić nową :)

 

 

 

PS: Znacie jakiś bardzo mocny klej do metalu, ponieważ ma do wklejenia szpilki od głowicy od ciapka kolegi. Jakiś idiota dociągał na chama głowicę i szpilki aż powyrywało, były już rozwiercane ale kto to robił to po prostu schrzanił robotę i za bardzo rozwiercił dziury i nie można dopasować żadnych szpilek, a te co pasują w miarę to przy dokręcaniu to znów je wyrywa :(

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

miałem ten klej i nie jest za dobry do takich rzeczy jak wklejanie szpilek, chyba że przy motorowerze to w tedy wytrzymują


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Najlepiej rozwiercić prze gwintować na rozmiar większy dotoczyć szpilki z jednej strony większy gwint z drugiej taki jak ma być lub dorobić tulejkę z gwintem wew. i zew tak żeby pasował. Żaden klej nie da ci gwarancji że będzie trzymać. Szpilki od kolektora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Są to główne szpilki co trzymają głowicę, niestety już się nie da rozwiercić bardziej bo pozostawały bardzo cienkie ścianki, ten tokarz co to robił już tak tam pokopał że się nie da nawet tulejek dorobić, bo otwór nie jest okrągły tylko taki jajowaty, i jeśli by ktoś spróbował rozwiercić na równe otwory to by blok nie wytrzymał. Po za tym to rozwiązanie miało by być tylko na ten sezon, ponieważ właściciel na razie nie ma kasy na nowy silnik, bo ten co jest to już też wymaga remontu. Niestety nie wiadomo co się kupi, do oleju był dolany uszlachetniacz który podnosi ciśnienie oleju, a po wymianie oleju na nowy to na niskich obr kontrolka zaczyna się delikatnie jarzyć.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

ciąg dalszy prac, czyli co dzisiaj naprawiałem lub psułem w JD :P :

- wyjąłem wentylator chłodnicy ponieważ sprzęgło wiskotyczne trochę ciężko cię obracało na zimnym silniku(powinno się lekko obracać),więc go wymyłem i nasmarowałem.

- odkręciłem kolektor wydechowy, ponieważ pod kolektorem przepaliła się uszczelka i ciągnik głośno pracował.

- pomalowałem tylne felgi, na razie podkładem i raz farbą.

- rozkręciłem pompę hydrauliczną, ponieważ był zerwany gwint w tylnej obudowie w tym miejscu co się wkręca kolanko. Musiałem ją rozebrać ponieważ tokarz ma rozwiercić ten otwór, nagwintować go lewym gwintem, dorobić tulejkę z zewnętrznym gwintem lewym(takim samym jak w pompie) oraz wewnętrznym, który będzie taki sam gwint co ma kolanko. Przy okazji wybiłem uszczelniacz wałka pompy.

-wyjąłem prawie wszystkie plastiki z wnętrza, oraz poodrywałem starą podartą tapicerkę co jest do wymiany.

To by było na tyle co dzisiaj zrobiłem. :)

 

Teraz trochę gorsze informacje:

1*. Zadzwonił do mnie gość ze sklepu co zamawiałem części i mówił że części będą w najlepszym przypadku w piątek, a w najgorszym dopiero w poniedziałek, ponieważ nie mają uszczelniacza wałka pompy, uszczelek pod kolektor wydechowy oraz czujnika ciśnienia oleju(niestety oryginalny uszkodziłem przy dokręcaniu jednej śruby).

2*. Tokarz mówił że pompa będzie dopiero na sobotę chyba, że szybciej mu pójdzie to może w piątek wieczorem.

3*. Jazda próbna możliwe że będzie dopiero koło następnej środy(to jest15 styczeń), ale mam nadzieje że wszystkie części będą na piątek i jazda będzie w sobotę, bo już nie mogę się doczekać jazdy próbnej :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

ciąg dalszy prac, czyli co dzisiaj naprawiałem lub psułem w JD :P :

- odebrałem pompę od tokarza

- pospawany został lewy wewnętrzny błotnik

- wyregulowałem skok pedału sprzęgła

- cały czwartek(około7-8godzin) myłem cały silnik z brudu i kurzu szczoteczką do zębów, pędzlami, i innym tego typu narzędziami, że aż silnik wygląda jak nowy :)

- tylne felgi zostały pomalowane

- zamówiłem oryginalną farbę(zieloną) John Deere

 

Mam teraz też dylemat ponieważ myślę czy czasem nie zdjąć całą kabinę w celu wymycia i odmalowania całego ciągnika, i teraz nie wiem co robić :unsure: .

Zdejmował może już ktoś kabinę w tym modelu, ile jest roboty przy tym, czy jest ciężko ją zdjąć i ile ona waży?

A co wy myście o tym pomyślę?

 

 

PS: części i filtry przyszły dzisiaj przed południem :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Ze zdjęciem kabiny nie ma problemu, tylko musisz mieć jakąś suwnice lub podnośnik. Ja używam do tego po prostu tura, ostatnio jak zdejmowałem z JD 3050 to we dwóch zajęło nam to dobrą godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Na farbie nie pojeździsz, ja wolałbym najpierw sprawdzić czy wszystko działa i potem po jednym sezonie jak wszystko będzie ok to wymalować na glanc. Jak reszta bedzie wyjechana to po co kasę pompować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

karol9 właśnie mi się tak zdawało że to dość szybko powinno pójść, był z czymś problem podczas zdejmowania kabiny ?

Jednak nie będę zdejmował kabiny tylko zostanie wymyty dokładnie cały, tak samo jak silnik, jedynie odpryski i zadrapania zostaną pomalowane. Jedynie kabinę poluzuje na mocowaniach i ją lekko uniosę do góry aby można było wymyć wierzch skrzyni :)

Całą to pomaluje maskę, bo wyblakła, błotniki tylne bo sprzedawca pomalował pędzlem i są pomalowane beznadziejnie, tylny tuz bo jest poobdzierany i brzydko wygląda oraz inne jakieś tam pierdoły typu skrzynki na akumulatory itd. ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

jak ją chcesz unieść trochę do góry to uważaj na wszystkie sztywne łączniki szczególnie od biegów i podnośnika a i jeszcze od blokady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

od biegów i podnośnika są odpięte ponieważ przesadzały mi przy odkręcaniu przewodu hydraulicznego


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

ciąg dalszy prac, czyli co dzisiaj naprawiałem lub psułem w JD :P :

-wymieniłem wszystkie uszczelnienia w pompie hydrauliki, wyczyściłem wewnętrzny filterek oleju co się znajduje w pompie oraz skręciłem w całość.

-wymieniłem przedni uszczelniacz wału korbowego, bo stary lekko przeciekał.

-przygotowałem głowicę i kolektor wydechowy do zmontowania na nowych uszczelkach

- resztę czasu spędziłem na myciu części :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

U mnie jest dwa filtry od hydrauliki wymienne.jaden jest z prawej strony koło rozdzielacza,drugi wymienia się tylko wkład jest podspodem przy tylnym moście,jeszcze jak masz spuszczony olej to jest filtr sitkowy,jest na imbus od strony lewej,znajduje się na samym dole jest to filtr przelotowy w poprzeg ciągnika.

jak ten filtr co mówiłeś że się znajduje z lewej strony, jak go wyjąć, bo ja odkręciłem tego imbusa i nie wiem co dalej zrobić :(

 

 

ciąg dalszy prac, czyli co dzisiaj naprawiałem lub psułem w JD :P :

-przykręciłem kolektor wydechowy

- zamontowałem pompę hydrauliczną

-założyłem filtr oleju i zalałem silnik nowym olejem.

- założone zostały obydwa nowe filtry paliwa

- pomalowałem przednią część maski

- wypłukałem zbiorniki paliwa

 

Na sobotę jest zaplanowana jazda próbna, chyba że będę musiał jechać w sobotę do lasu to jazda dopiero w poniedziałek :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

kolego rafi101 a w którą stronę on wychodzi, bo ja odkręciłem ten korek z lewej strony i nie da się go wysunąć, ale jeszcze jutro zobaczę jak odkręcę z drugiej strony :)

 

ciąg dalszy prac, czyli co dzisiaj naprawiałem lub psułem w JD :P :

- pomalowałem skrzynki na akumulatory oraz schodki

- skręciłem przednią część maski oraz ją przykręciłem do ciągnika

- założyłem zbiornik paliwa(ten z przodu)

- zamontowałem chłodnicę oleju oraz chłodnicę płyny chłodzącego

- założyłem obudowę filtra powietrza, oraz założyłem nowe filtry powietrza

- założyłem resztę nowych filtrów

 

PS: jazda próbna na 90% będzie w sobotę :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Dobrze nie pamiętam bo było to 4 lata temu,spróbuj z tamtej strony,ale napewno go czyściłem.

W grudniu na AF pytałeś o spalanie to po tylu latach mogę powiedzieć z pewnością będziesz zadowolony.pali bardzo mało jak na taki ciągnik.Tego ciągnika nie zadusisz,ma duży momen obrotowy,mase dość wysoką.Mam JD2850 i JD 5100R,Stary pali dużo dużo........mniej.miałem go sprzedać ale jest za dobry,nowy niepewny :)

Wiesz jak się odpala świece żarową?bo przy -20 jest potrzebna.Jakiej mocy masz akumulatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

rafi101 filterek wyszedł w drugą stronę, był bardzo czysty aż się zdziwiłem. akumulatory mam 65Ah oryginalne firmy John Deere, właśnie nie wiem za bardzo jak się włącza świecę żarową :mellow:

 

ciąg dalszy prac, czyli co dzisiaj naprawiałem lub psułem w JD :P :

- przykręcone skrzynki na akumulatory oraz schodki

- zmontowany został cały układ dolotowy

-hydraulika została do końca złożona, i tu pojawia się moje pytanie czy trzeba zalewać i odpowietrzać pompę czy sam zaciągnie i się sama odpowietrzy oraz czy trzeba gdzieś odpowietrzać hydraulikę?

-uszczelniłem układ paliwowy

- wyczyściłem klemy, oraz słupki na akumulatorach

- uzupełniłem braki elektrolitu wodą destylowaną

-jeden akumulator został rozładowany do zera i był ładowany przez 24 godziny, jutro to samo czeka drugi akumulator

-wymyłem zbiorniczek wyrównawczy

-powymieniałem resztę węży gumowych( te co łączą np. rurki od hydrauliki) oraz opaski(cybanty)

- popodwiązywałem wszystkie luźne kable i przewody plastikowymi opaskami

 

Jazda na 100% w sobotę,

jak najszybciej odpowietrzyć ten silnik, ponieważ jest cały układ zapowietrzony ?

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj