gracz10

Uprawa patisonów

Polecane posty

gracz10    6

przedziorek raczej nie bo bylo pryskane. Moze za duzo nawozu potasowego ? bo tata takim podsypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek014    0

Witam

Po raz trzeci uprawiamy patisony. W tym roku wzeszły ładnie wszystkie, ale pojawił się problem z blednącymi kiściami (żółte otoczki) na każdym krzaku. Nie byłem pewny co to takiego czy zaraza grzybowa czy możne susza. Bardzo pomocny w tej kwestii okazał sie pan Nowicki z Żabna, przesłał chore liście do analizy i wyszło że to zarażenie herbicydem. Okazało się, że zaszkodziło im słabe stężenie Glifosatu zastosowane w dzień sadzenia ziarna (opryskałem ziemię miedzy rzędami, była lekko zachwaszczona). Pomimo, że wzeszły za dwa tygodnie i tak poraziło delikatne pędy Patisonów. Teraz zastosowałem nawóz w płynie, bardzo ładnie się odrodziły i maja małe owoce.

Pozdrawiam wszystkich plantatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Witam, takie pytanie mam, w jaki sposób sadzicie, siejecie (bo można z sadzonki i z nasion)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

sądzisz z nasion które się kupuje 1000 nasion płaciłem 140 zł za żółte . sądzi się ręcznie

post-81730-0-60314300-1421788906_thumb.jpg

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak to sie wychodzi na tym patisonie jakby ktos chcial z 1 ha zasiac tego jaki zysk jest jak sie na tym wychodzi gdzie to mozna sprzedac i czy wogole warto sie w to bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i to recznie sie zbiera ? ile mniej wiecej zostaje z ha ? i czy tez sa takei lata ze nie ma nic zysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

i jak wypaliło? Możesz mi opisać technologie uprawy? (opryski, odmiana, nawożenie). Jakie miałeś zbiory, oraz po jakiej cenie sprzedawałeś, co ile je zrywałeś? Z góry dzięki za odpowiedz.

 

Serdecznie pozdrawiam, Patryk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

odmiany nie pamiętam jakaś sun coś tam nasiona kupowałem od gościa gdzie je sprzedaje, cena u nas jest po 2,5 za patisona do 5 cm średnicy i po 0,9 zł od 5-7cm obszar jaki ja mam to ok 10 arów największy zbiór to ponad 100 kg tyle że u mnie część krzaków "wysiadła" a tak średni plon to ok 70-80 kg. Patison lubi stanowiska na których był wywieziony obornik ( jest to zauważalne bo na części miałem wywieziony a na części nie i tam sa słabsze krzaki). Przed sadzeniem uprawiłem i pokropiłem dursbanem na robaki i wymieszałem. sadziłem je w odstępie rzędów 2m a w rzędzie 90-100cm. Pryskać dużo nie pryskałem w lipcu jak sie krzaki troche  rozrosły to kropiłem kristalonem zielonym i tytanitem chyba 3 razy co 2 tyg i penncozeb i fury jak zaatakował mi wciorniastek to chyba tyle jak cos to pytaj, ilę będę wiedział to ci odpowiem

A i jeszcze początkiem lipca posypałem hydrokomleksem pod krzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

średni pon z 10 arów 70-80kg to dzienny z całego areału? Jaki pon łączny, oraz jaki pon poszczególnych klas (do 5 i 5-7)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

tak to dzienny ja zbieram co drugi dzień zbieram od 3 do 5 cm i to jest te 70-80 kg a te wieksze to w zależności jak dokładnie sie zbiera ale więcej niż 10 kg nie zebrałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat z tymi patisonami. A tak w ogólne do czego się je głównie wykorzystuje? Bo w sklepach na warzywach chyba jeszcze ich nie widziałem. Też się zastanawiałem nad uprawą jakiegoś bardziej niszowego warzywa. Tylko największy problem to znalezienie skupu w bliskiej odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gross    0

Mam jedno małe pytanie, dlaczego odmiana żółta  ma zielone przebarwienia?.Może coś jest nie tak z nawożeniem, za mało potasu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebasti4n    0

Uprawia ktoś to jeszcze? Czym siejecie, jak czyścicie. Macie jakieś pomysły na zautomatyzowanie obcinania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

jak jesteś głupi to siej bez obrazy po prostu cena 4 zł netto....  15 ton z 1 ha n musisz mieć z 6-7 osób musisz zerwać i obciąć. Nakład.... nasiona ze 3 tys,ukraina weźmie z 40tys;) wersja optymistyczna a i pamietaj że obronik trzeba walnąć z 40 ton + odżywka, nawozy i środki ochrony roślin. Zbiór od lipca do końca września czasami do 15 pazdziernika nawet. Policz sobie sam jak masz zdrowie i chęci to możesz probować:) miałem to przez 3 lata... Napisz jak poszło:) Udanych zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj