gracz10

Uprawa patisonów

Polecane posty

malkolm    25

ja miałem , ale doradzić nie mogę :D

ewentualnie odradzić :)

za mniej niż po 3 zł nie opłaca się zbierać,

ja z 7 lat temu miałem, zebrałem kila razy a reszta pod pług.

cen to było 1,8 zł

wolę już truskawki

jeśli masz jakieś pytania co do uprawy to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

ja nie narzekam choć rzeczywiscie jest to pracochłonne , i zbierałem od końca czerwca dokad brali ogórki , więcej niechciał bo za duzo nakupił ale rosło to jeszcze do przymrozków aż żal było zaorać.ale wracając do porady to czym pryskałes ziemie przed siewem , jaki nawóz stosowałeś pózniej i jaki antystresant aha , czy lepiej wysiac prosto do gruntu czy zrobić rozsadę . u nas jeden taki co miał 0,50 ar zarobił ok. 10 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

po siewie pryskałem commandem.

pod korzeń polifoskę a później co 2 tyg saletrę. to rośnie jak chwast :D

na słabszej ziemi był lepsze, krzaki mniejsze porosły i lepiej się zbierało , a plon ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

a czy command zabezpieczy plantacje całkowicie przed chwastami czy mimo wszystko trzeba bedzie poprawić motykolem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

ja teraz sobie mam wlasnie zasadzic 20 ar i bede odawał do zabna :) jedna torebka 1000 nasion 140 zl chyba

 

etid co ile sadzicie i jaka szerokosc

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

okolice tarnowa :) a moze jeszcze do tego z 10 ar ogórków :) takie male zajecie chce mieć na wakacje :)

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

gracz10 a do jakiej przetwórni oddajesz i po ile proponują za te ogórki i patisony , a to ufo to najlepiej siać szeroko tzn.2 m miedzy rzędami i 1.30 w rzędzie wtedy krzaki mają odpowiednio duzo miejsca a i lepiej się zbiera

 

gracz10 a do jakiej przetwórni oddajesz i po ile proponują za te ogórki i patisony , a to ufo to najlepiej siać szeroko tzn.2 m miedzy rzędami i 1.30 w rzędzie wtedy krzaki mają odpowiednio duzo miejsca a i lepiej się zbiera

 

przepraszam niechcący kliknęło mi się dwa razy a co do tematu ufo to dawałeś obornik na zimę w ten kawałek pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a czy command zabezpieczy plantacje całkowicie przed chwastami czy mimo wszystko trzeba bedzie poprawić motykolem :D

u mnie nie było potrzeby.

jest trochę środków na dynie i ogórki, je można próbować stosować, ewentualni zmniejszyć dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

szkolenie w zabnie jest 22.03.2014 godzina 9 . Ochrona na rok 2014 patronów i ogórkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

a czy to szkolenie dotyczy tylko ogórków i patisonów ? , bo podobne już było i zakres szkolenia był rozszerzony co do ochrony pozostałych warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

wydaje mi sie ze tylko o ochronie ogorkow i patisonów bedzie. ale sprawdzę jeszcze i dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

jakie występują choroby i szkodniki ?

 

czym się pryska od grzyba szkodników lub czegoś innego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a chorób to tylko mączniak i to sporadycznie, szkodników nie stwierdzono,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

 

ile można uzbierać patisonow z rzadką 100 m krzak co 1 m. tak średnio . co ile się zbiera je. 1 raz dnia ?.

kiedy się sądzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolob    0

Ile w znaczeniu ile kilo czy ile złoty z tego ci może wyjśc?

 

Zbierac w sezonie trzeba co dzień. A sezon trwa około miesiąc.

z około 100 sadzonek przy dobrym zbiorze możesz zebrac około 250-300kg.

Sadzi sie o ile dobrze pamiętam okoliach pierwszej połowy maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

czyli jak tam piszesz ze 250 -300 kg z 100 nasion to wychodzi srednio na dzien 10 kg .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolob    0

Średnia matematyczna możę i sie zgadza. Ale w praktyce może byc dziń w którym będzie 20kg a innego dnia 5kg. Zależy od kilku czynników . Wilgotności, temperatury i plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joraxs43    0

witam, patisony to chyba już posiane , u mnie są prawie na wierzchu, a sezon zbioru trwa do przymrozków a nie tylko miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolob    0

witam, patisony to chyba już posiane , u mnie są prawie na wierzchu, a sezon zbioru trwa do przymrozków a nie tylko miesiąc :)

 

 

Tak. Zbiera się do pierwszego minusa. Ale mówimy o takim miesicznym wysypie gdzie naprawdę trzeba co dzięn zbierac. Co do sadzenie też zapikowaliśmy z 2 tygodnie temu i już są naprawdę duże sadzonki, a pogody zbyt dobrej nie zapowiadają. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj