Skocz do zawartości
HondaMtx

Podłączenie spawarki transformatorowej 230/400V

Polecane posty

HondaMtx    120

Witam!

Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.

Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.

Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?

W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.

Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.

Pozdrawiam HondaMtx :)

post-30683-0-01779800-1388500548.jpg

locke    291

To jest spawarka jednofazowa. niebieski to zero a,brązowy faza.

Edytowano przez locke

seweryn20    587

Skoro można ja podłączyć na czterysta wolt to jest i dwufazowa.

A gdzie instrukcja jak spawara nowa?

HondaMtx    120

W instrukcji nie ma jasnych informacji jak ją podłączyć. Więc zwróciłem się z prosbą do Was.Dołączam zdjęcie z instrukcji.

post-30683-0-03846500-1388504289_thumb.jpg

Edytowano przez HondaMtx

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to nie ma? Przecież wszystko masz narysowane. Brązowy przewód jedna faza, niebieski druga faza, żółto-zielony PE. I to wszystko.

MichalT25    10

Niebieski i brązowy możesz podłączyć do styków S i T lub T i R lub R i S, a zielono_-żółty zostaw niepodłączony bo w tym gnieżdzie niema styku PE

mariuszd93    489

Jeżeli chcesz podłączyć na 400 V to żółto zielony na uziemienie , a brązowy i niebieski pod 2 fazy czyli w Twojej wtyce R S T , kolejność faz nie ma znaczenia .

Oczywiście nie zapomnij przełączyć przełącznika na 400V

Edytowano przez mariuszd93

mds212    151

Tak to ta choinka ,

@michał pomysł żeby tego nie podłączać jest zdecydowanie zły

czemu zły ja mam tak podlaczone? Tzn mialem bo oktualnie jest chwilowo jest podlaczona na 230

Ano dlatego, że wymagane jest zabezpieczenie przeciwporażeniowe. Jest ono średnio skuteczne, ale jest. A jak nie podłączysz to nie ma go wcale.

Edytowano przez Elektrotechnik

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Starczy już tego. Dyskusja zmierza na niewłaściwy tor, posty zaczynają podchodzić pod pkt. 1.8 taryfikatora, więc mając na uwadze dobro piszących i czytających temat zamykam, bo został już wyczerpany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez witek
      panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
    • Przez kris14
      Stoję przed wyborem lutownicy, myślałem o lutownicy transformatorowej- do zastosowań amatorskich/domowych do lutowania kabli elektrycznych, żadnych układów scalonych nie zamierzam naprawiać.
      I teraz kilka pytań:
      Jaka moc? 100, 150, 180, 200W? Inaczej pytając- co mi da jeżeli kupię mocniejszą?
      Zwracać uwagę na firmę? Znalazłem na alledrogo zestaw z lutownicą YATO w poręcznej walizeczce z wyposażeniem http://allegro.pl/lutownica-transformatorowa-180w-yt-8245-yato-i3197032408.html warto za taką w ogóle się oglądać?

Co by mi się podobało w lutownicy- żeby miała dosyć długi kabel, żeby do byle błahostki nie latać z przedłużaczem

Cena- max 80-100zł, warto tyle płacić? Czy za cenę połowę mniejszą znajdę towar porównywalny?
    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez Grzesiek44
      Witam Zamierzam w najbliższym czasie zamontować nagrzewnicę od żuka do mojego ursusa
      I mam małe pytanie do którego przewodu podłączyć zasilanie nagrzewnicy bo powrót montuję do dolnego przewodu na dole chłodnicy ? Na obrazku przewody nr 1 , 2 , 3 . Czy ktoś posiada nagrzewnicę jak spisuje się w jesienne chłodne dni czy warto ją zakładać i czy trochę choć nagrzeje ? Czy na przewodzie od zasilania nagrzewnicy zamontować zawór do przymykania ciepłej wody ? 

Czekam na odpowiedzi a postępy prac będę umieszczał w formie zdjęć tak by każdy mógł coś takiego wymodzić w swoim 3P i ursusie tej serii
    • Przez jacekkowalski1994
      Witam przybieram się do podłączenia ładowacza z zetorze 10145 (ursus 1014) i moje pytanie brzmi. Jak podłączyć hydraulikę tak aby nie trzeba było zajmować z tyłu wyjść hydraulicznych? i dodatkowo oczywiście jak by była taka możliwość to jak podłączyć się pod pompę tak aby nie trzeba było manewrować wajchą od wywrotu?? z góry dzięki i pozdrawiam