Zaloguj się, aby obserwować  
rastamaniak

przejecie gruntow ornych kredytowanych nKz od ojca

Polecane posty

rastamaniak    0

Panowie czy to jest mozliwe Czy bank zgodzi sie na takie rozwiazanie Barkuje mi troche ziemie do MR a zostala tylko ta kredytowana z cholernym biznesplanem Da rade z tym cos zrobic?? Mial ktos podobna sytuacje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

bo linie kredytów do preferencyjnych zakupów ziemi właśnie się skończyły z dniem założenia tego tematu..

aaa... i żaden bank tobie nie da kredytu na zakup ziemi od rodziców oraz krewnych w linii prostej... tylko darowizna, spadek...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ale on nie chce kupić od rodziców tylko przejąć ziemie razem z tym kredytem który został zaciągnięty na zakup pola. myślę że zależy to w główniej mierze od banku. trzeba iść do niech i się zapytać. ale myślę ze nie powinni robić problemu. szczególnie jak masz kredyt spółdzielczym


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Jarecki21
      Czy ktoś z Was toczy spory z urzędami w sprawie zalesiania działek rolnych na których funkcjonuje drenarka? Na jednej kupionej działce przez miedzę las rośnie już pięć lat i mam zablokowany odpływ zbieraczy. Na drugiej mam świeże zalesienie i w niedługiej perspektywie czasowej taki sam efekt jak na pierwszym zalesieniu. Sadzą las cwaniaki z miasta dla sowitych dopłat. Mam pisma, że na gruntach zdrenowanych sadzić lasów nie można. Co więcej pod jednym lasem jest momentami 3 klasa ziemi. Ale gmina i starostwo na wszystkie moje protesty ma wyj**ane.
    • Przez jarekvip99
      Może ktoś wie czy z Unii lub ochrony środowiska lub innej organizacji można dostać jakąś dotacje na melioracje gruntów? Jest tego 5 ha i ziemia dobrej klasy bo 60 procent 2 klasa A reszta 3 klasy. Na własną rękę to trochę drogo a spółka wodna w gminie można powiedzieć że nie funkcjonuje. Grunty zostały kupione i nigdy nie miały melioracji choć rów przy samym polu i wszystkie inne pola dookoła są z melioracja no ale tutaj podobno właściciel sobie jej nie życzył 
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez kurtz
      Czołem!!!
      Mieszkam i jestem zameldowany na wsi w domu rodziców który kiedyś prawdopodobnie odziedziczę. Nie jestem rolnikiem i raczej  na pewno nigdy nie będę. Jesienią tego roku zakupiłem od niespokrewnionych znajomych kawałek lasu na opał w mojej miejscowości(ok 35arów) ale jeszcze go nie przepisałem na siebie gdyż planuję to zrobić jak będzie cieplej a do tego czasu chciałem jeszcze dokupić u kogoś ok pół hektara lasu (gruntu rolnego zalesionego). Ponoć zmieniły się jakoś przepisy w obrocie gruntami i ktoś mi mówił że żebym mógł nabyć taki grunt musiałbym być rolnikiem. Powiedzcie mi jak to wygląda prawnie? Gdyż chciałbym ten grunt wziąć na siebie a nie na rodziców żeby nie okazało się kiedyś że będę musiał spłacać rodzeństwo za grunty które sam zakupiłem albo że państwo sobie kiedyś umyśli jakiś ciekawy podatek przy dziedziczeniu.
    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj