Robmarkar

Sprzedaż ziemniaka do firmy SOLAN oraz opinie na jej temat

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Robmarkar    0

Witam,

Jak w temacie, chciałbym uzyskać informacje na temat współpracy z firmą Solan która skupuje ziemniak o podwyższonej skrobi. Mianowicie chciałbym wiedzieć jak wygląda współpraca na przestrzeni ostatnich lat? Wiem, że na forum pojawił się temat, że firma ta nie wypłacała pieniędzy za rok 2008 stąd moje pytanie jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Chciałbym też wiedzieć czy podpisują nowe umowy czy bazują na już zawartych? Poza tym chciałbym uzyskać ogólne informacje jak wygląda współpraca z tą firmą (kontakt z klientem, dostawy, jak klasyfikują zanieczyszczenia, długość kampanii, czy mają jakieś dodatkowe wymagania co do ziemniaka)?

 

 

Wiem, że temat firmy Solan był poruszany ale tylko w sensie niewypłacania należności, a ja chciałbym dać możliwość wypowiedzenia się wszystkim którzy mieli bądź mają styczność z ową firmą, chciałbym poznać opinię dostawców i wiedzieć jak wygląda w praktyce współpraca z tą firmą.

 

Proszę o wypowiedzi i opinie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja produkuje ziemniaki na hurt, ale dwa lata temu, sąsiad też właśnie podpisał z nimi kontrakt na dostawę ziemniaka. Ogólnie z tego co z nim rozmawiałem, to wszystkie takie formalne sprawy wyglądały dobrze. Ale wiadomo jak to jest w dzisiejszych czasach, wystawiają fakturę na wypłatę w okresie 2 miesięcy, potem przeciągną jeszcze 2 tygodnie i w końcu wpłacą na konto. Sądzę, że tak jest ze wszystkimi dużymi koncernami, tylko lokalni odbiorcy są rzetelni. Ale powracając do tematu, jeśli chodzi o Solano to dobrzy są jak potrzebują ziemniaka i na prawdę wtedy można u nich konkretnie zarobić, ale jak już rolnicy pchają się do nich przez bramę, to nawet jak masz dużą dostawę i handlowałeś z nimi już przedtem, to i tak mogą Cię potraktować z "góry", nie zważając na to czy cena jest adekwatna chociaż na zwrot kosztów produkcji.

 

Ale w tym roku będzie brakowało ziemniaka i będą go szukać wszędzie, więc myślę, że warto do nich wstawić. W takich latach niedoboru surowca, zazwyczaj mają konkurencyjne ceny. A kampania na pewno jeszcze trwa. Co do szczegółów, jak oceniają zanieczyszczenia itd. to niestety nie potrafię się wypowiedzieć, ale spróbuje podpytać sąsiada jak w poprzednich latach to wyglądało i jakby co, dam znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robmarkar    0

Wiadomo jak jest z dużymi firmami, w tym roku miałem akurat do czynienia z dużymi firmami (nie chodzi o ziemniak) to fakt traktowanie z góry to norma, tyle, że ja mam dobre odczucje jeśli chodzi właśnie o terminowość wypłat i cenę dlatego też chciałem się dowiedzieć jak jest konkretnie z tą firmą.

Co do tego roku masz na myśli jesień 2014 czy ten sezon handlowy? Jeśli chodzi o ten sezon to wiem, że ziemniak schodzi jak woda bo sam handluję po trochu, żeby się towaru nieco wyzbyć. Poza tym w tym roku nie mam w sumie towaru dla nich a chciałem się dowiedzieć na przyszłość.

 

W każdym razie dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem, nie ma za co :) Chodziło mi o ten sezon handlowy, bo u mnie przynajmniej z ziemniakami jest na serio słabo. A mam jeszcze małe pytanie. Używasz może deszczowni w ziemniakach czy raczej nie? Bo ciekaw jestem, czy nie przez ten fakt taki słaby plon w tym roku miałem (na nowych polach nie mam doprowadzonego wodociągu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robmarkar    0

Więc może powiem tak, jakbym miał możliwość to bym używał, ale nie mam studni ani deszczowni, więc co matka natura da:D Właśnie słyszałem, że ogólnie krucho ziemniak w tym roku,ludzie narzekają na wydajność. U mnie znowu powiedziałbym odwrotnie, ogólnie u nas w okolicy wydajność wyszła bardzo zadowalająca. Może przez to, że ziemie dobre, nie wiem na jakich Ty sadzisz. A może przez to, że sadziłem nieco poźniej niż zawsze i opady bardziej podpasowały pod fazy rozwojowe ziemniaka. Jak kopałem to w sumie jeszcze łęciny zielone i słabo się oddzielał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Współpracuje z Solanem od lat, rok 2008-2010 była katastrofa zalegali z wypłatami gdyż nie mieli kasy, część pieniędzy odzyskałem dopiero w 2012r a wcześniej a to troche dali mi sadzeniaków itp... (typowa Polska gospodarka nachapać się i ogłosić upadłość). Później ktoś doszedł do spółki i postawił tą firme na nogi. Od jakiś 2lat chyba nie tak źle prosperują, na razie pieniądze są wypłacane terminowo i chcą znów odzyskać klientów, gdyż bardzo dużo stracili. Rozmawiałem z pracownikiem i mówił że mają zapełnione tylko 3/4 magazynów, a ziemniak o niższej jakości idzie od razu na produkcji. Kiedyś przy mnie kilka łódek nie przyjeli (gość naprawdę poleciał ostro w chu... ziemniak który przywiózł nadawał sie bardziej na kompost niż do jedzenia...), także o jakość też dbają. Jeśli będzie szło to w dobrym kierunku to warto zaryzykować i podpisać umowę, chociaż ja teraz trzymam ich lekko na dystans i obserwuje co się tam dzieje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a zrobiles umowe na nadchodzacy sezon?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 12145
      Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m firmy Lemtech. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Czy nie wystepują w nim takie problemy jak pękanie ramy, pękanie ramion hydropaku, czy otwory do zaczepienia łącznika górnego nie robią się jajowate, oraz czy łapy trzymające talerze nie pękają po pewnym czasie?  Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.
    • Przez BrinyThrone
      jak w temacie jakiej firmy opryskiwacz jest najlepszy, , zawieszany, 1500-1800l? w którym najlepsza amortyzacja belki?
    • Przez MarcinSp10
      Bede potrzebowal na nastepny rok sadzeniakow ziemniaka VINETA tylko mlode, 2-3 letnie to dziekuje!!! Ma moze ktos kontakt do sprawdzonego zrodla i w miare tanio ???
    • Gość
      Przez Gość
      Witam jakiej firmy polecacie dłuta no kvernelanda 4skiby obrotowy 2000r. Mam Waryńskiego ale to ok 15ha nic więcej nie Zaorze.
    • Przez paw11
      wywar paszowy ktoś stosuje
      Treść ogłoszenia żeby było wiadomo o czym mowa /Moderator
      ''Cena 12 groszy za 1 Litr/KG, dowóz na CAŁY KRAJ w pojemnikach 1 tona lub w cysternie.
      WYWAR dla bydła i trzody chlewnej, świeży z tegorocznych zbiorów pszenicy.
      Produkt: Wywar wysoko białkowy i wysoko energetyczny
      Pochodzenie: Produkcja glutenu pszenicznego, NIE GORZELNIANY!!!
      Nikt z biorących od nas wywar nie zrezygnował jeszcze z tej paszy, zwłaszcza ze względu na stosunek niskiej ceny do jakości czyli dużych przyrostów zwierząt. Rolnicy twierdzą, że jak zliczyli koszty, np. uprawy kukurydzy, to wolą sprzedać na ziarno a zwierzęta karmić wywarem z dodatkiem włókna.
      Hodowcy, którzy zaopatrują się u nas w wywar stosują wywar wraz z dodatkiem tylko włókna siano lub słoma lub inny zapychacz oraz stały dostęp dowody. Można stosować zmniejszając dawkowanie do TMR czy wraz z kiszonką lub inną paszą, wtedy przyrosty są bardzo duże przy dobrych krzyżówkach mięsnych do 1,8-2,0kg na dobę.
      Zastosowanie: bydło (opasy) powyżej 150kg, trzoda chlewna.
      Przechowywanie: 2 miesiące (maj-wrzesień), 3 miesiące (październik-kwiecień), miejsce (silosy, piwnice murowane, inne zbiorniki, beczki, pojemniki pcv, cysterny, wanny, baseny, inne.
      Dawkowanie dla bydła: 5-15l na dobę/1szt. w zależności od wagi (150kg-1000kg), można stosować pompy do rozlewania do koryt, paśników, grawitacyjnie lub w pojemnikach, wiadrach.
      Towar odbiera kilkudziesięciu klientów u których przyrosty bydła MM wynoszą: 1,4-1,8kg z dodatkiem włókna (słabej jakości siano lub słoma) i wody a bydła HO 1,2-1,4kg na dobę. W przypadku polania wywarem śruty, kiszonki lub innej paszy treściwej przyrosty dochodzą do 2kg, bydła mięsnego.
      Analizę zawartości białka i suchej masy wykonało laboratorium kontroli jakości (CoA), badanie na wartość energii w suchej masie wykonało laboratorium Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
      ANALIZA LABORATORYJNA:
      1. Białko – 27,3%
      2. Sucha substancja – 20,6%
      3. Energia – 4188,95kcal/kg (~18MJ/kg)
      Badanie wykonał: prof. dr hab. inż. Andrzej Wilczkiewicz oraz mgr inż. Anna Deptuszewska.
      (PL): Numer weterynaryjny aPL 223 - pokaż numer telefonu - p
      1 litr waży ok. 1,1-1,2kg. Podano w cenach netto.
      Produkt zgodny z:
      Rozporządzenie 767/2009 w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz.
      Dostawy do siedziby gospodarstwa (pojemniki 1tonowe na palecie w okratowaniu) lub w cysternie, beczkach lub pojemnikach pcv 1000l.
      Możliwość odbioru towaru indywidualnie na terenie gminy Wińsko (woj. dolnośląskie). Wielu hodowców zaopatruje się u nas w zbiorniki pcv 1000l na stałej palecie (zbiorniki nowe po 150zł/1szt. dla naszych odbiorców wywaru) i w przypadku mniejszej hodowli zabiera 4-6 zbiorników przyczepą lub samochodem zostawiając puste na wymianę jak butelki w sklepie. Wówczas przyjeżdżając po następną partię na umówioną godzinę, pełne zbiorniki już na rolnika czekają i hodowca nie traci czasu zanim zbiorniki zostaną zalane.
      Obecnie wywar odbiera kilkudziesięciu hodowców i jak dotychczas żaden nie zrezygnował, twierdząc, że to najbardziej ekonomiczne żywienie, podając przy tym wcześniejszy rachunek ekonomiczny, kiedy to stosowali kiszonki, śruty rzepakowe, pasze i koncentraty. Hodowcy przede wszystkim twierdzą, że wywar glutenowy ma bardzo wysoką wchłanialność pokarmową, stąd duży przyrost masy zwierząt przy bezkonkurencyjnej cenie. Przy zapotrzebowaniu 5-20l na dobę, średni koszt tej paszy to ok. 1,4zł na dobę plus słoma lub nawet słabej jakości siano (zwierzę potrzebuje tylko włókna-zapychacza) oraz osobno wody.
      Bydło po wywarze ma apetyt na włókno i pochłania każdy rodzaj siana, słomy jednocześnie podnosząc radykalnie przyswajalność pokarmu co przekłada się na przyrosty masowe.
      Oczywiście żadna reklama towaru nie zastąpi wypróbowania go w praktyce, dlatego zapraszamy Państwa do odbioru 1 czy 2 pojemników na próbę aby sami Państwo ocenili jakość tej paszy.
      Pojemniki 1000l nowe, okratowane na t''
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj