Famer21

Kosz zasypowy do dmuchawy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Famer21    6

Muszę zmienić temat i post, trochę poczytałem i sie trochę dowiedziałem.

Chciałbym kosz zasypowy do zboża pod dmuchawę.. W jaki sposób to zrobić żeby zadziałało? Zrobić kosz o pojemności do 9 ton żeby wykiprować cała przyczępe do niego jak szeroki musiałbym zrobić? Spód chciałbym zrobić tak samo jak w dmuchawie, czyli mały otwór z blachą do ustawienia ilości zboża, które bedzie leciało prosto do rur z powietrzem z dmuchawy. Całość przenośna żeby była.

Ma ktoś coś takiego u siebie zrobione, bądź kupione?

 

Coś takiego tyle, że ten kosz jest za wysoki, potrzebuje połowe niższy żeby przyczepa sie zmieściła pod nim i można otworzyć cała boczna burtę żeby zsypać zboże... Ale tak właśnie coś podobnego, z tego leja u spodu, prosto do rury z dmuchawy.. Tylko czy to zda egzamin w praktyce?

http://tablica.pl/of...in-ID42ya7.html

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Raz zrobić, a potem mieć spokój...Ileż kombinowanie, dzień poświecić raz, a potem tylko ustawić w zależności od rozwiązania i gotowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

tez własnie myslę o czymś takim tylko mam hlki i one sa długie a kosz też musi być dłuższy od przyczepy przynajmniej o 1m, ciekawe jaki jest koszt wykonania takiego kosza, ja myslałem żeby na dnie kosza zainstalować zmijkę czesciowo osłonietą która by zbierała żborze z całej długosci i podawała na dmuchawę ale też nie weim czy to zda egzamin


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Już mamy plan konspekt :) Trochę pójdzie na blachy, ale przez żniwa nikt nie musi stać, bawić sie łopatą. Przyjąde z pola, wykipruje przyczepe i jazda na pole. Otwór zrobie taki sam jak w dmuchawie i niech leci. I tak i tak 9 ton to ok godz składania... Wiem, że mała ilość 40 ton, ale jak pomyśle o tym staniu na przyczepie pod koniec i zgarniania tego zboża tej długiej przyczepy to aż ciarki przechodza..

Mamy 6 tonówke z jednym tłokiem to podnosimy tył, wtedy ok szerokość 2,5 metra, nie jest źle, ale jak na boku się to robi to przyczepał długo ponad..6metrów, a otwór po środku..

Co do pokającego ślimka.. za dużo zabawy z tym, przedłuże samą rurę z dmuchawy, ściągnę obecny kosz, wytnie sie nową dziurę na nią kosz. Tylko nie wiem jeszcze jak szeroki zrobić, bo wysoki nie bardzo, bo burty nie otworze..

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaminski    0

Witam mógłbyś jakieś zdjęcia i info jak to zrobiłeś to tez mam coś takiego na myśli :)


weyn15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ale kosz zasypowy na długośc burty bez ślimaka zgarniającego? Nie wierze, że zboże zleci swobodnie pod tak małym kątem. ja też myślałem o zrobieniu kosza przy którym można by otworzyć burtę ale kosz musiał by miec min 5m i żmijkę zrobioną tak jak w zbiorniku w bizonie innej opcji nie widzę, tylko to musiała by byc naprawdę solidna duża konstrukcja która musiała by przyjąć kilka ton zboża na raz po otwarciu burty. Są takie fabryczne do kupienia. Ja na razie w burcie zrobiłem 2 otwory i dodatkowo zakładam zsypy, które sa pod kątem i dodatkowo kierują zboże do dmuchawy więc jest dużo mniej ręcznego zgarniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

To, co widac na zdjęciu to kosz do kiprowania tyłem. Bokiem nie zda egzaminu. U teścia co roku robimy kosz z desek do kiprowania bokiem, a stamtąd idzie żmijka. Zboże nagarniamy łopatami. Rozładunek z przyczepy trwa 15 minut i odjazd w pole (nie da się zsypać przyczepy od razu, bo deski mogłyby nie wytrzymać uderzenia 6 ton zboża)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Muszę zmienić temat i post, trochę poczytałem i sie trochę dowiedziałem.

Chciałbym kosz zasypowy do zboża pod dmuchawę.. W jaki sposób to zrobić żeby zadziałało? Zrobić kosz o pojemności do 9 ton żeby wykiprować cała przyczępe do niego jak szeroki musiałbym zrobić? Spód chciałbym zrobić tak samo jak w dmuchawie, czyli mały otwór z blachą do ustawienia ilości zboża, które bedzie leciało prosto do rur z powietrzem z dmuchawy. Całość przenośna żeby była.

Ma ktoś coś takiego u siebie zrobione, bądź kupione?

 

Coś takiego tyle, że ten kosz jest za wysoki, potrzebuje połowe niższy żeby przyczepa sie zmieściła pod nim i można otworzyć cała boczna burtę żeby zsypać zboże... Ale tak właśnie coś podobnego, z tego leja u spodu, prosto do rury z dmuchawy.. Tylko czy to zda egzamin w praktyce?

http://tablica.pl/of...in-ID42ya7.html

 

Kolego Farmer czy zboże z tej przyczepy sypiesz do Bina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

powstały jakies kosze, zdjecia mile widziane


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A jaką masz wydajność dmuchawy? Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby postawić pionowy podajnik może być używany? Ja np. sypałem do silosa takim i super sprawa. Można by go w szczycie budynku ustawić i nawet w dachu otwór zrobić i zasypać cały magazyn. Wydajność takiego to około 15t\h i ja np. zwalałem z przyczep 10t i szybko idzie. Zależy jak daleko masz pola ale jak wozisz na dwa ciągniki to na luzie zdążysz bez kurzu i huku z dmuchawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No to moja dmuchawa ma ok 10 ton na godz i nie chodzi tyle o nie wyrabianie się z składaniem tego zboża do kosza w dmuchawie, ale z zgarnianiem go z przyczepy z boków. pierwsze 40min zboże leci samo, a potem 20 min się człowiek narobi z tymi bokami..

Nie no pól daleko nie mam, przeważanie 2 zestawy po 10 ton zawoże na pola, a wujek kosi, a ja składam zboże. nim on skosi zboże i zapełni te 4 przyczepy to cały dzień :) kosimy bizonem ZO-56, więc :)

Nie mogę zasypać całej hali na piętrze, bo mam otwory w danych miejscach na spuszczanie tego zboża potem na przyczepę na sprzedaż, a na wydajność dmuchawy nie narzekam, tylko te rogi go zgarnywania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja mam przyczepy Wieltona i rozładunek np. do tyłu także na bokach z tyłu zostawało tyle co miotłą przejechać i po sprawie. Jak lubisz pobawić się w mechanika to możesz zrobić np. żmijkę w przyczepie. Mój znajomy tak zrobił i ma filmik na you tube pt. Rozładunek zboża HL FT 690. Co ty na to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ja nie mam tyle do rozładunku :) Większość sprzedajemy od razu po skoszeniu na tir na polu, a do domu to tylko resztki na życie na cały rok xD 20-30 ton żeby w razie co sprzedać i kasa była na już. Temat z ciekawości zrobiłem, bo może przydać się również innym..

U mnie za mało miejsca i nie mam żadnego ślimaka, żmijki tylko opcja z dmuchawa i ją jakoś przerobić (robić ten kosz) żeby przyczepa 10 ton weszła na raz i w godz spokojnie da rade wydmuchać ją na górę, a w tym czasie ja obracam z kolejna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez Kondzio342
      Witam Jestem zainteresowany zakupem Bina na zboże chodzi o ladownosc okolo 20-30 ton. Jakiego wybrac producenta zalety i wady. Jaka firme montujaca wojewodztwo łódzkie. Moze ma ktos jakieś namiary. Prosze o propozycje i opinie.
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj