tyj123

Czy MTZ będzie dobra jako ciągnik pomocny

Polecane posty

rzeznik13    287

mój znajomy ma mtz 82 z 95 roku i nie narzeka ma go do tura

super sprawa bo 4x4 ale z baku ciągnie ze szok

strasznie dużo biegów w nim jest do tura by się nadawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

mam tura w mtz super sprawa jak podniose trzy big begi to mi się tylne koła podnoszą a w napędzie wymieniałem tyko oringi bo ciekł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

rzeźnik z tym spalaniem to napewno nie jest tak jak piszesz bo mtz mało pala wiem bo mam i wturze chodzi codziennie przy ladownaiu paszowozu i srednuio wychodzi ok 5 litrow (w turze)wiec to nie jest duze spalanie, praktycznie jak perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ale w polu przy cięższych robotach MF był oszczedniejszy a 912 czy chodziła letko czy ciężko to nie było specjalnie różnicy rz jak teściu pożyczył na dwa dni MF to się bordo zdziwił bo wyszło mu chyba nicałe 4l a on ma 385 MF 5szt ciężkich bron w bronowaniu wyszło niecałe 7l to był model 595 i 74km ale prawda jest taka DO KAŻDEGO TRZEBA WLAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

rzeźnik z tym spalaniem to napewno nie jest tak jak piszesz bo mtz mało pala wiem bo mam i wturze chodzi codziennie przy ladownaiu paszowozu i srednuio wychodzi ok 5 litrow (w turze)wiec to nie jest duze spalanie, praktycznie jak perkins.

 

 

on jest do tura w turze pali dużo w porównaniu do innych cikągników

a przy orce to szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

smutny jesteś

 

żal mi cb puknij się człowieku piszesz głupoty o mtz zetory też się psują a silnik to nawet niema co z mtz startować z wytzymałością

Edytowano przez komar4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

@ rzeźnik chyba nigdy nie widziałeś jak belarus pracuje ;) oszczędnijeszych maszyn nie ma czy to orka lub agregat nie musi miec wysiokich obrotów jak zetor czy ursus niestety ale lepszych silnikow niz belarus to nie ma :) wiem co wuja swoim wyrabia wiec jak macie pisac głupoty to lepiej wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gores    0

Popieram wypowiedz zenona385 chociaż te nowsze belarusy troszkę więcej pala od starych mzt-ów słyszałem już od nie jednego ale nie przesadzajmy to nie są smoki są oszczędne w paliwie w porównaniu do innych ciagników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

ja mtz/a uzywanego do tura bym nie brał bo ma stozkowy naped i trzeba czesto remontowac przod i nie ktore mtz/y pekaja w poł wink.gif jak chcesz do tura to wez nowego mtz/a z mostem krzyzakowym tongue.gif

jasne mtz pęka hahahahha u nas gościu to farmtrac mu pękł na skrzyni i miał tura wiem że mtz jest wytrzymalszy przy turze ma 2 ramy obok silniku grube jest mocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Niema to jak dziecko się dorwie do komputera...

Brawo odkopałeś post z 2008r !!! Należy Ci się nagroda...

 

Co do MTZta to nie zmyślam tego, kolega 3 razy miał już pękniętego od tura. A czy MTZ jest wytrzymalszy przy turze od Farmtrac'a ? Z tym to bym bardzo mocno się spierał. Wystarczy spojrzeć na dziadowski przedni most jaki ma MTZ - on się potrafi rozkraczyć bez tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    223

U nas wozili piach i jak się wbił MTZ w ten piach to już nie wyjechał bo mu przodek stanął :D

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

Niema to jak dziecko się dorwie do komputera...

Brawo odkopałeś post z 2008r !!! Należy Ci się nagroda...

 

Co do MTZta to nie zmyślam tego, kolega 3 razy miał już pękniętego od tura. A czy MTZ jest wytrzymalszy przy turze od Farmtrac'a ? Z tym to bym bardzo mocno się spierał. Wystarczy spojrzeć na dziadowski przedni most jaki ma MTZ - on się potrafi rozkraczyć bez tura.

Jak nowy Farmtrac to nowy MTZ na krzyżaku i Farmtrac wymięka z wytrzymałością przednich napędów i tak MTZ silniejszy i tak rozkraczyć to każdy most się może, tylko że bedzie ten Farmtrac robił tyle co MTZ, ale ruscy się poprawili bo juz w nowych mają mosty

krzyżakowe masywne a co do Farmtraca to na uciąg niema szans z MTZ, jak widzisz u nas takiemu to na skrzyni pękł Farmtrac a po drugie zależy od kierowcy jak się dorwie to każdego złamnie na pół ja mam MTZ i tura i tam nic się nie dzieje z nim, niech ten Farmtrac porobi tyle co MTZ to zobaczymy.

 

Jak chcesz coś napisać, to rób to dobrze, zobacz wygląda poprawka po Tobie !!!! + 1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Dobra nie płacz,zakochany użytkownik cudownego mtzta...

Naucz się pisać zanim cokolwiek napiszesz na forum publicznym.

 

A tu proszę, wspaniały niezniszczalny MTZ http://www.agrofoto....tal__21__st__10

Polecam poczytać komentarze pod innymi fotkami tego użytkownika.

http://www.agrofoto....37-belarus-892/

http://www.agrofoto....11-belarus-892/

I jego galeria

http://www.agrofoto....=user&user=2913

 

P.S http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/96462-farmtrac-80-4wd/ - Poczytaj komentarze - może coś zrozumiesz.

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie żebym bronił ale to trochę za mało żeby przesądzało o całości. Takie przypadki chodzą po ciągnikach każdej marki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tak wiem, ale sam przyznasz, że przedni most stożkowy nie należy do najlepszych.

A ten krzyżakowy niby lepszy, ale są przypadki takie jak na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oczywiście racja. Patent skomplikowany i do tego ruski. Ale widziałem mosty dana rozsypane, carraro z urwanymi przegubami i kompletnie zajechanymi sworzniami zwrotnicy. Nie jest tragicznie ale brama ruska na stożkach ma trochę więcej wad od zwykłej osi napędzanej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ma też zalety, mimo jej kilkudziesięcioletniej konstrukcji.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Szukają naiwnych i szukaj wiatru w polu. Tylko atrakcyjna cena skusi ...

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

@Ursusc385: każdy ciągnik z turem może się złamać jak nie sprawdza się czy śruby są dokręcone pomiędzy silnikiem a obudową sprzęgła; muszę przyznać, że przed sezonem zawsze sprawdzany połączenia śrub na ramie, pomiędzy silnikiem a skrzynią, bo czasami się obluzowują. Pozdrawiam.

Edytowano przez Luc826421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Wiadomo, że JD jest wytrzymały, ale wszystko zależy od chęci operatora :D Czasami może nastąpić zmęczenie materiału od eksploatacji maszyny, bądź tur jest źle dobrany do traktora. Znam przypadek, że cała wieś huczała, że w pewnej firmie świadczącej usługi rolnicze przełamał się Pronar, wszystko byłoby prawdą, gdyby nie mały szczegół: ciągnik się nie przełamał tylko obluzowały się śruby, plotka poszła w obieg i taki był finał, że każdy mówi o fakcie, do którego nigdy nie doszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

Dobra nie płacz,zakochany użytkownik cudownego mtzta...

Naucz się pisać zanim cokolwiek napiszesz na forum publicznym.

 

A tu proszę, wspaniały niezniszczalny MTZ http://www.agrofoto....tal__21__st__10

Polecam poczytać komentarze pod innymi fotkami tego użytkownika.

http://www.agrofoto....37-belarus-892/

http://www.agrofoto....11-belarus-892/

I jego galeria

http://www.agrofoto....=user&user=2913

 

P.S http://www.agrofoto....armtrac-80-4wd/ - Poczytaj komentarze - może coś zrozumiesz.

kolego sam jesteś zakochany farmtrac i tak jest słabszy czytałem komentarze na temat tych ciągników to nie polecają to ze mtz pękł na pół ośce to to nic u nas to szkoda że ja nie zrobiłem zdjęć jak farmtrac pękł na skrzyni http://www.agrofoto....85-czy-mtz-952/ poczytaj to zrozumiesz kolego każdy ciągnik złamie i jd

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/51680-farmtrac-7100-dt-czy-belarus-1025/page__st__20 tutaj se poczytaj

Edytowano przez komar4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ursusc385-Każdy kto tu jest na forum nie zwraca uwagi na twoje posty o farmtracu ma je za przeproszeniem w głębokim poważaniu.Tak samo jak komar przegina na strone mtz-a tak samo i ty przeginasz na stronę farmtraca a nawet dwa razy bardziej...

Podajesz za przykład jakichś kilka zdjęć? Smieszny jesteś jeśli oceniasz ciągnik po jednym egzemplarzu .Tak samo jak kiedyś był temat w dziale farmtraca o awariach od nowości w farmtracu albo to zdjęcie http://www.agrofoto....farmtrac-675dt/ czy to dobre uzasadnienie awaryjności farmtraca?-Nie!

bo to jednostkowe przypadki,które zdarzają się w każdym ciągniku czy to JD czy też MTZ-cie .Ty piszesz coś o awaryjności MTZ-a popierając swą tezę zdjęciami jednego użytkownika który bóg jeden wie co robi tym ciągnikiem może to wina ciągnika że się psuje a może użytkownika ,pomijam to że najwięcej udzielasz się tam gdzie masz najmniej do powiedzenia i zachwalasz tego farmtraca choć masz w nim ile ...?200h ? 300h ? A w MTZ-cie pewnie nawet nie siedziałeś ...Pozdr

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komar4    2

masz racje jest i mojej winy ja tam nie mowie że ft jest dziadostwo

 

Nie cytuj poprzedniego posta !!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj