Skocz do zawartości
kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

piotr30piotr    64

co wy równacie miłość rodzicielską do miłości w związku? Dzieci kochasz bezwarunkowo , chyba że jesteś pieprzonym egoistą i myślisz tylko o sobie . Natomiast żonę , męża czy partnerkę kochasz za coś i w każdej chwili możesz jej podziękować  np jak Cie zdradzi .

Myślę że jak spytano by ludzi dla kogo są w stanie najwięcej poświęcić to na pierwszym miejscu były by dzieci

• Like 2

Sean    292

Zosia ja nie mówię że zażądałem i ogólnie popieram i mam identyczny punkt widzenia jak Twój, tylko że dzisiaj ludzie jacyś nieludzcy się zrobili.    

Sadek    449

Nie wyobrażam sobie abym dał żonie do podpisania intercyzę, to tak jak bym robił badanie czy dzieci są moje!

Nie tylko kasa w życiu się liczy!

piotr30piotr    64

znam gościa co musiał oddać byłej żonie którą wziął z biednego domu 200 ha , teraz już nie jest biedna i zgrywa wielką panią , w sumie to wykończyło ich związek on był cały czas taki sam a jej kasa uderzyła do pustego łba

piotr30piotr    64

większość sobie nie wyobraża że żona ich zdradza . powiedzmy masz 200 ha , żona wykańcza cię psychicznie i musisz oddać jej 100 ha ale co tam nie kasa najważniejsza niech sobie bidna kobita ma te kilka baniek na drobne wydatki , najlepiej niech sobie kupi wille ferrari i wozi się z nowym gachem a ty sobie na to spokojnie patrz i powtarzaj w duchu pieniądze nie są najważniejsze .

Sean    292
Cytat

najlepiej niech sobie kupi wille ferrari i wozi się z nowym gachem a ty sobie na to spokojnie patrz i powtarzaj w duchu pieniądze nie są najważniejsze .

Czyli co proponujesz w zamian?    :D      wziąć siekierę i zarąbać cholerę?       :P

piotr30piotr    64
Napisano (edytowany)

znaleźć uczciwą kobietę

u mnie jak ktoś przejmie gospodarstwo to raczej córka a nie syn i jeśli doszło by do przepisania to zostanie zapisane tylko i wyłącznie na córkę .

Rodzice przepisali swoje gospodarstwo na mnie a było to 8 lat po ślubie i żona nie miała pretensji.

Sporo pola kupiliśmy razem zaraz po ślubie i to jest wspólna część , teściowie nie mieli gospodarstwa i z ich strony nie otrzymaliśmy żadnej pomocy.

Edytowano przez piotr30piotr
  • Like 1

Sean    292

A córka po cichu dopisze męża i tak nic nie zrobisz.   :P

extrabyk    842

Myślę,że w dzisiejszych czasach widząc co się dzieje wokół nas to coraz trudniej o zaufanie do czegokolwiek i kogokolwiek ale pomijając już nawet to zaufanie lub jego brak to taka intercyza może jednak zabezpieczyć w przyszłości nie tylko interesy dwojga ludzi chcących iść razem przez życie ale również później ich dzieci oraz resztę rodziny. Życie przynosi różne sytuacje i choć każdy chce jak najlepiej to wychodzi różnie a taka intercyza oraz tak zwany rozdział majątku już nie jedno gospodarstwo i nie jedną rodzinę uratowało przed totalną klapą i dziadostwem. Tak więc wszystko zależy od tego jak się na to patrzy czyli czy ma to być "zaświadczenie o braku zaufania" czy wzajemne zabezpieczenie...jeśli jest to to pierwsze no to trochę porażka związku na samym jego początku a jeśli to drugie to oznaka wspólnego myślenia o wspólnej bezpiecznej przyszłości.

Sean    292

Tylko weź wytłumacz przyszłej małżonce że intercyza to nie brak zaufania do niej tylko bezpieczna przyszłość   :P  życzę powodzenia w tym uświadamianiu.       9_9

Sadek    449

Ciekawe czy byście tak pisali jakby żona od was zachciała intercyzy.

Sean    292

No właśnie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jak ktoś się boi że małżonka zabierze mu hektary, no to niestety ale wtedy najlepsza baba to własna graba. 

• Haha 1

zetorki12    2016

A po co żonom intercyza ? Toć powszechnie wiadomo że żaden mąż by żony nie okłamał i w skarpetkach nie puścił :9_innocent: .

• Haha 1

Sean    292
Napisano (edytowany)

Zgadza się, to tylko kobiety to ziółka z pod ciemnej gwiazdy, wyru**ały by bez mydła faceta..     :P   A zaczęło się już w Raju, Ewa puściła Adama bosego i gołego, żeby choć w skarpetkach.        xD  Że sama wyszła bez majtek to i teraz  historia  lubi się powtarzać, teraz też chodzą jakby prawie bez majtek, co najwyżej ze sznurkiem w d*pie.

Edytowano przez Sean
  • Haha 4

extrabyk    842

Nie jeden już się na tym "sznurowadle" powiesił i nie jeden jeszcze się powiesi xD

• Like 1

Sean    292
Cytat

Nie jeden już się na tym "sznurowadle" powiesił i nie jeden jeszcze się powiesi xD

Sznurek to zawsze sznurek, zaciśnie się na gardle żeby nie wiem co.   :D A ten w dodatku jeszcze nasmarowany.    :P

• Haha 1

Marecki2922    14

W sumie to taka wzmianka o intercyzie dla przyszłego męża czy żony może pokazać jak naprawdę myśli , np. argumentując że to jest zabezpieczenie aby cały majątek nie przepadł a druga strona będzie się upierać że nie chce podpisać to trzeba się zastanowić dlaczego ?

Ale życie nie jest takie proste , mam kolegę który ma właściwie już miał żonę , ale najpierw mieli dwójkę dzieci później ślub cywilny ,niestety nie mieszkali razem bo ona twierdziła że niema u niego warunków (prawda była taka że byli innego wyznania i jej rodzice nie godzili się na ten związek) chłopak pracował jak wół codziennie wstawał o 4 i szedł spać około 22 w kilka lat zarobił i wybudował dom który wykończył w wysokim poziomie a tu pani żona podała o rozwód i dostała no i podała o podział majątku i o zgrozo pewnie dostanie połowę domu 

I co jak zakładali tą rodzinę to myśleli o intercyzie ?

Meg5    354

Intercyza ,czy majątek osobisty jest dla ludzi rozumnych ,a nie takich co komentują to ...bo mi nie ufasz itp''.   Na co tu się obrażać ,że ktoś dba o swoją przyszłość i nie chce przetracić tego co przodkowie urobili w najgłupszy z możliwych sposobów ? 

zetorki12    2016

Może wystarczy dobrze zrozumieć definicję małżeństwa i rodziny . Przyszłości i tego co nam przyniesie i tak nikt z nas nie przewidzi i żadne intercyzy w tym nie pomogą . Gdzie zaufanie do drugiej osoby , gdzie miłość ? Wszystko chcecie regulować aktem notarialnym ?

• Like 3

ZosiaSamosia    143

Więc po co intercyza jak mamy majątek osobisty? Przeważnie jeśli ktoś mówi o intercyzie to właśnie próbuje dać do zrozumienia, że to jest moje i nie tykaj. Zapytałam męża czemu nie chciał intercyzy. Odpowiedź najlepsza z najlepszych: Bo ci ufam. Dziękuję tyle w temacie.

• Like 1

zetorki12    2016

Dobrze powiedział . Jak ktoś źle trafi to i tak mu ten majątek rozpierdzieli . Nie weźmie druga połowa to adwokaci i sądy pochłoną .

Sean    292

Święte słowa @zetorki i @Zosia, trzeba dobrze zrozumieć definicję małżeństwa, jeżeli taki związek, nawet formalny jest na zasadzie  - locha i knur, to wtedy trzeba wszystko regulować intercyzami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez uiop86
      Witam
      Proszę o pomoc chcę kupić ciągnik 100KM ma być to główny ciągnik w gospodarstwie współpracujący z ładowaczem. Ciągnik ma kosztować około 160 tys brutto. W tej cenie zaproponowano mi Valtre A92 oraz Same (Lamborghini) Explorer 100, który z nich wybrać a może coś innego w tej cenie myślę też o Farmtracu 7100 ale nie mogę dośtać żadnych informacji może ktoś z Was wie coś więcej o nim szczególnie chodzi mi o jego cene.
    • Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam , chlopaki mówić kto sie zgłosił do programu ...
    • Przez asior14
      Witam setdecznie przed dziś wieczorem oglądałem program w tv i tam była debata o polskim rolnictwie. Ale nie tylko ta debata ale wypowiedzi ludzi z miasta o protestujacych rolnikach obudziły moje negatywne postrzeganie tego wszystkie. Czy wam też się wydaje że nas rolników ludzie z miasta uważaja za ludzi nie dokształconych i z innej grupy społecznej ? Ich zdaniem mamy tak dobrze na wsi. Unia daje nam doplaty i wogóle. Ale prawda jest taka ze nas czysty dochód jest o połowe niższy niż najniższa krajowa pęsja. Wyraźcie swoją opinie na temat jak nas rolników postrzegają inni.