Skocz do zawartości
kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

jaco25    280

Nie ma problemu ktoś pewnie by się znalazł :P  Jakieś wymagania??? :D

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Ansja    710

Oczywiscie taki co lubilby w pilke nozna pokopac troche i wieksze poczucie humoru niz ja mam  :)

bratrolnika    3488

Koleżanko, szukasz chłopa na sile? To idź do tematu agrorandka a nie syf w innych tematach robisz, wszędzie cie pełno, i nigdzie nie na temat

Ansja    710

Koledzy sąsiedzi jak mi zaczniecie szukać tego kawalera to i ja w końcu w programie jeszcze wyląduje ha ha .
Pajej razem wystapimy bedzie odlotowo.
Dopiero wtedy oglądalność wzrośnie xD.

Edytowano przez AnnaHejniak

jaco25    280

Monika bardzo fajna, pasuję do niej gość, który jest wdowcem. Łukasz też miał fajne kandydatki i z pozytywów tego odcinka było by na tyle. Zbigniew przesłodzony a ten Szymon chyba trochę przesadza z tą Jego ortodoksyjnością....

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

RafaKdziela    216

Jaco to tyt przesadzasz !!! .Szacunek należy się Szymonowi i to wielki .Teraz mało kto nie boi się mówić i pokazać czynami ,że jest prawdziwym katolikiem  .Dla większości wiara kończy się na odbębnieniu mszy niedzielnej .Kibicuję Szymonowi :-).

I love salsa

jaco25    280

Oj Rafałku mam styczność na co dzień z takimi to wiesz pierwsi w Kościele a jakby przyszło co do czego to utopili by Cie w przysłowiowej łyżce wody, chociaż wcale nie twierdzę, że Szymon taki jest jednak jak dla mnie zbyt wiele tych wstawek ale to tylko moje zdanie...

RafaKdziela    216

Jacek ja tylko piszę o Szymonie i twierdzę ,że gość jest uczciwy i trzyma się wiary i ma odwagę pokazać ,że jest wierzący  .Fakt znam też ludzi takich o których wspominasz .Artur bez jaj ,to co piszesz jest beznadziejne .Zazdrościsz Szymonowi ,czy jak ?.

I love salsa

artur125    781

choroby się nie zazdrości. Też jestem wierzący, ale toleruje ludzi z innymi poglądami. I czasami zastanawiam się kto ma racje.

Zobaczysz jaka z tym Szymonem bedzie szopka

marti1980    31

On wygląda z tą brodą jak amisz.Jestem katolikiem ale ktoś taki jak on jest dla mnie wzorem jakim człowiekiem bym się stać Niechciał.Jest umnie w okolicy rodzina w której jest dwóch braci z podobnym podejściem i co ciekawe też starzy kawalerowie.Nikt im nie pasował bo jak dziewczyna nie miała odcisków na kolanach od klęcznika to była źle wychowana.I tak upłynęło 40lat.Ale ksiądz co niedziela na obiedzie a mamusia pierwszy plotuch w gminie

Pajej    66

jaki Szmon jest taki jest ale dziewczyny fajne przyjechały do niego

Rolnik z powołania :-)

RafaKdziela    216

Artur kolego ..zobaczymy ,jak się sytuacja ułoży z Szymonem .A ,co do wiary to się ją nosi w sercu .I nie każdy musi ,czy ma taką potrzebę jej okazywania innym ,ale są też ludzie ,którzy bardziej ją okazują na zewnątrz .Sam znam sporą grupę dziewczyn i chłopaków ,którzy tak robią .

I love salsa

grego    313

Ja co prawda nigdy nie oglądałem nawet jednego odcinka, ale dzisiaj przeczytałem recenzje.. Rzecz jasna mnie zaciekawiła ta rolniczka, a właściwie to jej wybrankowie. Jak można na randce nawijać o uprawie, sianokiszonce itp., rozmów o pracy (jakiejkolwiek) należy unikać, równie dobrze można o pogodzie rozmawiać, a najgorsze co można zrobić to zachwycać się urodą kobiety, a szczególnie takiej jak ona czyli niezależnej, pewnej siebie i ładnej. Przecież ona to wszystko wie i z pewnością wielokrotnie to juz słyszała od mężczyzn, nuda, nuda, nuda. Z taką kobietą trzeba postępować dokładnie odwrotnie niż wszyscy, onieśmielać ją, wręcz zbywać, urzec czymś, ale nie usiąść i z jęzorem na wierzchu zachwycać sie jej urodą... Tu ma szanse jedynie ktoś, kto nie będzie się zachowywał jak misiaczek.

Edytowano przez grego

STANK    11

no właśnie grego czym można urzec taka dziewczynę jak Monika pewnie nie kastracją ogiera ,  pewnie trzeba było by ją czymś zaciekawić  jej pasją są zwierzęta więc coś w tym kierunku , ale to nie ma znaczenia bo to ona wybiera i wybierze według swojego gustu a pewnie kogoś sobie upatrzyła , a z pierwszym chłopakiem gadała o uprawach dlatego że taki temat się nawinął bo on jako jedyny jest z gospodarstwa  więc sobie pogadali zresztą on trochę onieśmielony był jednak kamery itd nie każdy czuje się pewnie   z innym gadała o kogucie , a z następnym o pszczołach , to co w listach jej napisali to o tym temat zaczynała

Magronowa    0

no właśnie grego czym można urzec taka dziewczynę jak Monika pewnie nie kastracją ogiera ,  pewnie trzeba było by ją czymś zaciekawić  jej pasją są zwierzęta więc coś w tym kierunku , ale to nie ma znaczenia bo to ona wybiera i wybierze według swojego gustu a pewnie kogoś sobie upatrzyła , a z pierwszym chłopakiem gadała o uprawach dlatego że taki temat się nawinął bo on jako jedyny jest z gospodarstwa  więc sobie pogadali zresztą on trochę onieśmielony był jednak kamery itd nie każdy czuje się pewnie   z innym gadała o kogucie , a z następnym o pszczołach , to co w listach jej napisali to o tym temat zaczynała

Dokładnie :) Gdyby mi na pierwszej randce koleś opowiadał o kastracji ogiera to, no cóż... raczej więcej byśmy się nie spotkali. W ogóle strasznie nieśmiali byli ci kandydaci Moniki. Nie mniej jednak bardzo jestem ciekawa kolejnego odcinka i tego, kogo wybiorą rolnicy.

grego    313

o właśnie grego czym można urzec taka dziewczynę

Przede wszystkim pewnością siebie, dystansem do siebie, poczuciem humoru, dojrzałością.  Czy był tam ktoś taki?

Kobiecie trzeba grać na emocjach, onieśmielać ją, nie pokazywać, że nam zależy, nie imponować i miec poczucie humoru. Ogólnie to więcej wiem czego nie robić niż robić hehe. Fajny temat miał moim zdaniem koleś o swojej łysinie, nieszablonowy, odważny, można pożartować i porozmawiać na luzie na początku, a to ważne.

W ogóle dla mnie takie siedzienie naprzeciwko siebie i wymyślanie na siłę tematów jest ciężkie i stresujące dla obu stron. Już wolał bym sie umówić na spacer czy np. na wspólne zakupy w jakieś galerii, dziewczyny chyba lubią modę, doradzać, przymierzać?. To by mogła być całkiem fajna zabawa na luzie i przy okazji można by niejako porozmawiać, a kupować przecież nic nie trzeba. No, ale wiadomo, że tu jest to nie realne i raczej tyczy się to młodszych dziewczyn.

Edytowano przez grego

wojtal24    261

najlepszy był ten starszy siwy Pan ten myśliwy u niego większość rozmów sprowadzala się do jednego

ZETOR TEAM

marti1980    31

Ten zapomniałem imienia(co miał taki roz.....b na podwórku)wyskoczył z tym serem jak poj...y.Szkoda że nie zapytał jej o luz zaworowy w SW400.Mine miała niezapomnianą.

jaco25    280

Ja co prawda nigdy nie oglądałem nawet jednego odcinka, ale dzisiaj przeczytałem recenzje.. Rzecz jasna mnie zaciekawiła ta rolniczka, a właściwie to jej wybrankowie. Jak można na randce nawijać o uprawie, sianokiszonce itp., rozmów o pracy (jakiejkolwiek) należy unikać, równie dobrze można o pogodzie rozmawiać, a najgorsze co można zrobić to zachwycać się urodą kobiety, a szczególnie takiej jak ona czyli niezależnej, pewnej siebie i ładnej. Przecież ona to wszystko wie i z pewnością wielokrotnie to juz słyszała od mężczyzn, nuda, nuda, nuda. Z taką kobietą trzeba postępować dokładnie odwrotnie niż wszyscy, onieśmielać ją, wręcz zbywać, urzec czymś, ale nie usiąść i z jęzorem na wierzchu zachwycać sie jej urodą... Tu ma szanse jedynie ktoś, kto nie będzie się zachowywał jak misiaczek.

Mnie też to przeszło przez myśl że na randce to trzeba kobietę czymś zainspirować, zaciekawić a nie o sianokiszonkach, rzepakach itp. o tym to można z kolegą przy browarze pogadać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez maciekzowal
      Witajcie z racji tego iż nikt nie rozpoczął jeszcze tematu związanego z egzaminem R.16 w sesji letniej chciałbym go rozpocząć abyśmy mogli sobie nawzajem pomagać piszcie kiedy macie, lub jak macie jakiejś info. Ja mam egzamin 15 czerwca o 12:00. Ogólnie też trzymajcie znalazłem arkusze z praktyki z poprzednich lat na pewno wam się przyda http://bankarkuszy.pl/symbolkwalifikacji.php?sk=r16
    • Przez SuperMrkamilo
      Witam wszystkich
      Mam 20 lat skończyłem technikum rolniczy i pracuje w RSP. W tym roku planuje założyć gospodarstwo rolne na siebie ale niezbyt wiem jakie dokumenty są mi potrzebne i gdzie sie muszę udać by założyć to gospodarstwo.
      Od małego jestem związany z rolnictwem i wiem jaki to jest ciężki chleb. Sam od 4 lat( wcześniej dziadek) uprawiam 2 ha pola są to działki od rodziny ,które chcę wydzierżawić. Pole cały czas jest uprawiane, posiadam 80 królików i 200 kur niosek, cały czas powiększam bo ma zbyt na jajka i króliki. Proszę was o poradę jakie dokumenty są mi potrzebne by zalożyć to gospodarstwo i jak to jest z tym ubezpieczeniem w KRUS bo na razie jestem ubezpieczony w ZUS. Wytłumaczcie mi co i jak mam robić. Z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez mateusz1999
      Witam wszystkich mam 18 lat i stoję przed dylematem. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo o powierzchni 60 ha i 30 krów mlecznych jako że ja kończę niedługo szkołę chciałem przejąć gospodarstwo bo kochać być rolnikiem na razie pomagałem tylko rodzicom a teraz sam bym mógł je prowadzić marzyłem o tym od dziecka. Jednak jest jedno ale a są nimi pieniądze. Mimo że uprawiamy opłacalne uprawy takie jak zboże z którego średnia wydajność z lat to 7-8 t, rzepak 3-3,5 t średnio i burak cukrowy 55-60 t ha wydajność krów nie jest też na złym poziomie bo około 6 tyś l na krowę. Oszczędzamy w granicach rozsądku na nawozach paliwach paszach itd. to czysty zysk nie jest za duży w sumie to wystarczy tylko na naprawy maszyn modernizacje to opłaty jedzenie i takie podstawowe sprawy dodam że jestem ryczałtowcem. Moi rodzice mówią żebym rolnictwo zostawił sobie jako hobby ale ja to kocham. Pytanie do was czy macie też tak że jak weźmiecie wszystko obliczycie to wychodzi że pracowaliście za darmo ?? 
    • Przez JanKropka
      Witam,

maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..

z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

- Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

- Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

a działalność ta to TYLKO:

Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

- i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.