kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafaKdziela    443

Na południu polski :D

 

 

A na północy niby gorsi są rolnicy .Zobacz Zbyszek jak się fajnie zaprezentował ten sławny ,ja mieszkam od niego ok 80 km czyli też północ :D .Tak więc nie brakuje pracowitych chłopaków .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Jak ktoś chce pracować, to będzie pracował. Mówienie że faceci to lenie i tylko piwko ...  ;[ 
Jakoś nie mam problemu, żeby pracować zawodowo (8h) a po pracy w "pole" i czasami się kończy robotę po 24.

Wszystko zależy od osoby bez podziału na płeć ...  :huh:


A z chęcią bym dokupił jeszcze kilka ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racja mrc1005: wszystko zależy od osoby bez podziału na płeć

kwestia tego czy się komuś chce, widzi perspektywy rozwoju i potrafi zakasać rękawy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

mrc1005 kończysz robote po północy i jeszcze byś pola dokupił? Nie masz problemu z pracoholizmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

artur125, przecież napisał "czasami"

wcześniejsze 10lat też tak jak mrc1005 pracowałem na etacie, później jeździłem na wieś robiło się do późna w polu i powrót do domu. Mieszkałem wtedy w mieście tzn jak nocleg można nazwać mieszkaniem :) teraz tylko meldunek mam w mieście :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

@artur125 napisałem czasami jak przychodzi nawał roboty, siewy, żniwa, sianokosy ... a np. spawanie staram się nie robić w nocy, bo już nie raz sobie błysnąłem przez przypadek i trochę bolało chcąc na siłę dokończyć robotę w nocy ... Pracoholikiem uważam że nie jestem bo mam hobby i jak się uda znaleźć wolną chwilę i odpowiednią pogodę to wyjeżdżam się odstresować, choć inni uważają inaczej a ja mówię że samo się nie zrobi a i za firmy np. budowlanka trzeba płacić i uszczupla budżet domowy ... 


 

Edytowano przez mrc1005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

mcr nikt tu nie mówi, że faceci to lenie i że żle jest piwko pić :) To była rozmowa odnośnie facetów z miasta i że mało który się decyduje na wieś przyjść dobrowolnie, skoro przyzwyczajony do miastowego trybu życia i skoro ma wybór. A jeśli wybierze tą wieś i będzie się starał podołać temu wszystkiemu , no to tylko takiego podziwiać :)

I Ty sam napisałeś, że pracujesz zawodowo i na ziemi i   " że z chęcią byś dokupił jeszcze pare ha " i to jest właśnie tooo ...nieważne czy dokupisz 0,5 ha czy 5 ha ważne , że z chęcią. I że z chęcią to i czasami do północy robisz jak trzeba...i weż sobie przypomnij jak to fajnie jak żniwa są i człowiek ukurzony i gorąco o tej północy czasami i jak fajnie wtedy piwko wypić po pracy a jeszcze we dwójke :) ....i co więcej trzeba ?? no może jeszcze po tym kurzu prysznic i dobrego schabowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja tam mam paru kolegów z miasta którzy nie raz mi pomagali w pracy, fakt że następnego dnia spali do południa ale w trakcie pracy 12h w biegu nie wymiękali, reszta to tylko kwestia przyzwyczajenia, ktoś kto na codzień nie pracuje zbyt wiele po pierwszych dniach nie jest w stanie się przestawić ot tak, tak samo jak mi się zdarzyło parę razy wyjechać na 2-3 dni do miasta to godzina 3 rano już mnie nosiło i spać innym nie dawałem bo brakowało pracy a przyzwyczajony jestem że często śpię max 5h, a tam weź połóż się o 21-22 a wstań o 9 albo później, nie da się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Jeju,jacy jesteście optymiści.Za chwile uwierzę ze wszyscy rolnicy to pracusie a miastowi nyguski.Dziwne ze patrze przez okno i w małej wiosce już mam 5 nygusów.Obok siebie mam wioske,cała to powojenne przesiedlenie z okolic Opoczna.Buuuu,połowa chłopów to totalne nygusy,fakt ze niektórym to nie przeszkadza b. dobrze sobie radzic.Oczywiscie na przekor temu,ich kobiety(dla mnie)przesadnie pracowite.Hmmm,taka 40 jest,oj jest już umęczona przez zycie.Ale wszyscy zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wszędzie jest mnóstwo leniwców czy to wieś czy miasto, pracowitych też się spotyka wszędzie, w sąsiedniej wiosce mam takich którzy swojego gospodarstwa prawie nie mają, pozornie ludzie beznadziejni bo żaden do pracy nie idzie, a z drugiej strony jak zawołać że ktoś potrzebny do pomocy to stawi się godzinę przed czasem aby tylko zarobić. czasami nawet pozory mylą. jak wspomniałem mam kolegów w mieście którzy ciągle innym kolegom pomagają, to mają rodzinę na wsi i też jadą popracować. u mnie w wiosce też jest trochę obiboków mających po kilkanaście ha ziemi i nawet ponad 20 i  jakoś zrezygnowali z gospodarstwa, jeden chociaż poszedł do pracy ciągnąć 2 etaty a reszta coś uprawi albo tylko dopłaty weźmie i odda w dzierżawę no i życie leniwie się toczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

A co ma stary ciapek do tego, ze starego też idzie zrobić prawie nówkę, tylko trzeba chcieć przede wszystkim Ciebie i chęci pracować w Waszym gospodarstwie, jak trafisz na lenia śmierdzącego to możesz mieć i nowe JD to i tak tego nie doceni i zniszczy i Ciebie i Twoje ciągniki, łatwo przyszło, łatwo poszło.

Zapamiętaj jedno, jak Twój majątek będzie na pierwszym miejscu a Ty na drugim, to psami poszczuj takiego durnia zawczasu. 

 

 

W 100% się z tobą zgadzam, zawsze idzie zarobić jak się chce. niestety jest tak że bez urazy ale chłopom się niechce pracować. Przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia. 

Z moich obserwacij większość facetów zniewieściało i są takie wygodnickie ciapy, a jak jeszcze trafi na taką naiwną jak ja to uuuuuu ma pole do popisu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

daremw 5 godzin max ?? zawsze ? O nie nie to musisz się chyba trochę przestawić, bo kobieta nie będzie z Ciebie miała zawielkiego pożytku :P 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bhdemeter masz sporo racji o tym zniewieścieniu chłopów, też to obserwuję niestety:(

Oczywiście bez urazy dla męskich facetów:)

Nie daj się, masz już rozeznanie,  nie ciągnij związku, w którym facet wykorzystuje Twoją naiwność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Najlepiej usiąść przy kaloryferku z piwkiem i gazetką ,to jest to ,co chłopacy lubią najbardziej haha ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

daremw 5 godzin max ?? zawsze ? O nie nie to musisz się chyba trochę przestawić, bo kobieta nie będzie z Ciebie miała zawielkiego pożytku :P

nie no nie mówię że pracuję 19 godzin, są przerwy ale ogólnie wieczorkiem trochę przede telewizorkiem/koputerem, kolację sobie zrobić smaczną. także na kobietę też czas by się znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

otwieram dzisiaj TopAgrar, a tam Grzesiu w reklamie Syngenty na całą stronę "Ja już wybrałem"- chyba nie żonkę Grzesiu, chyba nie

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapo    7

W sylwestra 2 odcinki programu "Jaka to melodia?", o 17:25 i 23:25.

Zgadnijcie, kto m.in. ma wystąpić w tym późnowieczornym odcinku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj