kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

A tu koledze racje przyznam, ja pracuje zawodowo w biurze i dla mnie praca w gospodarstwie jest odstresowaniem tej biurowej, często wręcz relaksem. Siadasz na ciągnik z pługiem i rypiesz cały dzień, nic cię nie obchodzi, nie interesuje, nie stresuje. Śmieszy mnie takie podejścię co niektórych do pracy biurowej, tam mózg może czasem wyparować i to może dużo bardziej zmęczyć niż praca fizyczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

również potwierdzam, pracę mam można powiedzieć mieszaną, fizyczną, ale zdarzają się całe dni za biurkiem, i po takim całym dniu siedzenia człowiek bardziej jest zmęczony niż po całym dniu rozciągania przewodów el.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To prawda Grego. Sam pracuje na etacie, niby praca biurowa, ale też sporo się jeździ po terenie. Po powrocie do domu mózg mało nie wypadnie z głowy nieraz. Dlatego po powrocie coś trzeba podłubać w gospodarstwie, obrządek i najczęściej nocne uprawy ziemi bo w dzień nie ma szans się wyrobić, zwłaszcza teraz jak skraca się dzień na potęgę. Przy pracy fizycznej odpoczywam. Żona troszkę później wyjeżdża do pracy i później wraca. Każdy wypełnia swoje obowiązki, jak ona z czymś się nie wyrabia lub nie daje rady to jej pomagam i na odwrót. Pracy się nie boi B)


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaStar    1

Praca biurowa jest bardzo wyczerpująca. Osiem godzin siedzenia przed komputerem odbija się na zdrowiu psychicznym. Człowiek wraca z pracy zmęczony i zestresowany. Wieczorem najlepiej położyć się na kanapie i obejrzeć ulubiony serial lub program albo z koleżankami wyskoczyć do klubu. W weekend  wyjechać za miasto albo raz na jakiś czas pojechać do spa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Agastar coś o tym wiem jak żona wraca po 8 albo 9 godzinach pracy do tego dojazdy, ślęczenie nad projektami różnymi, przygotowania do targów cała logistyka naprawdę kosztuje to wiele zdrowia a potem coś w domu ogarnąć i u nas też problemu nie ma jak moja żona nie potrafi rozpoznać pszenicy od owsa :D

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jaco u mnie już nie ma takiego problemu. Owszem, na początku mimo, że jest ze wsi wiedziała jak wygląda jęczmień, pszenica no i kukurydza bo duża, reszty nie bardzo. Teściowie nigdy nie zajmowali się gospodarstwem na poważnie. Teraz to już wszystko wie, nawet jak jedziemy na oględziny upraw to niektóre chwasty rozróżnia :D Nauczyła się bo chciała, nie musiała przecież.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magronowa    0

Co do pracy biurowej zgadzam się w 100%. Dużo "przyjemniej" pracuje się fizycznie. Po fizycznej pracy tylko prysznic i człowiek czuje się jak nowo narodzony, a po powrocie z biura jest się tak zmęczonym, że już na nic nie ma się siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Co do pracy biurowej zgadzam się w 100%. Dużo "przyjemniej" pracuje się fizycznie. Po fizycznej pracy tylko prysznic i człowiek czuje się jak nowo narodzony, a po powrocie z biura jest się tak zmęczonym, że już na nic nie ma się siły.

Taaak naprawdę.To zapraszam na wypoczynek.Co za bzdury,może pokop cały dzień ziemniaki w kurzu albo potnij trochę kapusty w zimnie o gdy jesteś ulana od góry do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Bez urazy, ale dzień w dzień przez cały rok nie kopiesz tych ziemniaków. Choć fakt z tą przyjemnością trochę koleżanka pojechała hehe. Tu raczej chodziło o to, że praca umysłowa tez może zmęczyć, choć inaczej ;)

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byś się kuźwa zdziwił... Praca w biurze to nie praca - dobre. Zmęczenie umysłowe jest gorsze od tego fizycznego.

 

A rolnik którya masę papierkowej roboty przez unijne wymogi to pracuje w biurze czy gospodarstwie?

Co do pracy biurowej zgadzam się w 100%. Dużo "przyjemniej" pracuje się fizycznie. Po fizycznej pracy tylko prysznic i człowiek czuje się jak nowo narodzony, a po powrocie z biura jest się tak zmęczonym, że już na nic nie ma się siły.

 

Jeśli kogoś taka praca tak wyczerpuje to może się poprostu do niej nie nadaje B)

Praca biurowa jest bardzo wyczerpująca. Osiem godzin siedzenia przed komputerem odbija się na zdrowiu psychicznym. Człowiek wraca z pracy zmęczony i zestresowany. Wieczorem najlepiej położyć się na kanapie i obejrzeć ulubiony serial lub program albo z koleżankami wyskoczyć do klubu. W weekend  wyjechać za miasto albo raz na jakiś czas pojechać do spa.

 

A rolnik niby jaki wraca z pola a to pogoda nie taka a to maszyna się zepsuła a urzędnik wychodzi z pracy i m spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na prawdę fascynujące, ale co to k.... ma wspólnego z tematem? Halo!Moderator jesteś tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Prawda jest jedna  każdy chwali swoje gówno, i cobyśmy w życiu nie robili nasza praca zawsze będzie cięższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaStar    1

A rolnik którya masę papierkowej roboty przez unijne wymogi to pracuje w biurze czy gospodarstwie?

 

Jeśli kogoś taka praca tak wyczerpuje to może się poprostu do niej nie nadaje B)

 

A rolnik niby jaki wraca z pola a to pogoda nie taka a to maszyna się zepsuła a urzędnik wychodzi z pracy i m spokój

 

Staszek idealny dla Ciebie układ, to Ty pracujesz fizycznie na gospodarce a żona zajmuje się całą dokumentacją. Unia to biurokracja i nic na to nie poradzimy.

 

Należy widzieć różnicę między zmęczeniem psychicznym a fizyczny. Po pierwszym boli głowa a po drugim ręce i plecy. Jeśli kogoś praca wyczerpuje, to powinien poszukać takich rozwiązań aby sobie ułatwić wykonywanie pracy. Jak pracujesz umysłowo, to wypoczywaj przez aktywność fizyczną. Ci zaś co pracują fizycznie, niech szukają odpoczynku biernego, np czytanie książek, łowienie ryb itp.

 

Wiem, że życie rolnika nie jest łatwe, bo mam wujka rolnika. Nie raz narzeka na pogodę, że zboża kosić nie może, bo pada. A jak przestanie to jakaś maszyna się popsuje. Jak nie susza, to deszcz ciągle pada. Pytałam go nie raz, czemu nie sprzeda gospodarstwa i nie zajmie się czymś innym? Wujek zawsze odpowiada, że On to lubi i nie chce robić nic innego w życiu. Kuzyn tak samo uważa i wkrótce ma przejąć gospodarstwo.

 

Możecie mi podać link do archiwalnych odcinków "Rolnik szuka żony"?

Edytowano przez AgaStar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Schodzimy z tematu, tu trzeba się martwić tym że Marek już nie ma królika :D Ja bym się nie zdziwił jakby te panie wyjechały od niego po dwóch dniach, jak już zobaczą ten cały syf :P


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

u marka te panie dopiero się skapneły, w co się wpakowały . w następnym odcinku będą do domu przez pola uciekać aż klapki pogubią  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A pierwsza będzie biegła ta "szepetlawa" paniusia.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

gdzieś czytałem , ze ona  już 2 załatwiła i obawiam się ze tak szybko nie ucieknie. w końcu chyba chce tylko po te gąski rękę wyciągnąć . :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na fejsie naskrobali, że NIE POSIADAJĄ informacji, na temat jakoby Pani Beatka była karana, czy miała jakieś zarzuty..
No i wszystko jasne, odcinki jak wiadomo są już nagrane, będzie ciekawie, oglądalność wzrośnie, a może to autorzy mieli na myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To słowotwórstwo Patrycji jeśli dobrze zapamiętałem(no tej od swaworza) i mi się udzieliło na drugi dzień. Zamist powiedzieć szpadel czy sztychówka to palnąłem szpachówka. :)
Ta seria wydaje się ciekawsza i dziewczyny coraz ładniejsze się zgłaszają. Ktoś pisał, że I edycja była bardziej naturalna czy jakoś tak. Dla mnie I i II to kompletny niewypał. W pierwszej radny politykier z od ślimaków i śpiewak disco polo. W drugiej podobnie Rafałek młot co gospodarstwo to w weekeny widział, kolejny politykier wśród kandydatów, panna homo... i dama od dziurawienia portfeli. Jakbym zapomniał o kimś to dopiszcie. Dobrze, że 2 pary II edycji chociaż z tego wyszły.
Czy ta jest już całkowicie reżyserowana nie wiem, ale widać, że uczestnicy prowadzą swoje gospodarstwa i mają co w nich robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A co to nie można już prowadzić gospodarstwa hobbystycznie? ;)  Nie zdziwił bym się jakby większość gospodarstw prosperowała tak w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

@mrc1005 mówił o swojej faworytce już tydzień temu. Wiadomo, najładniejsza i najbardziej zadbana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Na fejsie naskrobali, że NIE POSIADAJĄ informacji, na temat jakoby Pani Beatka była karana, czy miała jakieś zarzuty..

No i wszystko jasne, odcinki jak wiadomo są już nagrane, będzie ciekawie, oglądalność wzrośnie, a może to autorzy mieli na myśli :D

tak ciekawie, że 4 głowy leżą w piachu, a babka która(prawdopodobnie) powinna za to beknąć(razem ze swoimi wspólnikami) bawi się w TV, pogratulować logiki; a co mają naskrobać? że się pomylili jak już wszystko nagrane? będą szli w zaparte do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj