kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur125    1327

artur jak ci brakuje adrenaliny kupsobie granat odbezpiecz go i włóż do spodni i biegaj tak szybko żeby wyleciał nogawka, mówię ci adrenalinka że szok, co do Agaty hm recepta jedna trzeba znaleźć druga ;) Siostra ma na drugie Agata jak chcesz dam ci namiary;)  Pozbył bym się jej w końcu z domu he he:)

Jak mi zabawa z granatem nie wyjdzie, to mnie Twoja siostra nie zechce :lol: A dlaczego jej nie ma na af?

 

Odnośnie tematu głównego ciekawe jakie panie się zgłosiły  :rolleyes: Z tego co zostało potwierdzone to w programie mają być 2.

o to przynajmniej ciekawie będzie,a kiedy ten "nowy sezon"?

może któreś z AF? tylko jaki chłop chce dziś w przystępy iść?

co znaczy w przystępy iśc? (bo u mnie się nie używa takiego słowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

Ty ją też nie wiem?:)ale że tak dodam do góry swoją odpowiec ,powiem tak wystarczy rok w plecy dla nawet największych co moja kredyty i są na coś nastawieni rok ceny naprawdę po kosztach to pół gospodarek zniknie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

co znaczy w przystępy iśc? (bo u mnie się nie używa takiego słowa)

nazywa się tak na sytuację kiedy to mąż po ślubie przeprowadza się do zony i jej rodziców,

 

tak czy siak nie ma wyjścia , trzeba będzie chyba kiedyś się ożenić z pewną dziewczyną z sąsiedniej wioski

kilka lat młodsza ale niestety urodą nie grzeszy , choć czego się nie zrobiłoby dla trzykrotnego powiększenia gospodarstwa

a dziewczyna rezolutna , u znajomego potrafi cały dzień przesiedzieć z boku w kabinie na kombajnie czy sieczkarni, czasem na polu pomoże w jakiejś naprawie , w mechanizacji jest bystra i szybko się uczy

 

ktos kiedyś wspomniał ze uroda z czasem przeminie a hektary zostaną

tylko szkoda jak tej urody za młodu nie ma to i się nie chce na niektóre dziewuchy patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

no to faktycznie się opłaca :lol:

Ty chyba za dużo czasu spędzasz z starymi ludzmi,bo pogląd na sprawe istnie z ciemnogrodu :lol:

no chyba,że żartu nie załapałem(ale tak zabawnego postu dawno nie było) :lol:

rozwaliłeś mi nadgarstki :lol:  :lol:  :lol:

Edytowano przez artur125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

starsi mówią dobrze ;) jeden mi powiedział raz: żeń się z bogatą ładna być nie musi ale na ładne to ty chociaż będziesz miał pieniądze :)

to tak śmiechem żartem ale mój kolega jeszcze 40-stki nie ma i podobnie wziął sobie taką powiedzmy przeciętną i teraz ma bardzo poukładane życie (2 dzieci) i też od niego usłyszałem: podstawa to się bogato ożenić- tak powiedział z perspektywy czasu.

sam nie posłuchałem bo wcale się nie ożeniłem, chociaż miałem okazję: dziewczyna starsza ode mnie, z wyglądu też przeciętna (ale nie powiem że już brzydka), zgrabna, domem umiała się zająć jak trzeba (ech jak dobrze gotowała), zakochana no i na pewno nie biedna ale mi czegoś zabrakowało... także z tym żenieniem się z bogatą może i coś jest. sam spotykam się z opiniami że z reguły (oczywiście wyjątki są) jak taka która raczej biedna jest to jak poczuje pieniądze to zaczyna zalatywać wielką damą, koledzy pracujący gdzieś na warsztatach, wulkanizacja itp to najwięcej takich przypadków podają. sami mówią że facet to pół biedy ale takie nowobogackie kobiety zazwyczaj sprawiają dużo problemów i co to nie one, kogoś mają za nic- sam też takie przypadki zaobserwowałem i cóż pozostaje mi stwierdzić że takie sytuacje są nagminne.

gość parę wsi dalej  obrabiający ziemię przy mnie podobnie sam przed ślubem stwierdził że ładna to ona nie jest ale taka gospodarna i w sumie z tego powodu mu się spodobała, w tej chwili już dorosłe dzieci i dalej sobie w zgodzie i spokojnie żyją.

także ciężko powiedzieć że mniej urodziwa to nie warta zachodu, reguły żadnej nie ma. poza tym wszystko też jest kwestią przyzwyczajenia, jak sie z kimś zaczyna więcej czasu spędzać to w końcu przestaje się zwracać na pewne mankamenty, mam też kolegę który normalnie (przepraszam że tak muszę powiedzieć) ożenił się z koszmarnie brzydką dziewczyną, a jemu zdecydowanie nic nie brakuje i zdecydowanie powyżej przeciętnej jeśli chodzi o wygląd jak i o charakter.

także czasami może okazać się że charakterem i sposobem bycia można "ukryć" nawet duże braki w wyglądzie, a jak kto robi i jak potraktuje to co napisałem... każdy a swój rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westa    9

Panowie, co za herezje głosicie :) O tej żeniaczce dla hektarów to tak na poważnie?

Nie o urodę chodzi, bo wyobrażam sobie, że te co nazywacie "przeciętnymi", to po prostu ładne dziewczyny, ale nie z okładek (w życiu nie ma photoshopa, są jedynie kilogramy makijażu, które z czasem i tak nie pomogą).

Na gospodarce i w małżeństwie idzie przede wszystkim o charakter, osobowość, wartości jakimi się dziewczyna i facet kierują. 

Ożenisz się bogato z zołzą, albo sam nie dasz jej wystarczająco miłości to się rozwiedzie, hektary pójdą z powrotem i tyle z tego będzie.

Także odświeżam stary pogląd o małżeństwie z miłości :). I kropka. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacManus    2

(...) ale takie nowobogackie kobiety zazwyczaj sprawiają dużo problemów i co to nie one, kogoś mają za nic- sam też takie przypadki zaobserwowałem i cóż pozostaje mi stwierdzić że takie sytuacje są nagminne.

 

Powiedziałbym na podstawie własnych obserwacji "z życia sąsiada" i dobrego kumpla, że to ostatnio dziewczyny ze wsi sprawiają więcej problemów. Kumpel akurat spotykał się na przestrzeni czasu z kilkoma dziewczynami, a obecnie z jedną z wsi na krańcu świata, a właściwie jej kolonii ^^  w każdym razie te co w sumie nic nie miały, ani perspektyw ani hektarów traktowały go trochę jak dojną krowę. Przykład z wczoraj - zaczęła robić mu wyrzuty, że jego auto nie jest w takim stanie (lub takim autem) jaki ona by chciała i że musi sie zastanowić czy ma nim po nią przyjeżdżać  :lol: 

Na pierwszy obiad u potencjalnych tesciów kumpel musiał sie nagimnastykować, żeby przerobić menu z gulaszu na rosół i to nie tłusty bo ona innego nie je  :P Co mówiła o gospodarce nie wspomnę, że krów nie ma, hektarów mało, tylko jeden ciągnik ładny przed domem a stare za stodołą pochowane etc. Idealy powód "ja nic nie mam to pomarudze na to co chociaż ty masz"  :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Westa-masz rację,też nie rozumiem ,,przeciętna",a moze ta przeciętna żona, dlatego męża, jest piękna,każdy ma inny gust,a o gustach się nie dyskutuje.

Widocznie na tym forum są same ,,ciacha",bez wad,tylko dlaczego wciąż sami ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja przecież nic nie pisałem że przeciętne mi nie odpowiadają, wprost przeciwnie.

gust każdy też ma inny ale cóż, są pewne normy wyglądu które powiedzmy 99% toleruje że są ładne lub co najmniej przeciętne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMalwi    37

Bardzo przepraszam ale jak słyszę o" malzenstwie z rozsadku" to mi się wszystko w brzuchu przewraca. Moim zdaniem slub bez jakichkolwiek uczuc. nie ma sensu. Jedynie moge się zgodzić z tym, że uroda nie ma znaczenia. Jak to się mówi" ładna miska jeść nie daje ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z rozsądku to mozna na kiblu się wysr,ć  prawda jest taka że hm ani nie wygląd ani harakter a to coś taka prawda jest to coś, tylko jak to nazwać to coś wiadomo musi każdy w sobie mieć takie cos co ich ciągnie do siebie, a dwa mówicie że hm dziweczyny ze wsi czasem gorsze tutaj sie zgodzę bo tak jest ale nie wszędzie tak i w mieście to samo jest jednego ciągnie to drugiego to i już. W każdym razie do ideału mi bardzo daleko mam świadomość ale w życiu nie wyszedł bym za kogoś kto ma ha albo nie wiem jaki majątek, dla mnie to bez sensu może kogoś kręcą ha czy traktory ale mnie nie wole się sam napracować a coś mieć za swoje aby i nikt potem nie wypominał.  He ja wiem co to coś jest u mnie żeby dziewczyna miała chociaż w polowie taki entuzjazm do mojej dzialalnośći jak ja i już będę w niebie, tu nie chodzi o pracownika, tu chodzi o to aby raz nie krzywiła się na mnie i na moją działalność i już będę szczęsliwy  po całości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Pamiętajcie, że ślub to umowa a przy każdej umowie musi być zdrowy rozsądek. To kogo wybierzemy ma wpływ na naszą przyszłość.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

umowa którą można zerwać he he ;)

nie wiem czy falę komentarzy wywołał post mój czy Kontento ale ja się od razu tłumaczę ;)

1- nie powiedziałem nigdzie że ha to podstawa

2- podając przykłady nie powiedziałem że kobiety wybierane przez kolegów (znajomych) miały ha a jedynie że biedne nie były

3. nigdzie nie namawiam do ożenku dla ha

4. MalaMalwi gdzie mój prezent na urodziny?- one już minęły a dalej żadnej niespodzianki he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Było minęło ;-) Jutro moje urodziny, więc może ja się załapie :-)

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaMalwi    37

Wiem wiem. Niespodzianka przepadla ale byłam w tym czasie na strajku i walczylam o wasze lepsze jutro:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie szkoda czasu? Tyle fajnych rzeczy można robić.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

... ale byłam w tym czasie na strajku i walczylam o wasze lepsze jutro:)

 

ale nie wszyscy tak samo skorzystaliby w przypadku powodzenia w strajkach i negocjacjach i nastaniu tego lepszego jutra, wszystko proporcjonalnie do wielkości gospodarstwa , większość mniejszych gospodarzy pewnie nawet by i nie zauważyła znaczącej różnicy,a tylko ci więksi będą spokojniej patrzeć w przyszłość przy spłacaniu kredytów i dalej prowadzić expansję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Wiem wiem. Niespodzianka przepadla ale byłam w tym czasie na strajku i walczylam o wasze lepsze jutro:)

no tak dbasz o wszystkich a o swojego chłopa nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

MałaMalwi siebie miałem na myśli ;) czy Ty mnie zdradzasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Bardzo przepraszam ale jak słyszę o" malzenstwie z rozsadku" to mi się wszystko w brzuchu przewraca. Moim zdaniem slub bez jakichkolwiek uczuc. nie ma sensu. Jedynie moge się zgodzić z tym, że uroda nie ma znaczenia. Jak to się mówi" ładna miska jeść nie daje ".

 

Miłość nie jest uczuciem...  :)


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

to czym jest miłość??Dziś Kochasz jutro nienawidzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj