kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jacolino    46

Maniek Niby jaka kasa i skąd o tym wiesz?? Oni proponowali wycieczki przygodę itp. fakt głupi byłem że o kasę nie pytałem ale podejrzewam że w naszym pięknym kraju to ze mnie by zrobili takiego głupka że i tak żony bym nie znalazł a szukali przez ODR. Zresztą wiecie ja tam choć nie znoszę komercji lubię zabawę i się pośmiać nawet jak to ma być ze mnie ale bez przesady i z honorem oglądałem w necie wersje zagraniczne i np. w niemczech fajnie to zrobili... ale tam się inaczej postrzega rolników bo tam Bauer to jest ktoś a u nas zaściankowe- miejskie myślenie że to facet co tylko gnojem śmierdzi i nie ma wychowania. Widział ktoś "Chłopaki do wzięcia " ? podejżewam że tak samo to by wyglądało

 

I tu, o tym zachodnim postrzeganiu rolników się nie zgodzę. Rok temu w gospodarstwie mojego wuja nocowały Niemki, jedna Emerytka druga Nauczycielka. U Wuja po niemiecku nikt nie mówi, więc zawołali mnie za tłumacza. Gdy ludzie się nie znają to o czym tu rozmawiać, podstawowe pytanie ile masz lat, czym się zajmujesz itd... Gdy dowiedziały się, że mam 25 lat, skończyłem studia i planuję zająć się gospodarstwem kolejne pytanie pytanie brzmiało czy mam dziewczynę, która będzie chciała ze mną w ten sposób żyć. I dalej opowiadały jak to jest w Niemczech. Powiem wam, że z tych opowieści wynikło, że młodzi niemieccy rolnicy mają często bardzo duży problem ze znalezieniem żony jak i rolnicy w Polsce. Dalej tłumaczyła, że zawód rolnika w Niemczech jest klasyfikowany jako zawody niechciane- zawody drugiej kategorii. Na podstawie opisanych przeze mnie doświadczeń wynika, że w Niemczech w cale tak różowo nie jest.

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tu taka cisza już może na af by zrobił taki dział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

szukajcie a znajdziecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

Lina jasne - "szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane" szukam szukam i nic, proszę a nie dostaje ,także coś tu nie gra hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja to dopiero mam przekichane. Kocham dziewczynę, która za żadne skarby nie chce zostać na wsi. Obecnie studiuje w dużym mieście i mówi, że bardzo chciałaby tam zostać na stałe... Nie marzyłem o byciu rolnikiem od dziecka, jakoś to we mnie kilka lat temu zaczęło się układać, że będę tym rolnikiem i tyle. Teraz będzie nowy nabór na Młodego Rolnika. Jak go wezmę, to podejrzewam, że później w mieście będzie już ciężko zamieszkać ze względu na przepisaną na mnie ziemię. I teraz weź tu wybierz... Nie mam pojęcia co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamiłowanie do gospodarki powinieneś mieć we krwi a nie, że coś Ci ostatnio zaczęło się tam układać....bo jak tak to sorry nie obraź się ale wyjdzie du..a a nie gospodarz. Ziemia to najlepszy inwestycja więc nie wiem gdzie tu dylemat a że panna woli miasto i karierę niż Ciebie to chyba potwierdza jej stałość uczucia. Jak ma cię zostawić to zrobi to czy będziesz na wsi czy w mieście....ale póki co życze pomyslności. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Zamiłowanie do gospodarki powinieneś mieć we krwi a nie, że coś Ci ostatnio zaczęło się tam układać....bo jak tak to sorry nie obraź się ale wyjdzie du..a a nie gospodarz. :)

 

Do niedawna też mi się tak wydawało, ale jednak u mnie jest taka sytuacja: brat cioteczny od najmłodszych lat interesował się gospodarką i pomagał we wszystkim, a ja miałem rolnictwo gdzieś, pomagałem tylko kiedy mnie do tego zmuszano. Od kilku dobrych lat jest na odwrót, on ani myśli zostawać na gospodarce, a ja nie dość że mam plany rozwojowe z nią związane, chcę żeby ojciec przepisał mi ziemię to jeszcze studiuję Rolnictwo. Nie wiem czy będę dobrym gospodarzem, ale wiem, że chcę takim być :)

 

Ziemia to najlepszy inwestycja więc nie wiem gdzie tu dylemat a że panna woli miasto i karierę niż Ciebie to chyba potwierdza jej stałość uczucia. Jak ma cię zostawić to zrobi to czy będziesz na wsi czy w mieście....ale póki co życze pomyslności. :)

 

Masz rację. Mówi, że kocha, ale gdyby tak było nie stawiałaby mnie przed takim wyborem. Jednak w przeciągu tego roku wszystko się wyjaśni. Dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Bierz gospodarkę :P Stary nie jesteś co byś miał z rozsądku się żenić z jakąś ostateczną panną :) Ja bym tak zrobił i jedną panną sobie gitary nie zawracał :)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Jak moja babka chciała moją ciotkę zeswatać z pewnym mężczyzna którego rodzice już niestety nie żyli to pewien mądry człowiek doradził jej : NIE SZUKAJ H**A DO D**Y :lol:

a to pewnie działa również i w drugą stronę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

jakże błyskotliwa i cenna wypowiedź, niestety nie za bardzo ją zrozumiałam, pewnie przez to że jestem blondynką farbowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

Kurczę ja choć też nie blondyn , ale też nie kumam. Troszkę widzę że temat który założyłem zmierza w innym kierunku bo miał być na temat programu który produkują "Rolnik szuka żony". Jeżeli chodzi o szukanie to jest założony "dziewczyna na gospodarkę". No ale fakt sam też tej jedynej szukam:-) pewnie gdyby tak nie było to by mnie tv nie odwiedziła;-P

 

Izolada789 to z jakiego koloru włosów się przefarbowałaś ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

izolda to moze sie pochwalisz jak to wyglonda po i przed :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Ogladam taki program o rolnikach ale na zagranicznych kanalach.

 

Powiem tyle JEDNA WIELKA PORAZKA.

 

Bez urazy ze tak powiem ale powiem to co uslyszalam co w tym programie mowili rolnicy.

 

ROLNIK NIE SZUKA DZIEWCZYNY NA ZONE, TYLKO WOLA DO ROBOTY CO BEDZIE ZAPIERDZIELAC W OBORZE I W DOMU;

 

Na 80par co sie dobierali (a zawsze byl rolnik(czka) i 2kandydatow) to TYLKO i az TYLKO jedna para zostala razem i pobrali sie i mieli dzieci. Reszta sie rozeszla

 

Rolnicy szukali wola do roboty co bedzie ciagnikiem jezdzic, gnoj wywalac krowy doic itp. No i jeszcze chalupe osprzatac.

 

 

No w polsce kiedys ten program bedzie hitem, i sami zobaczycie czy to nie prawda


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Byłem kiedyś u kumpla w Berlinie i widziałem to o czym piszesz - oczywiście jedna wielka żenada Chodzi mi o ten program Nie sugerowałbym się tym co się widzi w takich programach bo to zwykłe reality show - czyli dno i setki metrów mułu Bez przesady z tym że każdy rolnik szuka woła do roboty Być może są takie przypadki ale u tych młodych których ja znam to wcale tak nie wygląda bo żony realizują się zawodowo w swojej pracy a mężowie na roli Już nie te czasy ze wszystko się robiło ręcznie i zawsze brakowało czasu i rąk do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Obejrzałem jeden odcinek "chłopaki do wzięcia" po tym co tutaj piszecie. Ostro. :D Trochę się śmiałem a trochę było mi smutno, że takich idiotów z ludzi zrobili za jakiś drobny hajs. ;/

Róbcie odpowiedni temat, reklamujcie się może kogoś tu znajdziecie. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Tak jak kolega wyżej napisał;; "że takich idiotów z ludzi zrobili za jakiś drobny hajs." szczerze ,to z kilu osób nawet nie musieli robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Obejrzałem jeden odcinek "chłopaki do wzięcia" po tym co tutaj piszecie. Ostro. :D Trochę się śmiałem a trochę było mi smutno, że takich idiotów z ludzi zrobili za jakiś drobny hajs. ;/

Róbcie odpowiedni temat, reklamujcie się może kogoś tu znajdziecie. ;P

 

Nie musieli robić idiotów bo lekko mówiąc są upośledzeni. Znam dwóch gości z programu chłopaki do wzięcia, mieszkają niedaleko i obaj są alkoholikami, żony nie znajdą nigdy. Zresztą oni nawet gospodarstw nie mają. Ten rogram troche zaszydził z polskiej wsi, a młode dziewczyny oglądając go odwracają się w stronę mieszkania w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

To których znasz? Co do programu o którym mowa w temacie myślę że mógłby się przyczynić do zmiany postrzegania rolników i ogólnie mieszkańców wsi ale pod warunkiem ,że pokażą normalnych inteligentnych,pracowitych chłopaków których jest przecież o wiele więcej niż upośledzonych alkocholików pokazanych w chłopakach do wzięcia.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj