kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

może to i dobrze że pokazali tych którzy kredytów się nie boją i mają nowoczesną gospodarkę, ale i tych którzy wolą powoli i za swoje, jakby pokazali tylko tych pierwszych to znów z miast słychać byłoby słowa że na wsi to jest życie, wstanie, kobitki pobajeruje i ma fajrant

 

a co do tematu Złotych łanów, to pamiętam jak się czekało na niego w niedzielę wieczorem, całą rodziną, takich programów już nie ma

czasem jak mam wolną chwilę w pracy to na YT włączę sobie któryś odcinek i oglądam

 

Kolego z tymi kredytami ukazanie OK (nie jestem przeciwnikiem) ale trzeba też by pokazać jak wygląda "koszt" tego spłacania ( z doświadczenia wiem że często sama końcówka spłacania daje się najgorzej w kość ).

 

 

Szczerze mówiąc spokojniejsze życie jest jak działamy za swoje (wtedy i wpadki nie są straszne) , ale każdy rozwijający się wie doskonale że tak się nie da i trzeba wesprzeć się kredytem.

Dlatego uważam ten program za kicz. Naprawdę dobrym dokumentem pokazującym życie na wsi były ''Złote Łany'' ach te złote myśli pana Franciszka aż się łezka w oku kręci jak ten człowiek opowiada o swoim miejscu na ziemi. Gdyby tylko komuś chciało się nakręcić drugą część na 100% byłby stałym widzem, a nie jakieś show gdzie staremu dziadkowi podstawiają nowy 200 konny NH i po co to? do czego?

 

Nie wiem ile masz lat ale człowiek mający 59 lat to nie jest stary dziadek !!!!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Nie wiem ile ma lat bo nie jestem obeznany w tym programie, w każdym razie na kawalera pierwszego sortu nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Dlatego uważam ten program za kicz. Naprawdę dobrym dokumentem pokazującym życie na wsi były ''Złote Łany'' ach te złote myśli pana Franciszka aż się łezka w oku kręci jak ten człowiek opowiada o swoim miejscu na ziemi. Gdyby tylko komuś chciało się nakręcić drugą część na 100% byłby stałym widzem,

Pan Franciszek faktycznie  był osobą nietuzinkową ,ale zwróć uwagę w jakich warunkach z żoną żył w 2000 roku?

 Tak Twoim zdaniem powinno się podchodzić do ziemi ,do rolnictwa ? 

Co Ty chcesz oglądać ? Miłośników ziemi ,którzy w konia orzą ? Wszystko ma swoje miejsce i czas . Pan Franciszek był osobą tak  trochę niedzisiejszą  . Niemniej  jednak również   zaskarbił sobie  i moją sympatie ,ale nie  tym jak prowadził swoje gospodarstwo ,a zwykłą dobrocią serca i szacunkiem do przyrody .  

 

 

 

Nie wiem ile ma lat bo nie jestem obeznany w tym programie, w każdym razie na kawalera pierwszego sortu nie wygląda.

Tylko kawalerowie ''pierwszego sortu ''mają prawo do miłości ,do szukania kogoś ?  

 

Edit: Tome11 Ty detektywie ... :D

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Ale Meg5 w Złoty Łanach nie tylko był pan Franciszek ale byli też tacy którzy się rozwijali i na cas kręcenie tego dokumentu nikt im nowych maszyn nie podsuwał . A w programie Rolnik szuka żony już to wszystko inaczej wygląda

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Meg gdzie ja napisałem ze nie ma prawa szukać miłości i kogoś? po co te insynuacje? pytałem po jakiego kija postawili mu nowego NH - czyżby ten nowy New Holland miał pomagać w tych poszukiwaniach. Co do Złotych Łanów to był film dokumentalny i jak wiesz było kilku bohaterów, dokument pokazujący przekrój całej wsi od pana Franciszka po faceta który posiadał poważną stadnine koni zresztą cała koncepcja pokazania wsi była inna. Tam nikt nie podstawiał nowych maszyn pod potrzeby programu robili tym czym mieli,jeden koniem inny suprem a jeszcze inny rekordem, było to realne i mi się podobało. Tymczasem obecny program to wyreżyserowane show. To ze przytoczyłem pana Franciszka to tylko dlatego że najbardziej utkwił mi w pamięci - prosty chłop a jak pięknie mówił.

 

koniec bo nie na temat, wróćcie do tematu głównego kto do kogo pasuje i dlaczego lub dlaczego nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie że show, masz kilka kandydatek i najlepiej będzie jak się w którejś zakochasz, będzie lepsza oglądalność, to co to dla Telewizji dać takiego NH, im za jedną reklamę kilkuminutową się to  odbije z procentem, coś muszą pokazywać, porządnych filmów się już nie robi bo nie ma na to kasy, trzeba redaktorom  i aktorom za badziewskie występy słono płacić.

Podniecacie się tym programem jak stonka wykopkami, jak babcie telenowelami - no teraz ją zabili, no co to będzie.       

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Korsarz , każda metoda by się podniecić jest dobra . :rolleyes:   :D  

Binek ,w ''Złotych łanach '' nie podstawiali nowych maszyn ,pokazali wieś taką jaka  jest naprawdę.... i co ? Nie było takiej   oglądalności .  ''Rolnik szuka żony ''  jest ''podkolorowany '' ale kto by to oglądał jakby nie był? Dziś są takie czasy ,że ludzie nie chcą oglądać  szarej rzeczywistości  ,tylko coś  ,co  budzi kontrowersje   . Do tego dochodzi jeszcze parcie na to ,że ma być ładnie i na bogato ,ponieważ starych ruder i zdezelowanych maszyn  ,też raczej oglądać wiedz nie chce . Ty co byś wybrał do oglądania ? Plac z nowymi maszynami rolniczymi ,czy z tzn. szrotem ? Ja osobiście  wybrałabym ten pierwszy . Musi byś wabik . ''Rolnik szuka żony ''pobił już pod względem oglądalności ''Taniec z Gwiazdami '' ,czyli Polacy polubili ten program ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja pamietam jak szukano rolników do tego programu. Mieli byc koniecznie na swoim. Z zadbanymi gosporstwami i z pasja do swojej pracy. Dość dlugo szukano takich osob bo okolo roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto tu podnieca się programem? Większość tu piszących jak jak wyraża tylko swoją opinię i nikt nie skacze z zachwytu jaki to ten program nie jest za***isty. Każdy widzi, że bliżej mu do show niż programu dokumentalnego jak podaje telewizja. Jednym podoba się to innym co innego i nic Ci do tego jakie kto ma gusty i co ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Panowie... weźcie pod uwagę że te maszyny były potrzebne również do nakręcenia tzw czołówki. Nowy SZTAJER z zagrabiarą wielką i ujęcie z lotu ptaka - to się podoba. A jak na wsiach jest? W wielu wioskach nowocześnie, nie mniejsze to większe maszyny, jak nie nowe to używane. A i całować się przyjemniej w nówce niż na starej szcześćdziesiątce :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do czego to doszło zeby rolnicy obrabiali tyłki rolnikom... a zgłoście się sami do kolejnej edycji i też Wam podstawią nowy sprzęt, no chyba że już niektórzy taki mają to pokażecie Polsce jak wyglądają innowacyjni rolnicy. show to show a co się spodziewaliście żniwa z sierpem? ja bym się bała w takim czymś wogóle wystąpić bo dopiero byście mnie z błotem pewnie tu mieszali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

fejsubnio Pawła z 'inteligentnie' zmienionym nazwiskiem tak żeby żeby ciekawscy forumowicze nie znaleźli :)

 

https://www.facebook.com/szakiwap

i jeszcze w gratisie panienki :)

https://www.facebook.com/natalia.wodzinowska

https://www.facebook.com/judyta.gibalska

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002932887088

 

Gucwa ma kilka zdjęć, jakby ktoś ją w między czasie pykał... :huh:

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Otwarcie piszę, że nie obejrzałem nawet minuty tego telewizyjnego show. Czerpanie jakiejkolwiek wiedzy z tego typu programów (telewizji) jest hmm... dyskusyjne.

To program rozrywkowy, produkt kierowany do (z uprzejmości napiszę) "szerokiej masy", niskich lotów. Szkoda, że społeczeństwo postrzega mieszkańców wsi przez pryzmat takich programów, bądź seriali typu ranczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

to nie jest program edukacyjny żebyś czerpał z niego wiedzę, to jest program rozrywkowy, a ja osobiście wolę sobie obejrzeć coś o czym mam chociaż małe pojęcie,a nie jakiś film akcji w którym jeden z łopatą daje radę 100 innym, większym i z pistoletami, przynajmniej będę wiedział kiedy mnie w konia chcą zrobić

@Lina piszesz żeby się zgłosić to i nam nowe sprzęty wstawią-nie, dziękuję, bo po pierwsze już za późno, po drugie chwalić się czyimś to wstyd, wstyd byłoby się przed sąsiadami chwalić czymś co nie moje, a co dopiero jakby to na całą Polskę poszło

a co do ciągnika Stasia to ja akurat sądzę że jest jego, nawet ta jego bratowa mówiła że z tego ciągnika to jest on zadowolony itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Trzeba spojrzeć czy ten ciągnik ma tablice rej bądz zasłonione, czy nie ma wcale bo nie zajerestrowany jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Otwarcie piszę, że nie obejrzałem nawet minuty tego telewizyjnego show. Czerpanie jakiejkolwiek wiedzy z tego typu programów (telewizji) jest hmm... dyskusyjne.

To program rozrywkowy, produkt kierowany do (z uprzejmości napiszę) "szerokiej masy", niskich lotów. Szkoda, że społeczeństwo postrzega mieszkańców wsi przez pryzmat takich programów, bądź seriali typu ranczo.

 

Skoro nie obejrzałeś ani minuty co po jaką cholerę oceniasz ten serial? Zobacz wszystkie odcinki i dopiero wyrażaj opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Czy zauważyliście że program był kręcony przed żniwami, a jednemu z uczestników już przywieźli zboże siewne, czyli sprzedali nasiona dwuletnie. Kiepska to reklama dla firmy która dostarczyła nasiona.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Skoro nie obejrzałeś ani minuty co po jaką cholerę oceniasz ten serial? Zobacz wszystkie odcinki i dopiero wyrażaj opinie. 

 

Zobacz, to jest jak z zupą, nie musisz zjeść z całego talerza, żeby stwierdzić czy jest słona, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zobacz, to jest jak z zupą, nie musisz zjeść z całego talerza, żeby stwierdzić czy jest słona, czy nie.

 

Ale Ty nawet tej zupy nie spróbowałeś. Coś tam usłyszałeś z czego zrobiona i na podstawie tego twierdzisz że niedobra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Już mniejsza o to. W każdym razie, w tygodniu w pracy, słyszałem jak odbierają rolników i ludzi mieszkających na wsi "panie z miasta" właśnie na podstawie kilku odcinków tego programu. Niegdyś podobnie było w przypadku rancza.

Ja nie oglądam telewizji, dla mnie nie ma ona nic do zaoferowania.

Pozdrawiam, miłego wieczoru :)

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Gucwa ma kilka zdjęć, jakby ktoś ją w między czasie pykał... :huh:

 

no nie powiem, opinię którą jako tako można by sobie o niej wyrobić podczas oglądania programu, a oglądania tych zdjęć diametralnie się różnią :unsure:

 

 

 

ach ta Natalia.. :wub:

post-99941-0-51867500-1413655463_thumb.jpg

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

W Siedlcach - ok 80 tys miasto były dwa i z tego co wiem już nie ma. Za dużo z tym zachodu a zyski za małe.

Coś mnie chyba ominęło bo nigdy nie słyszałem o żadnych mlekomatach w Siedlcach. Jeżeli mówimy oczywiście o tych samych Siedlcach (mazowieckie)?

 

fejsubnio Pawła z 'inteligentnie' zmienionym nazwiskiem tak żeby żeby ciekawscy forumowicze nie znaleźli :)

 

https://www.facebook.com/szakiwap

i jeszcze w gratisie panienki :)

https://www.facebook.com/natalia.wodzinowska

https://www.facebook.com/judyta.gibalska

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002932887088

Ładnie Sherlocku. :D 

Po tych profilach nasuwa mi sie kilka komentarzy.

Kasia w programie według mnie najciekawsza a tu traci sporo, w czarnym kolorze wygląda delikatnie mówiąc niekorzystnie. Po ilości i rodzaju zdjęć to bardzo rozrywkowa dziewczyna co bym bardziej przypiął do Natalii. 

Zdjęcie Natalii w tle tylko potwierdza kogo wybrał Paweł. 

Ruda nie jest jakaś gospodarna po prostu u niej słowo "idę na polę" oznacza idę na dwór i dlatego to powiązała. Nie kojarzcie tego od razu z rolnictwem. 

 

 

Panowie... weźcie pod uwagę że te maszyny były potrzebne również do nakręcenia tzw czołówki. Nowy SZTAJER z zagrabiarą wielką i ujęcie z lotu ptaka - to się podoba. A jak na wsiach jest? W wielu wioskach nowocześnie, nie mniejsze to większe maszyny, jak nie nowe to używane. A i całować się przyjemniej w nówce niż na starej szcześćdziesiątce :D

Steyr akurat był z kosiarkami i prasą a ze zgrabiarką był Case farmall. 

Co do 60-tki to myślałem, że rozwalą jak dali gazu przy wyrzucaniu belki. :D

 

 

Ogólnie sporo osób tu miesza i nie ogląda całości a próbuje za wszelką cenę rzucić swoje 2 grosze gdy tak na prawdę wie mniej niż 1 grosz. 

Ale tak już mamy w Polsce.

Dokładnie śledzę program i polubiłem go. Dla niektórych to żenada, marnowanie pieniędzy, dla mnie jeden z najnormalniejszych programów tego czasu. Kto choć raz oglądał programy typu, trudne sprawy, ukryta prawda, szkoła tvn (to chyba serial?), pamiętniki z wakacji i jest zdrowy na umyśle, ten wie, że ten program bardzo wysoko się odbił od reszty. Wiadome jest, że reżyser zapewniając iż nie jest to sztucznie udawane miał namyśli samych aktorów (rolników) ale dla oglądalności i kasy trzeba trochę podkręcić (wypożyczone maszyny)

Steyr i Case Farmall a także maszyny współpracujące (kosiarki, i zgrabiarka) u Pawła są albo wypożyczone do programu przez twórców aby nadać ciekawości albo po prostu diler chciał się zareklamować. O ile wcześniej stawiałem na dilera to teraz stawiam na twórców programu gdyż nie ma żadnej wlepki z reklamą. Ta sama sytuacja jest u Stasia. Może to zbieg okoliczności i kupił akurat nowy ciągnik ale jak na razie to dziwne, że wieje nudą a tu taki NH świeży, jeszcze folia i tekturki na podłodze. Co do tego nie jestem pewny więc może po prostu świeży nabytek i okaże się to jak będą widoczne blachy. 

Ktoś podał zeznanie majątkowe Pawła i widać tam kredyty na wysoką kwotę. Takie kredyty ma większość rozwijających się gospodarstw więc nic w tym dziwnego. Zastanawia mnie tylko DF bo go nie widać a jednak jest jego własnością (to nie zazdrość tylko ciekawość).

Tak jak wspomniałem nie zazdroszczę a nawet podziwiam. Młody chłopak mocno zaangażował się w gospodarstwo, bierze kredyty na rozwój, angażuje się może dla kasy a może dla sprawdzenia siebie. Podziwiam ale też uważam, że bycie rolnikiem to już angażowanie większości swojego czasu więc w tym zawodzie nie powinno się aż nadto udzielać. Można przeliczyć swoje siły ale to jest jego decyzja. Ma 3 mlekomaty... Zainteresowało mnie to, wybadałem rynek, zrobiłem kalkulację i według mnie teraz się nie opłaca startować z takim biznesem. otrzymałem ofertę na takie mlekomaty jak ma Paweł za bodajże 93 tysiące zł. On ma 3 więc sobie policzcie ile musiał w nie zainwestować, chyba że są w leasingu. Ale to wyliczyłem na jeszcze mniejszą opłacalność. Do tego samochód to transportu i już 0.5 mln poszło. Kto się zna na prowadzeniu gospodarstwa ten wie, że 1,5 mln na inwestycje w rozwijającym się gospodarstwie to nie jest wcale dużo. Więc aż tak się nie dziwcie. 

Sąsiedzi Pawła nawet pewnie nie widzieli jak podpalił kurę bo w bliskiej odległości nie ma sąsiadów więc nic nie widzieli (google street view) :D

Grzesiu jedynie wydaje się taki nic nie udający,  pokazujący tylko swoje i szczery. Szuka babki do życia ale i do pomocy więc im każe robić. Może to trochę nie bardzo ale nie owija w bawełnę. Z tego co wiem odmówił dwóm programom (świat się kręci i pytanie na śniadanie) więc chyba nie widzi się w telewizji aby tam zaistnieć. Według mnie on się zgłosił tylko dlatego, że kogoś szukał a życie dało mu w kość i szukał tylko konkretnej osoby. 

 

Co do zakładów to fakt, że Natalia raczej została z Pawłem czyli, to on ją wybrał. Po prześledzeniu fejsa trafiłem też na Annę (czarne włosy), kandydatkę Adama z profilowym z obrączką więc albo zbieg okoliczności albo to właśnie im się udało. 

Co do reszty to nadal zagadka ale tak jak reszta śmieję się w twarz blondi od Stasia która się ofochała, ze nie ma ciepłej wody... Właśnie dlatego typowe miastowe panie nie docenią wsi i na niej zginą. I chyba on jednak sam zostanie.

Ze Zbysiem i Kasią zapadła mi tylko jedna sytuacja i przyćmiła resztę, jak jego mama robiła czerninkę czy coś takiego i powiedziała, że z krwi robi się taka czekoladka i to dodaje do owoców. Może coś tam źle usłyszałem ale jak o tym wspomnę to robi mi się nie dobrze. Określenie czekoladka na krew jest nie smaczne. 

 

I to by było chyba tyle. Ja czekam do następnego odcinak i śledzę dalej. Jak coś to czekam na hejty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj